Óda na bankéře

Marcus Didius Falco, soukromý informátor a skromný básník, uspořádá veřejnou recitaci ze svého básnického díla. Vzápětí se mu nabídne bohatý bankéř a vydavatel, že něco z jeho díla vydá. Falco se ocitne ve skriptoriu plném zbídačených písařů, propojeném s prodejnou rukopisů, bankéř dělá dobré obchody, ale autory nemilosrdně ožebračuje. Ačkoli už s těmi podvodníky nechce Falco nic mít, brzy se tam nedobrovolně ocitne znovu, neboť má vyšetřit ohavnou vraždu, k níž tam došlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5009/big_oda-na-bankere-kah-5009.jpg 4.446

Marcus Didius Falco 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , BB art

Ode to a Banker, 2000

Kniha Óda na bankéře

renefer
21.02.2015

V tomto díle zabrousíme mezi starověké vydavatele a spisovatele, opět mě neoslovila detektivní zápletka, ale vtipné hlášky a chytlavý popis starověkého Říma.

braunerova
17.08.2014

Další povedená historická detektivka. Falco se tentokráte pouští do literatury a samozřejmě hned narazí na zločin. Nechybí manželka Helena Justina, přítel Petronius, vrchní špech Anacrites a veškeré Falcovo příbuzenstvo. Mě se kniha líbila stejně jako ty předchozí. Mám rád vtipné povídání o životě obyčejných lidí ve starověkém Říme, vyprávěné moderním jazykem.

cori
23.12.2013

Falco má recitál své poezie, seznámí se s vydavatelem, který vlastní i banku, má však smůlu, protože tento uměnímilovný muž je brutálně zavražděn. Tento díl mě zatím bavil ze všech nejméně. Nux porodila štěně a Petronius začíná nadbíhat Maie.

Pet007
10.08.2013

Tentokrát se děj táhl a táhl a nemohl mne vtáhnout, do konce jsem ale vydržela.

Teraka
07.05.2013

I přestože mám detektivky v celku ráda, mě tato forma příliš nenadchla. Nepřekáží mi tolik zasazení do starověku, jako spíše autorčina forma psaní.