Jedna panna navíc

Na Falcona se obrátí děvčátko z jedné z předních římských rodin s prosbou o pomoc: tvrdí, že ji někdo z rodiny chce zabít. Falco ji nebere vážně, zná ze zkušenosti (z rodin svých sester), jak bujnou fantazií děti jejího věku oplývají. Zanedlouho však Gaia skutečně zmizí a zoufalá rodina pověří opět Falcona pátráním po ní. Neví se, zda se schovala někde sama, anebo zda ji nepostihlo něco mnohem horšího. Mezitím probíhají přípravy na volbu nové nejvyšší vestálky, poněvadž té dosavadní vyprší její třicetiletá služba. A z řad mladých dívek z dobrých rodin se má losem vybrat nová panna vestálka, což je pro ni a její rodinu velká pocta, ale také možná rozsudek k obětování třiceti let života udržování kultu bohyně Vesty. Mezitím došlo ke krvavé vraždě jednoho z tzv. arválských bratří, dvanáctičlenného náboženského bratrstva, a různé zápletky se kombinují. V takové vypjaté atmosféře v předvečer různých jarních svátků hledá Falco ztracenou dívku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5010/jedna-panna-navic-QCM-5010.jpg 4.446

Marcus Didius Falco 11.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

One Virgin Too Many, 1999

Kniha Jedna panna navíc

braunerova
15.06.2015

Tento díl se mi zdál o něco slabší. břítký humor autorky ovšem nechybí. Falco je jmenován prokurátorem posvátné drůbeže a na rekonstrukci domu si najme menší stavební firmu:
"Aby se tyhle závady odstranily, znamenalo by to najmout si větší firmu, jež by uvedla do pořádku všechno, co tahle menší zvrtala. Taková situace nebyla nijak nová ani překvapující. Kolegium stavařů ji má pečlivě propracovanou. Tím se vlastně jejich řemeslo udržuje při životě. Pokaždé, když k vám zavítá některý z jejich pracantů a vnese do vašeho domova zkázu a zmar, už čeká ve frontě další a nedokončená práce mu spadne do klína."
Nedávno jsem rekonstruoval, tak vím o čem je řeč.

renefer
21.02.2015

Falco se tentokrát pouští do boje s kněžstvem, jako detektivka nic moc, ale hezky se to četlo.

cori
29.10.2013

Falco se právě vrátil z Afriky, je povýšen do jezdeckého stavu a dostal na starost kapitolské husy. Dcerka slaví první narozeniny a Helena koupí nový dům. Švagr Aulus narazí na mrtvolu jednoho z bratří arválského kultu a k tomu všemu zmizí šestiletá dívenka, která se měla stát vestálkou. Falcona čeká opět samá práce, včetně vybírání latríny či slaňování do studny a málem příjde o krk.

Pet007
17.06.2013

Úžasná kniha, četla jsem ji jedním dechem.

25252525U252
28.03.2013

Táto kniha bola prvá, ktorú som prečítala od tejto autorky. A zamilovala som sa do prípadov Marcusa Didiusa Falca :)) Všetkým odporúčam toto čítanie.