Pet007 Pet007 komentáře u knih

City a pocity City a pocity Jana Jahodová

Kniha se mi moc líbila. Je pravdivým obrazem o tom, že většina žen je schopná sáhnout si až na dno, aby zvládla rodinu, domácnost a práci. A asi by při tom všem měla vypadat dobře a spokojeně.

02.02.2014 5 z 5

Trable Trable Fay Weldon

Opravdu trochu zvláštní kniha, přišla mi taková zmatená.

01.02.2014 3 z 5

Případ v Atlasu Případ v Atlasu Driss Chraïbi

Čekala jsem víc humoru, víc napětí. Byl to prostě jen setkání přítomnosti s minulostí v exotickém prostředí severní Afriky. Původním obyvatelům utíká čas mnohem pomaleji, než policistům, kteří je přijedou prověřit. Jeden z nich sice patří ke kmeni, ale už se nedokáže vrátit k tomu opravdovému životu spjatému s přírodou.

26.01.2014 2 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Předchozí díl byl podle mého názoru lepší. Četla jsem o Přemyslu Otakaru II. a o jeho Kunhutě v jiných románech a tam mi byli mnohem sympatičtější, ale kdo ví, jaká byla pravda ve skutečnosti.

26.01.2014 4 z 5

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

Od humoristického románu bych čekala, že se opravdu hodně zasměju, ale to se bohužel nekonalo. Hlavní hrdinové byli natolik nadšeni ze svého inteligentního humoru, až mne vůbec nebavili. Více bývalých nebo i současných studentů by mohlo stvořit podobné dílko a bylo by určitě vtipnější.

14.01.2014 1 z 5

Jsem v pohodě Jsem v pohodě Felicitas Holdau

Knihu jsem dostala od sestry a moc mi pomohla. Je to slabounka malá knížka, za chvilku ji máte přečtenou a třeba vám taky pomůže.

05.01.2014 5 z 5

O lidech a lidech O lidech a lidech Milan Lasica

Dobrý fejeton si v novinách nebo časopise přečtu s chutí, ale celou knihou fejetonů jsem se prokousávala zbytečně dlouho. Třeba to je tím, že jsem jenom žena:)

29.12.2013 3 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Kniha se mi četla dobře. V nabídce bylo několik pachatelů vraždy, ale já kupodivu tušila, který je ten pravý a to se mi nestává zase až tak často.

02.12.2013 4 z 5

Žalobci Žalobci Lindsey Davis

Sice neznám římské právo, ale knihu jsem zvládla. Snažím se číst knihy o Falcovi postupně, ale prokousávám se jimi čím dál obtížněji, ty první mne uchvátily nejvíc.

01.12.2013 3 z 5

Byl pánbůh Brazilec? Byl pánbůh Brazilec? Karel Krejčík

Knihu jsem četla před delší dobou, možná se k ní někdy vrátím, bylo to mé období cestopisů. Tehdy se mi líbila. Přiblížila mi kraje, kam se určitě nikdy nepodívám, ale napsána byla v 80. letech, to ji asi taky trochu poznamenalo.

10.11.2013

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Opět výborná kniha povídek. První část se vrací ke svým starým hrdinům - královskému prokurátorovi a jeho pomocníkům, ta druhá vychází z obyčejného života ve městě.

27.10.2013 5 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Všechny povídky se mi moc líbily. Když člověk nemá čas se do knihy zcela ponořit, přečte jednu dvě povídky a bez výčitek od knihy odchází. Od rozečtené povídky ale odejít nelze, věřte mi. Jsou prostě skvělé.

19.10.2013 5 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Bylo to fajn zase se na chvilku vrátit do středověku a setkat se se starými známými.

14.10.2013 4 z 5

Jupiterův mýtus Jupiterův mýtus Lindsey Davis

Knihu jsem četla celkem dlouho, příběh se vyvíjel pomalu, až od poslední čtvrtiny knihy jsem se nemohla odtrhnout.

03.10.2013 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Mne kniha moc nezaujala. Sáhla jsem po ní v nouzi, nebylo co číst a nějak jsem se do ní nemohla naplno ponořit.

15.09.2013 2 z 5

Podvodník Podvodník * antologie

Knihu jsem si půjčila kvůli Lindsay Davisové, ale její povídka mne moc nevzala. Skvělý byl Ed McBain se svou Záplavovou zónou a dobrý byl i Joe R. Landsdale se Zloději mul.

15.09.2013 3 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla velmi rychle, protože se mi moc líbila. Historie. Dobrodružství. Láska. Výborně napsané.

16.08.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se mi četla dobře, i když je obsáhlá. Jako porno bych to neoznačila, jedná se spíše o erotiku. Zpočátku jsem se holedbala, že další díl číst nebudu, ale už ho začínám shánět. Otevřený konec je dobrým tahem.

16.08.2013 4 z 5

McNallyho tajemství McNallyho tajemství Lawrence Sanders

Dobrá detektivka se zajímavým začátkem, nejspíš i nezvyklým. Sympatický hrdina.

16.08.2013 4 z 5

Óda na bankéře Óda na bankéře Lindsey Davis

Tentokrát se děj táhl a táhl a nemohl mne vtáhnout, do konce jsem ale vydržela.

10.08.2013 3 z 5