Spřízněni krví

Spřízněni krví https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136500/sprizneni-krvi-136500.jpg 4 76 20

Když Mark Shillingford komentuje dostih, v němž jeho dvojče, sestra Clare, vynikající a úspěšná žokejka, skončí až na druhém místě, neubrání se podezření. Jako profesionální dostihový komentátor ví, že měla zvítězit. Byl dostih zmanipulovaný? Prohrála úmyslně? Proč by to ale udělala? Ještě týž večer se Mark svěří se svými pochybnostmi Clare, která ale po prudké hádce odejde. Je to naposledy, kdy Mark vidí svou sestru živou - o několik hodin později Clare padá z balkonu jednoho londýnského hotelu. Mark, zničený její smrti a pocitem viny, začíná hledat vysvětlení celé podivné události a odpovědi na dvě otázky: Proč Clare ztratila dostih? A proč si vzala život? Pokud si ho skutečně vzala sama…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Bloodline , 2010

Planin
07.01.2024 4 z 5

Rekl bych, ze se otci plne vyrovna, dost technickych podrobnosti o vysilani

janina66
11.11.2023 5 z 5

Je to už 11let, kdy kniha vyšla a já ji četla poprvé.
Teď jsem si ji přečetla znovu, protože jsem si jen pamatovala to, jak Markova sestra dvojče spadne z balkonu hotelu. Byla jsem velmi překvapená, kdo za vším stál.
Je to jedna z těch podařených knih od Felixe F.

Luigi1
27.04.2023 5 z 5

Je to správná detektivka

veronika9761
19.07.2021 4 z 5

Sympaticka francisovka, kde jen drobnosti naznacuji, ze ji nenapsal Dick, ale jeho syn Felix.

vlkcz
15.04.2021 4 z 5

Tenhle typ detektivky mi sedí. Žádná zbytečná brutalita, sympatický hlavní hrdina, trochu romantiky i nezbytná tragika. Všechno namíchané ve správném poměru.

pingu1
01.03.2019 4 z 5

Další detektivka od Francise mladšího do mé sbírky :-) Četla se dost dobře, ale pořád mu trošinku do pana Dicka chybí :-)

Francoa
02.11.2018 5 z 5

Příběh se četl velmi dobře, nenudil jsem se ani chvilku.I když hlavní aktér nebyl žádný superman, tak byl sympaťák.Zvratů bylo hodně, tak že jsem byl spokojený a přečetl jsem docela rychle.Určitě si od Felixe dám další příběh.

MiroslavKutík
30.01.2018 4 z 5

Má první kniha od Felixe France ale myslím že si přečtu i další v nejbližší době.
Už od poloviny knihy jsem měl typ na vraha ale vedle a závěr knihy hodně překvapil..

Evik30
25.07.2016

I když "starý" Francis to není, "mladý" ho zdárně dohání. Ještě pár let psaní a bude na úrovni svého otce. I když na druhou stranu dalo se to dobře číst. Příběh byl uvěřitelný a plný překvapení. Prostředí dostihových stájí je prostě druh detektivního žánru který bych mohla číst pořád dokola. I když sem tam proložit něčím jiným!! :o)) Byl to trošinku jiný styl než klasická "francisovka", ale člověk si časem zvykne na všechno . . .

Disease
17.06.2016 4 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od Francise Juniora četl. Hlavní hrdina je sice trochu jouda (spát s cizí manželkou v jejím vlastním domě...), ale sympaťák. Pachatele jsem měl vytipovaného velmi brzy a bylo to úplně vedle :-D

rubit
16.02.2016 3 z 5

I když mám knihy F. Francise ráda a je velmi dobrým pokračovatelem svého otce, tato kniha mě tentorkáte moc nezaujala. Takový průměr. Sice dobře vyprávěná, styl je francisovský, ale příběh prostě slabší, v některých místech mě to nudilo. Prostě průměr, proto 3 hvězdičky.

Pet007
23.06.2015 3 z 5

Celkem dobrá kniha, ale Dick Francis je prostě Dick Francis.

Hella
25.12.2014 3 z 5

Za mě - průměr. Na "dickovky" zatím Felix nemá... příliš málo akce a napětí a trochu moc omáčky kolem. Jasně - vše se má a musí točit kolem koní, ale mělo by to být psané s lehkostí a pro diváka přitažlivě. Kdežto zde jsem se chvílemi přistihovala, že přeskakuji celé pasáže popisovaných dostihů.

marwinmh
11.07.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je tím záhadným pachatelem.

studentice
23.04.2014 4 z 5

Pro me byla tahle knizka prijemnym prekvapenim. Felix Francis jde ve slepejich sveho otce a dari se mu. Vytkla bych pouze zbytecne nasili a nevhodne vyjadreni smutku, ale jinak se mi knizka velmi libila:)

Pavelpi
04.01.2014 5 z 5

Je vidět,že autor spolupracoval se svým otcem.Řekl bych,že po napsání dalších knih se dostane na jeho úroveň,i když nelze očekávat,že to bude stejné.Každý je svůj a tak mohu než čekat na další knihu a pak hodnotit.

gilt
17.10.2013

POZOR - v češtině Spřízněni krví!!! Abyste si nekoupili obě knížky a zjistili, že jsou stejné.

orlica
16.08.2013 5 z 5

že jablko nepadlo ďaleko od stromu je v prípade francisa juniora trefné. dokonala zápletka a rozuzlenie kde keď aj má čitateľ podozrenie že vie zistí že nevie:)

gilt
14.05.2013

Strašně mě ta knížka zklamala. Moc popisování okolí a málo napínavý příběh. Jsem od Francise zvyklá na napínavý a dechberoucí příběh. Beru to jen jako další knihu do sbírky.

jaja64646460
07.11.2012 5 z 5

Opět mohu jen chválit. Moc pěkné. Už chci další......