Únos urozené panny – Břetislav a Jitka

Budoucí kníže českého království Břetislav je nucen vybrat si nevěstu. Volba padne na Jitku, babenberskou dědičku, která je ukryta v klášteře. Mladík dívku nikdy neviděl, přesto se odhodlá k jejímu únosu. Jenže Břetislav z kláštera unese dvě dívky a ve víru událostí nedokáže určit, která z nich je pravá dědička. Pronásledován zrádci, svědomím i touhou se vrací do Čech a stojí před rozhodnutím, zdá dá přednost rozumu, nebo citu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95322/unos-urozene-panny-bretislav-a-jitka-95322.jpg 3.742

Kniha Únos urozené panny – Břetislav a Jitka

alnahu

Tak tato kniha je spíš takovou romantickou pohádkou ze světa rytířů a princezen.Mě se ale líbila.

daza.dt
07.10.2019

Zajímavě pojato, taková milá pohádková oddychovka na cestování nebo před spaním. Stránky ubíhají ani nevíte jak, ale opravdu nečekejte žádné světoborné dílo.

Messilina
05.04.2019

Kniha se četla hezky a myslím, že na tento druh literatury ( již zmíněná červená knihovna) je to dobré dílo. Autorka šikovně využívá již ověřené postupy (záměna dvou postav, únos z kláštera...) Samozřejmě, že je nutné to brát celé jako slaďák a ne jako kdovíjak kvalitní literaturu.

Audrina
13.01.2018

Knihu jsem četla kvůli knižní výzvě na tento rok. Není to nic přelomového, spíš taková jednoduchá červená knihovna, ale jako pohodové čtení na večer je to super

saez
25.10.2017

Tak to byl spíš slaďák, než možný vhled do historie. Ale dalo se.

Pet007
05.06.2016

Všichni asi známe pověst, tak i já tušila, o čem příběh bude. Knihu jsem dočetla, ale byla jsem trochu zklamaná.

myryjam
11.01.2016

Knížka mě překvapila, a to mile. Čekala jsem, co autorka udělá s tak známým příběhem, ale podařilo se jí to. Samozřejmě je to červená knihovna do vlaku ..., ale skvělá odpočinkovka při které člověk zapomene na starosti.

čef
12.09.2015

Románek pro paní a dívky. Čtenářům jiných než romantických příběhů ve střízlivém stavu přísně zakázáno.