Pet007 Pet007 komentáře u knih

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alexander Stainforth (p)

Kniha se mi moc nelíbila, chtěla jsem se zase jednou pustit do nějaké oddychovky, ale i ta by se dala napsat lépe. Byl to zmatený příběh.

13.06.2015 1 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Knihu jsem přečetla včera jedním dechem. Potvrzuje úsloví, že násilí plodí vždycky jen násilí. Komisař Wallander vše zvládne, i když mu odejde blízký člověk a veřejnost se pokusí vzít spravedlnost do vlastních rukou.

08.06.2015 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Začátek nic moc, málem jsem knihu odložila, ale pak už to bylo dobré. Bridget se zase našla, je jí o pár let víc, je zase skoro sama, ale humor úplně neztratila. Konec dobrý, všechno dobré.

07.06.2015 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

I když je to teď tak trochu móda číst Nesba, musím napsat, že to za to stojí. Napínavé čtení. Sice trochu delší, ale má to spád. Už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, ale byla jsem vedle jak ta jedle:)

31.05.2015 4 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Případ se tentokrát týká Wallanderovy rodiny. Zmizí tchán komisařovy dcery a poté i tchýně. Zase vše začalo v minulosti, která ovlivňuje přítomnost. Studená válka skončila, ale ten kdo má války rád, se tak lehce nevzdává.

24.05.2015 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Kniha byla napínavá, příběh se odehrával ve Švédsku a v Jihoafrické republice. První oběť zemřela, protože se ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě. Pachatel připravoval politický atentát, proto neváhal použít všechny prostředky, aby věc utajil.

19.05.2015 4 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Ráda jsem se seznámila se svým novým hrdinou komisařem Wallanderem. Líbí se mi, jak jeho autor píše. Hlavní hrdina dělá chyby jako každý člověk. Případ se odehrává v devadesátých letech minulého století, jeho vyšetřování ovlivňuje politická situace ve Švédsku i v Lotyšsku.

12.05.2015 4 z 5

Rytíři kříže Rytíři kříže Tom Harper (p)

Na druhý díl jsem čekala dlouho, v knihovně byl pořád vypůjčený, četla jsem totiž tradičně napřed třetí:) Kniha se mi líbila. Ráda jsem se znovu setkala se Demetriosem. Potoky krve a utrpení ve jménu Krista mne už nepřekvapily, člověk si zvykne na všechno.

11.05.2015 4 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Skvělá kniha. Napínavá, odehrávající se v několika časových rovinách ve Švédsku, Číně, Americe a Africe. Ta Afrika se mi zdála už zbytečná. Jinak výborná detektivka s politickým pozadím.

10.05.2015 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Je to kniha, který vás vyděsí a pokud máte děti, budete se bát o to více. Podobné případy se bohužel stávají a proto si jejich pachatelé zaslouží trest smrti, aby už nic podobného spáchat nemohli.

09.05.2015 4 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Nevěděla jsem nic Nankingském masakru a kniha mne donutila si o tom něco přečíst. Je to děsivý příběh o lidské krutosti a nejhorší na tom je, že se to opravdu stalo.

09.05.2015 4 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Dobré čtení. Člověk chce uvěřit. že každý je schopen se změnit. Že každý je schopen pochopit, že peníze a postavení nejsou všechno. Že každého dojme, když na ulici zemřou shodou nešťastných okolností malé děti, které bydlely se svou matkou v autě a trpěly hladem...

04.05.2015 5 z 5

Bílá puma Bílá puma Ronald Douglas Lawrence

Četla jsem po delší době příběh, kde je hlavním hrdinou divoce žijící zvíře. Člověk samozřejmě nemůže úplně proniknout do jeho myšlení, ale něco bychom si od nich vzít mohli: na rozdíl od člověka se její mozek nezabýval budoucností a tak ji všechna nebezpečí a překážky neděsily. Tak jako všechna zvířata žila i tato puma přítomný okamžikem a nezatěžovala se žádným strachem a starostmi. Místo toho se plně věnovala shánění potravy...

