Pet007 Pet007 komentáře u knih

Psí život Psí život Peter Mayle

Chceme si pořídit psa, neuškodil tedy psí pohled na život. Čekala jsem trochu víc humoru, ale ten psí se od toho lidského přece jen asi liší.

12.07.2014 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé od začátku až do konce. Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. A přece to sobotní odpoledne a podvečer nepovažuji za promarněné.

28.06.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Hole je i nadále sympatický detektiv. Žádný superhrdina. V klidu se přesune z Norska do Thajska a z rádoby lepších lidí se rozhodně nezblázní. Vrahem je nakonec jeden z nich.

28.06.2014 4 z 5

Medúzin krvavý soud Medúzin krvavý soud Edgar Tarbot (p)

Kniha byla trochu napínavá i trochu záhadná. Patří do série Ženy v ohrožení, ale více byl ohrožen hlavní hrdina než jeho budoucí partnerka.

18.06.2014 4 z 5

Jednou je málo Jednou je málo Jo Henderson

Kniha se mi celkem líbila, pobavila mne. Sice patří do kategorie tzv. červené knihovny, přičemž sestry McBrideovy našly opravdu svou pravou lásku, ale jejich bratr dal před láskou kupodivu přednost pohodlnému a zaběhnutému životu s partnerkou, na kterou byl zvyklý už spoustu let. To je jako ze života:)

08.06.2014 4 z 5

Láska překoná všechny strasti Láska překoná všechny strasti Alexa Alexander

Poslední dobou jsem se uchýlila k této méně hodnotné literatuře a tato kniha mne moc u srdce nevzala.

08.06.2014 2 z 5

F... jako finta F... jako finta Sue Grafton

Kniha se mi líbila. Soukromým detektivem je žena a není vůbec špatná.

31.05.2014 4 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Milostný příběh překročil hranici času a dokonce vše dobře dopadlo.

18.05.2014 4 z 5

Slečna šéfka Slečna šéfka Hedwig Courths-Mahler

Žena dokáže všechno, ale protože je to růžový román, i silná žena nakonec s nadšením spočine v pevné mužské náruči.

15.05.2014 4 z 5

Svatební cesta Svatební cesta Hedwig Courths-Mahler

My ženy jsme občas naivní, proto se začteme do příběhu o naivní mladé ženě, která vstupuje do manželství plná ideálů. Když ji z očí spadnou růžové brýle, musí zachovat dekorum a absolvovat svatební cestu. Naštěstí se do ni její manžel také zamiluje a pravá láska nakonec zvítězí.

11.05.2014 4 z 5

Adoptivní dcera Adoptivní dcera Hedwig Courths-Mahler

Knížka patří do tzv. Růžové řady, je to tedy oddychovka pro ženy. Bohatá osamělá žena hledá společnici a přijme do svých služeb dceru svého bývalého manžela. Je krásná, muži o ni proto mají zájem. Když ji její paní adoptuje, zájem mužů to ještě zvýší. Nakonec však najde toho pravého a vše se samozřejmě v dobré obrátí.

11.05.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Možná byla chyba vidět nejprve film a až poté přečíst knihu. Ale některé věci prostě přijdou, tak jak mají přijít. Nevyhledávám příběhy o válce, ale tenhle mne dostal. Víc se mi líbil film, měl větší spád. V knize se autor občas v ději vracel nebo ho vyzrazoval dopředu. Vlastně ne autor, ale Smrt...

06.05.2014 4 z 5

Jak přežít soužití s puberťákem Jak přežít soužití s puberťákem Jana Jašová

U knihy jsem se dost pobavila, není to jen sbírka rad a pouček, ale je to i dobré počtení. Všem rodičům doporučuji.

21.04.2014 5 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

Kniha se mi moc líbila, trochu mne vyděsila a trochu jsem i uvěřila, že je v tom zrnko pravdy.

15.04.2014 4 z 5

Mandarínův mluvčí Mandarínův mluvčí Ruth Rendell

Nejvíce se mi z knihy líbilo toto: Nestřílej na husy přilétající z jihu. Na sever letí. Ať letí dál. Jestli však střelíš, miř dobře a na celý pár. Nedopusť, aby z nich někdo zůstal sám.

12.04.2014 3 z 5

Neobvyklý pokus Neobvyklý pokus Monica Grave

Kniha je napínavým románem pro ženy z edice Plynové lucerny, proto jsem moc nečekala, ale i přesto celkem ušla.

05.04.2014 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Člověk by ale neměl čekat, že se mu vše automaticky splní, když si to bude správně přát. Pozitivně by se myslet mělo, s tím souhlasím, ale někdy je to těžké. Nebylo by lehčí, nemyslet vůbec?

05.04.2014 4 z 5

Ztracený hrabě Ztracený hrabě Clarice Peters

Už jsem si dlouho nedala "harlekýnku", celkem ušla:) Lehká oddechová četba. On je bohatý, ona byla chudá, žijí v nenaplněném manželství, ale nakonec to samozřejmě dobře dopadne:)

16.03.2014 3 z 5

Hlas pro němou tvář Hlas pro němou tvář Petr Vačkář

Knihu jsem koupila na burze vyřazených knih za 5 Kč, bylo to zatím nejlépe investovaných 5 Kč v mém životě. Útlá knížka plná moudrých slov a zajímavých myšlenek. Otevřený člověk nad ní podumá a určitě v něm zanechá stopu.

08.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Dvojka se mi líbila více než jednička. Už dlouho se mi nepodařilo přečíst knihu za jeden den. Tahle mne opravdu chytla, takže to byl spíš půlden. Nejde už jen o sex. Jde o vztah, o příběh a objevuje se nám téměř kriminální zápletka. Skvělý otevřený konec, nezbývá, než začít shánět Padesát odstínů svobody:) PS: Jen by to opravdu mohlo být stručnější, některé úvahy se nám opakují pořád dokola.

16.02.2014 4 z 5