Gymnázium

Snad každý z nás, kdo sedával ve škamnech střední školy, rád občas vzpomene na úspěchy i průšvihy svých studentských let. Příhody a situace, které se tehdy zdály být téměř otázkou života a smrti, se dnes jeví jako úsměvné historky. Tak třeba - co se vám vybaví, když se řekne školní lásky, studentské recese, matika, kantoři, ředitelská důtka…? Jediné slovo, a už je tu živý obraz těch nádherných let plných legrace, lásek a malých dramat. A tak i v románu Gymnázium najdeme spoustu humorných příhod, vtipných postřehů i vážnějších problémů dospívajících. V bývalých studentech četba vyvolá veselé a příjemné vzpomínky; dospívající se pobaví a možná si odnesou úsměvné poučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/8460/gymnazium-Ajz-8460.jpg 2.835
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Gymnázium

adela8321

Od humoristického románu bych čekala víc.

Merlinit
11.09.2018

Jsem živým důkazem, že i tací žáci usedají do školních škamen, s hlavními hrdiny bych souzněla v jednom akordu.

jaja1989
08.03.2018odpad!

Nevadilo mi,ze tema je z roku 1969 a zacina chmelovou brigadou coz si neumim predstavit ale nebylo to vubec vtipne

Drgajda
16.01.2017

Kniha zajimava, pro me ctiva. Urcite to nebylo dilo, u ktere by se clovek lamal smichy, ale na druhou stranu velice citlive intelektualne napsano, s jemnym humorem a nadhledem. Udivila me aktualnost dila, pripomnelo mi moje gymnazialni leta, ackoliv se odehravaly vice nez o 30 let pozdeji nez hlavnich hrdinu pribehu. Ze sveho okoli si pamatuji osobnosti, ktere napadne pripominaly Burese s Budinskym, vzdycky jsem k nim citila vnitrni obdiv, ze nebraly sve pedagogy jako nadrizene, dokazaly s nimi diskutovat, argumentovat nebo jim odporovat.

jerry04
31.03.2016

Je to moc dobrá kniha, vše mě v ní bavilo, hlavně vtipy a příhody, ale na internetu jsem nenašel nic o Slavomírovi Burešovi, který mě jako umělec zaujal. Chci být také básník.

Angie91
19.10.2015

V době, kdy jsem chodila na střední, seděl popis všech učitelů v knížce na ty, kteří mě učili. Je to takový univerzální popis archetypů vyučujících. Jinak kniha je velmi zábavná a čte se jedním dechem.

Andrea x
12.07.2014

Knížku jsem četla, když jsem chodila na gymnázium. Tenkrát jsem se u toho docela bavila. Ještě po letech si vybavuji: ... v létě budu půjčovat loďky a v zimě budu saunařem....

niika
11.02.2014

Souhlasím s předchozím názorem (Pet007). Knihu jsem ani nedočetla. Opravdu nezáživné a zklamání.