Soumrak v Cordubě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jaro r. 73. V Římě se v domě významného senátora koná slavnostní večeře pro Společnost výrobců olivového oleje z Baetiky, jižní části provincie Hispánie. A vzápětí dojde k vraždě jednoho z hostů a téměř zabit je také vrchní císařský špeh Anacrites. Nezbývá, než aby do Baetiky odcestoval a vyšetřování se opět ujal Marcus Didius Falco. Jeho milovaná urozená družka Helena nedá jinak a do Hispánie ho doprovází. Přitom oba pevně doufají, že se případ vyřeší tak včas, aby se stačili vrátit do Říma před narozením svého dítěte. V Cordubě se Falco ocitne v nelítostném světě tvrdé konkurence výrobců a vývozců olivového oleje, kteří usilují o založení kartelu, aby mohli diktovat ceny tohoto luxusního a nepostradatelného zboží. Je to svět intrik a podvodů, tolik připomínajících skandály na naší novodobé ekonomicko-politické scéně. Podaří se Falconovi zároveň odhalit, kdo spáchal onu římskou vraždu a pokusil se o druhou? Přitom ho nejvíc trápí starost o Helenu a blížící se porod. Stačí jeho vynalézavost a fyzická odolnost na všechny problémy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5014/soumrak-v-cordube-CpV-5014.jpg 4.533
Série

Marcus Didius Falco 8.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno, BB art
Orig. název

A Dying Light in Corduba, 1996

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Soumrak v Cordubě

Přidat komentář
viviann
19.03.2015

Tento dil mi zatim prijde nejslabsi, prakticky zadny dej, bavil me jen osobni zivot Falca. Nemastne neslane. Ale budu pokracovat ve cteni dalsich dilu.

renefer
25.01.2015

Tento díl mi nesedl. Moc jsem celou zápletku nepochopila, místo detektivky se z toho vyklubal jakýsi špionážní román doplněný dvorskými intrikami.

Ignis
01.02.2014

Jako detektivka to není bůhví co, nic tak zásadně překvapivého se tu nevypátrá, ale ta atmosféra! Užívala jsem si ve sluncem zalité Hispánii tak, že mě ani nevadilo, že na žádný zásadní překvapení nedošlo a že finále s vrahem bylo takové...no, trochu odfláknuté.

Pet007
26.05.2013

Jak bylo prezentováno, začátek je rozvláčnější, ale konec samozřejmě super. Helena už má konečně dítě a tak se Falco stal otcem. Už se těším na další knihu, zítra si pro ni dojdu do knihovny.