Únos urozené panny – Břetislav a Jitka

Budoucí kníže českého království Břetislav je nucen vybrat si nevěstu. Volba padne na Jitku, babenberskou dědičku, která je ukryta v klášteře. Mladík dívku nikdy neviděl, přesto se odhodlá k jejímu únosu. Jenže Břetislav z kláštera unese dvě dívky a ve víru událostí nedokáže určit, která z nich je pravá dědička. Pronásledován zrádci, svědomím i touhou se vrací do Čech a stojí před rozhodnutím, zdá dá přednost rozumu, nebo citu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95322/unos-urozene-panny-bretislav-a-jitka-95322.jpg 3.633
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Únos urozené panny – Břetislav a Jitka

Audrina
13.01.2018

Knihu jsem četla kvůli knižní výzvě na tento rok. Není to nic přelomového, spíš taková jednoduchá červená knihovna, ale jako pohodové čtení na večer je to super

saez
25.10.2017

Tak to byl spíš slaďák, než možný vhled do historie. Ale dalo se.

Pet007
05.06.2016

Všichni asi známe pověst, tak i já tušila, o čem příběh bude. Knihu jsem dočetla, ale byla jsem trochu zklamaná.

myryjam
11.01.2016

Knížka mě překvapila, a to mile. Čekala jsem, co autorka udělá s tak známým příběhem, ale podařilo se jí to. Samozřejmě je to červená knihovna do vlaku ..., ale skvělá odpočinkovka při které člověk zapomene na starosti.

čef
12.09.2015

Románek pro paní a dívky. Čtenářům jiných než romantických příběhů ve střízlivém stavu přísně zakázáno.

renefer
13.07.2013

Trochu historický román, trochu detektivka a do toho přimíchaná romantika. Líbila se mi.

ladyfromskye
20.05.2013

Další příběh, ve kterém si autorka tak trochu pohrála s historií. A to je věc, kterou já prostě miluju, takže se už těším na další knihu, kterou si od ní přečtu.

Ereniss
20.05.2013

Je to takové lehčí čtení do vlaku s jednoduchou zápletkou. Nic světoborného, ale určitě také nic strašného.