Pet007 Pet007 komentáře u knih

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Historické romány mám ráda, ale obsáhlost tohoto díla mne málem dostala. Přemyslovci jsou moji oblíbenci, ale mnohem sympatičtější jsou v knihách od Ludmily Vaňkové.

19.12.2014 3 z 5

Až za hrob Až za hrob Dick Francis (p)

Dobrý příběh. Příjemná změna, protože nejde jen o koně.

23.11.2014 4 z 5

Cesta ctnosti Cesta ctnosti Lindsey Davis

Skvělý milostný román. Naštěstí nebyl jen o lásce. Zajímám se trochu i o politiku, tak jsem uvítala, že kniha zabrousila i do této oblasti, dříve se holt používaly jiné metody, ale podstata zůstává stále stejná. Jinak nezbývá než tiše závidět bývalé otrokyni Vespasiánovu lásku, kterou nezastavil ani běh času a změna poměrů.

17.11.2014 5 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Přiznávám se dobrovolně, knihu jsem nedočetla, nelíbila se mi.

17.11.2014 1 z 5

Kejklíř, Smrt a Blázen Kejklíř, Smrt a Blázen Jarmila Pospíšilová

Autorku neznám, ale jsem ráda, že jsem se s ní seznámila, po knize jsem sáhla náhodou. Zaujalo mne, že se zápletka týká kartářky, protože moc nechápu lidi, kteří u takových žen nechají spoustu peněz a nechají svůj život ovlivňovat jejich radami.

08.11.2014 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Nevěřila jsem, že i když v současné době trpím nadměrným slzením očí, můžou mi i přesto vstoupit slzy do očí, ale bylo to tak. Nejsem žádná plačka, ale dostalo mne i pokračování Psího poslání.

27.10.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Kniha se mi líbila, příběh konečně vyvrcholil. Sexuální scény jsem sice už chvílemi vynechávala, výměnu mailů přehlížela a vnitřní bohyně jsem si raději nevšímala, ale jinak hodnotím velmi kladně. Člověk se knihy chytne a už ji nepustí:)

22.10.2014 4 z 5

Saturnálie Saturnálie Lindsey Davis

Dobrá kniha. Příběh o vrahovi bezdomovců se prolínal s příběhem uprchlé kněžky Veledy. Četla jsem na etapy, proto se mi možná děj zdál trochu zdlouhavý, ale odhalení pachatele a dopadení uprchlice jsem se dočkala.

19.10.2014 4 z 5

Vidět Delfy a zemřít Vidět Delfy a zemřít Lindsey Davis

Úžasná kniha. Jsem moc ráda, že jsem se k Falcovi, Heleně a jejich rodině vrátila. Jejich putování po Řecku bylo inspirující. Pátrání bylo napínavé, pravda byla odhalena a závěr byl velmi překvapivý.

07.10.2014 5 z 5

Zločin nemá dovolenou Zločin nemá dovolenou Lindsey Davis

Kniha se četla dobře, Falco se setká nejen s piráty ale i se svým záhadným strýcem. Ztracený písař je bohužel nalezen mrtev, s tím se však už tak nějak od začátku počítá.

05.10.2014 4 z 5

Bohyně odplaty Bohyně odplaty Lindsey Davis

Vrátila jsem se pokorně ke svému starému známému, kterého jsem na delší čas opustila. Zvolila jsem si ho za společníka do nemocnice a vybrala jsem dobře. Člověk s ním zapomněl, na to kde je. Čas, kdy bylo potřeba čekat, s ním utekl jak voda.

04.10.2014 5 z 5

Kdo na kamenný trůn Kdo na kamenný trůn Ludmila Vaňková

Knížky od Ludmily Vaňkové jsem vždycky zbožňovala, ale už to nějak není ono, příliš postav, příliš osudů.

04.10.2014 3 z 5

Krásná Karolína Krásná Karolína Alexander Stainforth (p)

Knihu jsem přečetla. Existují knihy, které jsem ani nedočetla, proto úplně špatná není. Příběh je napínavý, má spád, ale v knize se toho stane strašně moc, trochu jsem se v tom ztrácela. V podstatě spadnete doprostřed příběhu. Zkusím vyhledat druhý díl, možná chci vědět, jak to s Karolínou dopadne.

21.09.2014 3 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

První povídka od známé autorky byla skvělá. Druhá mne příliš neuchvátila. Třetí mne zaujala a proto jsem si od stejného autora vyhledala další dílo a přečetla ho.

21.09.2014 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Dobrá kniha. Člověk by si řekl, že je to tak jednoduše napsané, že by o svém dětství zvládl taky napsat. Ale není to tak. Je to stručné a mistrovské.

07.09.2014 4 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Dobrá kniha. Jsem ostuda, že jsem ji měla rozečtenou tak dlouho, ale nějak nebyl čas.

31.08.2014 4 z 5

Ve vrcholu pyramidy Ve vrcholu pyramidy Jiří Švejda

Povídky jsou dobré, protože ty na Vás vždycky počkají, když jsou dlouho rozečtené. Byl to takový návrat do mládí.

09.08.2014 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Přestože jsem věděla předem, že kniha je plná emocí, stejně mne dostala.

20.07.2014 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Knihu jsem vyhrála v soutěži od Neoluxoru, sama bych si tento žánr nevybrala, sci-fi není moje parketa. Když už jsem ji tedy měla, tak jsem ji i přečetla:) Dobrý příběh. Napínavý. Není to o něčem, co se už stalo, ale co se může stát, pokud lidstvo nezmění svůj žebříček hodnot.

20.07.2014 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Kniha nejspíš nemá poskytnout hluboký umělecký zážitek, ale přečetla jsem ji jedním dechem, doufám v pokračování a to mluví za vše.

16.07.2014 5 z 5