Podvodník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

18 napínavých povídek mistrů detektivního žánru V této antologii povídek nabízejí autoři příběhy sahající od ryze lehkovážných až k tragickým... a zároveň poskytují provokativní náhled do lidské duše... Úvod: Sara Ann Freed & William Malloy Príhovor: Otto Penzler Vrátí se zpět? (Come Again?) Donald E. Westlake Stříbrná svatba (The Anniversary Waltz) Loren D. Estleman Nevyzpytatelný muž (Inscrutable) Joe Gores Stůl jako obvykle (The Usual Table) Peter Lovesey THEM! William Marshall Podvodník (The Impostor) Marcia Muller Záplavová zóna (Activity in the Flood Plain) Ed McBain Občas něco nevyjde (Sometimes Something Goes Wrong) Stuart M. Kaminsky Hraběnka Kathleen (Countess Kathleen) Jerome Charyn Instinkt (Instinct) Archer Mayor Co to je jméno? (What’s in a Name?) Margaret Maron Chození kolem hory (Coming Around the Mountain) James Crumley Přepravujte opatrně (Handle with Care) M. C. Beaton Zloději mul (The Mule Rustlers) Joe R. Lansdale Oblast těla (Body Zone) Lindsey Davis Začínat znovu (Revision) Robert Greer Hattie a Richie (Birdbath) Charlotte Carter Vysoká režie (High Maintenance) Beth Saulnier...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24410/podvodnik-24410.jpg 4.212
Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art
Orig. název:

The Mysterious Press Anniversary Anthology (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Podvodník

Přidat komentář
Pet007
15.09.2013

Knihu jsem si půjčila kvůli Lindsay Davisové, ale její povídka mne moc nevzala. Skvělý byl Ed McBain se svou Záplavovou zónou a dobrý byl i Joe R. Landsdale se Zloději mul.

WEIL
09.10.2011

Znovu jedno téma - podvodník...

Podvod, toho se dopouštěla a dopouští každá lidská společnost a její jedinci neustále. Celý život člověka je podvod, proto se mi nelíbí, když se kriminalizují lidé, kteří dělají podvody a ne třeba ti, co skládali slib třeba císaři pánovi nebo socialismu (učitelé, lékaři, vojáci do r. 1989), ale dneska se k tomu už nehlásí, ba ani těsně po změně režimu.

Tato kniha je ale výplodem anglosaské literatury, a není to ještě ani půl století, kde se běloši v Americe jasně distancovali od jiných barev. To uvádím jen jako jeden z mnoha příkladů, které potvrzují má slova o tom, že podvod je celý lidský život a jen málokdo - poustevníci a podobní si mohou říct, že se podvodu tolik neúčastní.

Tolik neúčastní, i když se do něho narodili proti své vůli.

Komu to není srozumitelné, tak to mohu i přepsat, ale podvod tyhle řádky nejsou.


Kniha Podvodník je:

v Přečtených13x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x