Šelmy v aréně

Blíží se otevření Colossea a chystá se slavnostní program. Gladiátorské zápasy a štvanice na šelmy v aréně jsou výnosný obchod. Bohatí podnikatelé, zejména dovozci dravých šelem ze severní Afriky, se snaží jeden druhého zničit a neštítí se ani vražd. Přímo v aréně se v přestrojení ocitne i Falco a stává se svědkem dalších vražd. Starověký Řím, rušný a velkolepý, překypující vášněmi, chamtivostí a ctižádostivostí, vytváří dokonalý rámec pro politické intriky - i pro vraždy. Propracované detaily křísí starý Řím k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5012/marcus-didius-falco-selmy-v-arene-f69-5012.jpg 4.447

Marcus Didius Falco 10.

Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno, BB art

Two For the Lions, 1998

Kniha Šelmy v aréně

Ladinek
15.06.2015

Tak tohle připomíná knihy Kena Bruena. Falco na nic nepřijde, jen tak prudí kolem až se vše tak nějak vysvětlí samo. A ten závěr, ten je tedy také zvláštní. A hlavně pokud člověk chce vědět bezezbytku jak vše dopadlo musí si přečíst následující knihu.

renefer
08.02.2015

Falco se opět nechal překecat a pracuje pro císaře, navíc s nenáviděným Anacritem. Autorka to opět pojala spíš jako politickou frašku než detektivku, což mi moc nevyhovuje. Jejím cílem je zřejmě zabrousit do všech oblastí života ve starověkém Římě a občas je to příběhu na škodu.

Marika Vanova
21.10.2013

Příběh je čtivý, i když jsem chvílema přemýšlela, o co teď vlastně jde a co hledáme? Nicméně ráda se pustím do dalšího Falca.

Pet007
16.06.2013

Trochu rozvláčné, ale Falco je konečně v jezdeckém stavu.

cori
03.11.2012

Falco pracuje jako komisař pro výpočet daní a kontroluje daňová přiznání lanistů a dovozců zvířat. Brzy se kolem něho začnou kupit vraždy. Nejprve někdo probodne lva a otráví pštrosa, pak dojde i na lidi. Autorka se v tomto dílu zaměřila na svět arén a gladiátorů a opět své hrdiny vyhnala z Říma, aby navštívili další římskou provincii tentokrát Kyrenaiku (Libyi). Nejpovedenější je asi scéna s lovením uprchlé leopardice v městských lázních.
PS: Nejkrutějšími šelmami v aréně však nejsou ty čtyřnohé.