Krev na lopuchu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Výběr povídek z tvorby Vlastimila Vondrušky. Obsahuje dvacet příběhů s detektivními zápletkami, které se odehrávají v různých dobách od středověku až do 18. století.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2644/krev-na-lopuchu-e09-2644.jpg 3.8218
Detektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Krev na lopuchu

Ladinek

Na této povídkové sbírce je vidět co dělá Vondrušku mistrem. Ty příběhy jsou stran zápletky dost ubohé, ale vypravěčský styl je mistrovský. On prostě umí psát, takže i ze slabého příběhu vyrobí zábavné čtení.

bekule
16.12.2020

Velmi vyrovnaná povídková sbírka, až dosud se mi nestalo že bych hodnotila všechny povídky stejně .Historické četbě se kromě období starověkého Egypta vyhýbám ale díky Vondruškovi budu muset měnit zvyky. Naštěstí má známá bohaté zásoby jeho knih takže nejsem vázaná na jejich nedostupnost v knihovně.

jarin58
09.07.2020

Povídky nebyly špatné,jen mám dojem že na každou byl určený nějaký počet stran aby se jich do knihy co nejvíce vešlo.Děj se mi proto zdál uspěchaný.

SSTknihy
04.02.2020

Krátké detektivní povídky, nebo spíš obrazy ze života lidí, napříč dějinami. Ať už šlechta, měšťané nebo lidé na okraji společnosti, všichni se musí čas od času poprat se zlem, lidskou chamtivostí, závistí nebo žárlivostí. A jak už to tak v životě bývá, zdravý rozum a schopnost dedukce vítězí častěji, než postup oficiálních vyšetřovatelů.

maris123
16.01.2020

Povídky neurazily, ale nenadchly. Čekala jsem víc.

harena
09.10.2019

Hodně krátké, čtivé povídky, lehká četba do autobusu nebo do čekárny. Hříšní lidé Království českého se mi líbily víc, ráda se vrátím k Oldřichovi z Chlumu a Martinovi ze Stvolna.

olívoil
08.09.2019

Velmi pěkně napsané krátké detektivní historické příběhy...………….opět jsem si u knihy odpočinula

Pavelpi
20.05.2019

Povídky celkem šly.Asi jsem se už navykl na Oldřicha z Chlumu,proto se mi to tolik nelíbilo,ale jinak dobré,lepší průměr.