Gymnázium

Gymnázium https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8460/mid_gymnazium-Ajz-8460.jpg 3 45 13

Snad každý z nás, kdo sedával ve škamnech střední školy, rád občas vzpomene na úspěchy i průšvihy svých studentských let. Příhody a situace, které se tehdy zdály být téměř otázkou života a smrti, se dnes jeví jako úsměvné historky. Tak třeba - co se vám vybaví, když se řekne školní lásky, studentské recese, matika, kantoři, ředitelská důtka…? Jediné slovo, a už je tu živý obraz těch nádherných let plných legrace, lásek a malých dramat. A tak i v románu Gymnázium najdeme spoustu humorných příhod, vtipných postřehů i vážnějších problémů dospívajících. V bývalých studentech četba vyvolá veselé a příjemné vzpomínky; dospívající se pobaví a možná si odnesou úsměvné poučení.... celý text

m2056
11.09.2023 2 z 5

Čekal jsem více humoru bohužel mě to nebavilo tolik jak jsem si přál.

freejazz
10.01.2021 4 z 5

krásna predstava, ako sa z absolventov pomocných škôl stanú absolventi pomocných gymnázií a z nich absolventi pomocných univerzít... alebo to bola „len“ prognostická prezieravosť?:)

adela8321
03.02.2019 1 z 5

Od humoristického románu bych čekala víc.

Merlinit
11.09.2018 3 z 5

Jsem živým důkazem, že i tací žáci usedají do školních škamen, s hlavními hrdiny bych souzněla v jednom akordu.

jaja1989
08.03.2018 odpad!

Nevadilo mi,ze tema je z roku 1969 a zacina chmelovou brigadou coz si neumim predstavit ale nebylo to vubec vtipne

Drgajda
16.01.2017 3 z 5

Kniha zajimava, pro me ctiva. Urcite to nebylo dilo, u ktere by se clovek lamal smichy, ale na druhou stranu velice citlive intelektualne napsano, s jemnym humorem a nadhledem. Udivila me aktualnost dila, pripomnelo mi moje gymnazialni leta, ackoliv se odehravaly vice nez o 30 let pozdeji nez hlavnich hrdinu pribehu. Ze sveho okoli si pamatuji osobnosti, ktere napadne pripominaly Burese s Budinskym, vzdycky jsem k nim citila vnitrni obdiv, ze nebraly sve pedagogy jako nadrizene, dokazaly s nimi diskutovat, argumentovat nebo jim odporovat.

jerry04
31.03.2016 5 z 5

Je to moc dobrá kniha, vše mě v ní bavilo, hlavně vtipy a příhody, ale na internetu jsem nenašel nic o Slavomírovi Burešovi, který mě jako umělec zaujal. Chci být také básník.

Angie91
19.10.2015

V době, kdy jsem chodila na střední, seděl popis všech učitelů v knížce na ty, kteří mě učili. Je to takový univerzální popis archetypů vyučujících. Jinak kniha je velmi zábavná a čte se jedním dechem.

Andrea x
12.07.2014 3 z 5

Knížku jsem četla, když jsem chodila na gymnázium. Tenkrát jsem se u toho docela bavila. Ještě po letech si vybavuji: ... v létě budu půjčovat loďky a v zimě budu saunařem....

niika
11.02.2014 1 z 5

Souhlasím s předchozím názorem (Pet007). Knihu jsem ani nedočetla. Opravdu nezáživné a zklamání.

Pet007
14.01.2014 1 z 5

Od humoristického románu bych čekala, že se opravdu hodně zasměju, ale to se bohužel nekonalo. Hlavní hrdinové byli natolik nadšeni ze svého inteligentního humoru, až mne vůbec nebavili. Více bývalých nebo i současných studentů by mohlo stvořit podobné dílko a bylo by určitě vtipnější.

BUBINA1971
12.03.2013 2 z 5

Knihu jsem si koupila,když jsem si přečetla recenze někde na internetu.Já osobně jsem se zasmála jednou jedinkrát,viz výňatek z knihy str.8-Jindy spolužačka Zajíčková drze a vytrvale odmlouvala.Češtinářka ji potrestala poznámkou,,Je hubatá".Vyžadovala ovšem podpis přísného otce,neboť věděla,že si to doma s hříšnicí srovná.Druhý den podpis kontrolovala a dostala šok,neboť pod poznámkou bylo těžkou havířskou rukou připsáno:,,To má po mámě,ztřískal jsem je obě!" Toť vše,ale nemůžu odrazovat ostatní čtenáře.

Verous
08.03.2013 3 z 5

Knihu jsem si jako jednu z mála vybrala podle obalu. Už nevím, co jsem od ní očekávala, ale musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchla. Některé postavy mi jsou sice sympatické (většinou se jedná o učitele) ale hlavní postavy Budínký a Bureš mi ne úplně "sedly". Jejich nadšení pro poezii mi přijde trochu neúměrné jejich věku (nevím, jestli autor mluví podle vlastní zkušenosti) - upřímně řečeno neznám žádného studenta 1. ročníku střední školy, který by se takto choval a vyjadřoval.
Úplně nejvíc mi však chybělo to, co od této knihy slibují různé recenze - že se pobavím, to tedy skutečně ne. Nemohu však ani říci, že bych ostatní od čtení chtěla odratit.