03.05.2015 3 z 5

Ztracený chrám Ztracený chrám Tom Harper (p)

Začátek knihy se mi líbil. Ostrov Kréta za druhé světové války a vykopávky. Pak se to nějak zkomplikovalo, až jsem se v tom trochu ztrácela. Ale vydržela jsem až do konce.

02.05.2015 2 z 5

Kamenný koncil Kamenný koncil Jean Christophe Grangé

Zajímavá kniha. Zápletka těžkouvěřitelná, ale kdo ví...Musím si něco nastudovat o Mongolsku, zjistila jsem, že o této zemi skoro nic nevím. Jen ten závěr, milý autore, zase střelba a pád do řeky jako v Purpurových řekách, asi by to chtělo vymyslet něco nového.

27.04.2015 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Milé a nečekané setkání s Vlastimilem Vondruškou. V knihovně málokdy narazím na knihu od něj, kterou bych ještě nečetla. Zpočátku byl příběh trochu zamotaný, ztratila jsem se
přehled, kdo koho požádal a o co, ale pak už nabral obrátky. Nejvíc jsem si oblíbila Sabinu, ženu, která věděla, jak to chodí, věřím, že by se neztratila ani v dnešní době. Princip rozdělení moci, korupce, podvody, jít někomu na ruku, je to, jako by se to odehrávalo v současnosti.

26.04.2015 3 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Hlavní hrdinou filmu je můj oblíbený herec, rozhodla jsem se proto přečíst i stejnojmennou knihu, o které jsem ani nevěděla, že existuje. Příběh je napínavý a zamotaný, sleduje dvě dějové linie, nějak jsem si nemohla vzpomenout, jak to bylo ve filmu. Konec mne ale dost zklamal.

24.04.2015 3 z 5

Jantarová stezka Jantarová stezka Harry Sidebottom

SPOILER: Takže Calgacus je opravdu mrtvý. Moc mi v dalším pokračování chyběl. Balista putuje z pověření císaře domů. Tedy tam, kde se narodil a odkud byl nucen jako mladík odejít do Říma. Opět je pronásledován z důvodu krevní msty a dokonce přibude další. Setká se se svou matkou, otcem, bratry i svou první láskou. Nedozví se však, že má dalšího syna a taky se mi někam vytratil ten vrah z minulého dílu. Na svou současnou rodinu jen vzpomíná. No, doufám, že existuje nebo se chystá nějaký nový díl.

19.04.2015 3 z 5

Vlci severu Vlci severu Harry Sidebottom

SPOILER: Ráda jsem se Balistou opět setkala, i když v tomto příběhu stojí trochu stranou. Jeho rodina s ním není, všichni jsou ohroženi krevní mstou a prokletím. Římský generál s barbarskými kořeny putuje se svými přáteli a doprovodem po stepi a samozřejmě všichni jsou ochotni se obětovat pro větší slávu Říše římské. Výpravu provází jak temný stín nebezpečný vrah, který se ve svém "umění" procvičí nejprve na otrocích a v závěru knihy těžce a nejspíš smrtelně zraní i Balistova blízkého přítele. Balista se svým osobním strážcem pachatele pronásledují, ale ten nakonec unikne...Musela jsem si proto dnes dojít pro poslední díl série, abych se dozvěděla, jak to všechno dopadne:)

14.04.2015 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Ráda jsem se konečně seznámila s hrdiny z knihy Krev prvorozených. Kapitán Stein a kaprál Jaroš už pracovali spolu, když se potkali s notářem Barbaričem. Samozřejmě pracovně. Knihu jsem zvládla přečíst za jeden den, což svědčí o tom, že pokud máte volno, zvládnete to určitě také.

11.04.2015 5 z 5