F... jako finta

F... jako finta https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6586/f-jako-finta-6586.jpg 4 43 7

Kinsey Millhoneová série

Příběh, v němž dávná vražda zasahuje do života současných lidí, je napsán se smyslem pro gradaci, citem pro psychologii a pietu k zákonům klasické detektivky. Vydání první. Edice Kobra, svazek 7 ( v knize uvedeno stejné pořadí 7 jako v knize "Soukromý detektiv Lew Archer" R.Macdonald).

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon , Argo

"F" Is for Fugitive , 1989

Luigi1
03.02.2023 5 z 5

Tak tato detektivka se mi moc líbila a je dobře čtivá

LenkaKa
02.03.2021 4 z 5

Tradičně příjemná detektivka.

moudivlacek
10.07.2018 4 z 5

Tak tohle konečně byla ta správná detektivka od počátku až do konce, sice jsou dobře uhodla milence Jean, ale vraha jsem tipovala špatně. O to víc mě to těší, že jsem tady opravdu namáhala mozek, kdo to je.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

LutherKing
01.05.2016 3 z 5

Oddech je super věc.

Blaník8
27.08.2015 5 z 5

Jako téměř vždy skvělá...čtivá, chytrá, svižná detektivka s mou oblíbenou hlavní hrdinkou...pokračuji v abecedě!! :-)

Pet007
31.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila. Soukromým detektivem je žena a není vůbec špatná.

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017