Něco za něco

Něco za něco https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52765/bmid_neco-za-neco-dK7-52765.jpg 3 9 4

jprst
27.02.2021 2 z 5

Přečteno před slušnou řádkou let, ale ani tady nezměnil autor styl své tvorby, prostě šedý průměr využívající toho, že kvalitních detektivek v té době moc nevycházelo.

ludek.n
27.02.2018 2 z 5

Příběh i autorův styl, v němž je kniha napsána, silně upomínají na dobu vrcholné socializace bývalého Československa, kdy byla podobná "úpadková" literatura komunisty po větších či menších zásazích cenzora s výhradami tolerována. Koneckonců kniha byla schválena do tisku jen pár měsíců před Sametovou revolucí a povolením šroubů. Na čtivosti knihy se to bohužel podepsalo poměrně výrazně. Absence dialogů, jež jsou nahrazeny výpisy z vyšetřovacích protokolů, i prapodivná forma vlastního vyprávění jsou chvílemi tak krkolomné a odtažitě neosobní, že jsem se z toho div neosypal. Číst se to dá, ale velká hitparáda to není.

beanstk
28.07.2015 4 z 5

Mám rád majora JUDr. Kalaba a jeho partu ... a dobové klima zahnívajícího socíku ... veksláci, Tuzex, černí taxikáři, pořadníky, podpultovky atd ... a ty případy mají hlavu a patu.

Pet007
02.06.2013 3 z 5

Celkem pěkně, poznamenané dobou, kdy se kniha odehrává a kdy vznikla.

vraždy české krimi české detektivky

Pavel Kraus
česká, 1936