Pet007 Pet007 komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha se mi líbila. Když se děj rozeběhl, už jsem se nemohla odtrhnout.

23.06.2013 4 z 5

Jedna panna navíc Jedna panna navíc Lindsey Davis

Úžasná kniha, četla jsem ji jedním dechem.

17.06.2013 5 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Pro mne je to vzpomínka na dětství, kdy jsem knihu četla. Pokud si dobře vzpomínám, byla to i povinná četba. Pro mne to bylo seznámení s dobou, kterou jsem nezažila. Tenkrát se mi kniha líbila.

16.06.2013

Šelmy v aréně Šelmy v aréně Lindsey Davis

Trochu rozvláčné, ale Falco je konečně v jezdeckém stavu.

16.06.2013 4 z 5

Něco za něco Něco za něco Pavel Kraus

Celkem pěkně, poznamenané dobou, kdy se kniha odehrává a kdy vznikla.

02.06.2013 3 z 5

Afrika Afrika Josef Kandert

Kniha byla dárkem od strýce, který dobrovolně opustil tento svět. Proto k ní mám jiný vztah než k těm ostatním. Do Afriky se nejspíš nikdy nepodívám, ale už mi není cizí. Tato kniha se zaměřuje hlavně na státy jižně od Sahary. Díky jejich historii jim můžeme o trochu více porozumět.

02.06.2013 4 z 5

Španělská cesta Španělská cesta Jaroslav Vácha

Bylo to jedno z mých prvních setkání s cestopisem a tuto knihu mám dokonce i doma. Byla jsem nadšená.

02.06.2013 5 z 5

Tři ruce ve fontáně Tři ruce ve fontáně Lindsey Davis

Už jsem si na Falconovu rodinku zvykla, tentokrát byl případ hodně napínavý a drsný.

02.06.2013 5 z 5

Soumrak v Cordubě Soumrak v Cordubě Lindsey Davis

Jak bylo prezentováno, začátek je rozvláčnější, ale konec samozřejmě super. Helena už má konečně dítě a tak se Falco stal otcem. Už se těším na další knihu, zítra si pro ni dojdu do knihovny.

26.05.2013

Abchazský med Abchazský med Eva Kačírková

Knížka se mi líbila, i když se odehrává v době, která se od nás, čím dál tím více vzdaluje.

11.05.2013

Povídky s tajemstvím Povídky s tajemstvím Eva Kačírková

V dětství první setkání s detektivkou, která byla naštěstí určená dětem, napínavé, pěkné.

11.05.2013 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Kniha se mi moc líbila, je sice hodně obsáhlá, ale četla se dobře.

11.05.2013 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Od knihy jsem čekala hodně, malinko mne zklamala, ale prý existuje i lepší překlad. Vadily mi anglické věty vkládané do textu. Knihu jsem dočetla, protože ke konci byla hodně napínavá.

28.04.2013

Údolí smrti Údolí smrti Karel May

Už je to samozřejmě delší dobu, co jsem knihu přečetla, nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím, určitě knihy se prostě čtou jen v určitém věku a pak když se k nim v dospělosti vrátíme, jsme zklamáni. Dobrodružství už se nám nezdá tak dobrodružné, hrdinové až přehnaně hrdinští. Říká se, že ve stáří se vracíme k dětství...Třeba si nakonec knihu přečtu znovu.

14.04.2013

Čas odejít Čas odejít Lindsey Davis

Kniha se mi líbila, sice jsem ji četla na etapy, ale ke konci jsem se už nemohla odtrhnout.

14.04.2013 5 z 5

Manželství naoko Manželství naoko Hedwig Courths-Mahler

Klasický zástupce tzv. červené knihovny. Pokud se chcete odreagovat něčím nenáročným, kniha je určena právě Vám. Dobro je odměněno a Zlo potrestáno, vše je tak, jak má být.

10.04.2013 3 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Luděk Stínil

Román pro dívky to už asi není moje kategorie, sáhla jsem po něm z nouze, ale není špatný. Je tam láska, dobrodružství, děj má spád, knížka není obsáhlá, nic náročného.

10.04.2013

Ty jsi dědic svého otce Ty jsi dědic svého otce Ludmila Vaňková

Dobrá kniha. Bratrské soupeření mezi Václavem a Zikmundem, člověk měl zkreslené představy z dějepisu, kdy byl Zikmund ten naprosto záporný i díky husitským válkám, ale vše je mnohem složitější...

Roky před úsvitem Roky před úsvitem Ludmila Vaňková

Pěkná kniha, mám ráda období Přemyslovců i Lucemburků, Karel IV. v sobě měl to nejlepší z nich.

Dítě z Apulie Dítě z Apulie Ludmila Vaňková

Dobrá kniha, ale od autorky jsem četla mnohem lepší.