Tři ruce ve fontáně

Fontána nefunguje. Falco se svým přítelem Petroniem zjistí, že ji ucpaly tři uříznuté ženské ruce. Zakrátko se objeví další hrůzné nálezy: kusy ženských těl v akvaduktech a stokách. Falco je pověřen úkolem vypátrat zvrhlého únosce. Hrozí nebezpečí, že vrah si vybere další oběť při blížících se hrách ve Velkém cirku…

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5013/tri-ruce-ve-fontane-Dqe-5013.jpg 4.548

Marcus Didius Falco 9.

Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno, BB art

Three Hands in the Fountain, 1996

Kniha Tři ruce ve fontáně

viviann
12.08.2018

Tento díl se mi líbil nejvíce z celé série. Extrémně napínavý děj, který mi nedal spát...

HEINZ
18.04.2018

Velice zdařilá série, která zahrnuje vtip, napětí ,romantiku a historický popis života v Římě. Vřele doporučuji. Tento díl má ještě navíc prvky tvrdšího černého humoru.

Lif
11.02.2016

Překladatelka Alena Jindrová-Špilarová je dokonalá oslice! Jen oslice může místo poselkyně napsat poslice. Rovněž v dálce kroužila káně nebo poštolky. A já mám za to, že káňata. Tvorba vět jí jde taky mizerně. V přímé řeči přeložit. "Blázen! Jak si můžeš myslet,..." Co takhle 5. pád? Blázne! Ano tak je třeba oslovovat překladatelku. Slovo silt opomněla přeložit vůbec - jde o naplaveninu či usazeninu. Mimochodem ta řeka je Tibera a ne Tiber. A to ještě nejsem na konci příběhu. Nyní mi už jen ruply nervy. Co dělal korektor Jan Dvořák, to opravdu nevím, ale korektura to nebyla. Aleno dej si facku!

renefer
08.02.2015

Povedená detektivka o sériovém vrahovi ve starém Římě, opět nechybí humor a napětí.

braunerova
17.08.2014

Je to už několikátý příběh této autorky, který jsem četl, a pořád jsem z nich stejně nadšený. Vedle případů Soudce Ti je považuji za nejlepší z historických detektivek. V každém díle je něco nového o životě ve starém Římě, tentokrát se dovíme o soustavě akvaduktů. A samozřejmě nechybí další dávka Falcova vtipu.

lenkaknel
17.11.2013

Napínavé až do poslední stránky!!! =)

cori
20.08.2013

Falco si užívá rodičovských povinností, snaží se zbavit Anacrita a s parťákem Petroniem, toho času nezaměstnaným, pátrá po únosci a vrahovi žen, jejichž těl se zbavuje pohozením do akvaduktu. Autorka se tentokrát zaměřila na důmyslný systém římských akvaduktů a vodovodů, který tvoří zajímavou kulisu.

Pet007
02.06.2013

Už jsem si na Falconovu rodinku zvykla, tentokrát byl případ hodně napínavý a drsný.