Kdo na kamenný trůn

od:

Kdo na kamenný trůn

Příběh mladšího bratra, pokračuje románem Kdo na kamenný trůn. Čtenáři opustili Přemysla Prvního Otakara ve Svaté zemi, kam se vypravil s křížovou výpravou císaře Barbarossy, která se u cíle téměř rozpadla, ale o rok později ji zachrání anglický král Richard Lví srdce. Ten při návratu domů skončil v rakouském zajetí a přiše... celý text

Příběh mladšího bratra, pokračuje románem Kdo na kamenný trůn. Čtenáři opustili Přemysla Prvního Otakara ve Svaté zemi, kam se vypravil s křížovou výpravou císaře Barbarossy, která se u cíle téměř rozpadla, ale o rok později ji zachrání anglický král Richard Lví srdce. Ten při návratu domů skončil v rakouském zajetí a přišel téměř o trůn. Něco podobného mohlo potkat i Přemysla. Zatímco se krkolomně vracel přes Itálii, kde podpořil mladého císaře Jindřich, vlády v Čechách se nejprve zmocnil kníže Václav a později i pražský biskup Jindřich Břetislav. Čekaly ho roky bojů doma a jednání s císařem, ale nejvíce mu pomohla věrnost bratra Vladislava. Ten nastoupil na trůn, aby ho mohl bezpečně předat staršímu bratrovi, kterého uznal králem i císař. Dlouhým odloučením utrpělo Přemyslovo manželství a intriky mezi příbuznými ho nakonec donutí zapudit Adlétu Míšeňskou. Na český trůn usedne jiná královna. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/563/zrozeni-kralovstvi-kdo-na-kamenny-t-563.jpg 4.438
Série:

Zrození království (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc - Švarc
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Anna_D
04.02.2015

Knihy L. Vaňkové mám hodně ráda, ale tato patří k těm méně čtivým. Moc postav na málo děje. V první půlce bylo martyrium se jen zorientovat, kdo je kdo.

Pet007
04.10.2014

Knížky od Ludmily Vaňkové jsem vždycky zbožňovala, ale už to nějak není ono, příliš postav, příliš osudů.

Yorika
25.03.2013

Pokračování příběhů o životě Přemysla Otakara I.Děj velmi dobrý,jen mi vadila přehršle historických postav,ve kterých dalo práci se někdy vyznat a pochopit jejich vzájemné vztahy a přílišné politikaření.Ale taková byla doba.Je dobře,že se o naší bohaté historii píše a paní Vaňková o ní psát umí.

b7a7r7u7s7k7a
02.02.2013

Tuto knihu jsem si nedávno koupila, a zaujala mne nejen obálkou, ale i zápletkou. Je to pokračování knihy Příběh mladšího bratra, kterou jsem již nedokázala sehnat. Podporuji všechny knihy Ludmily Vaňkové, a jsem ráda, že v ČR někdo tak dobrý existuje!