E... jako exploze

E... jako exploze https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6585/e-jako-exploze-6585.jpg 4 44 3

Kinsey Millhoneová série

V tomto případě stojí hrdinka před záhadou jednoho pojišťovacího podvodu. Je obviněna z korupce a propuštěna ze služeb pojišťovny, pro kterou pracuje. Případ hodlá po své újmě dořešit nejen proto, aby očistila své jméno, ale i proto, že záležitost úzce souvisí s rodinou její přítelkyně. Podvod se postupně rozrůstá až k vražedným útokům, jejichž pomocí si pachatel chce udržet místo v elitní společnosti. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

"E" Is for Evidence , 1988

Luigi1
02.02.2023 3 z 5

Titulek většinou nemá nic společného s dějem škoda

moudivlacek
08.07.2018 4 z 5

Sice tohle nejsou pro mne super detektivky, ale témata v nich jsou dobrá, opět trochu pomalejší začátek, ale akce zde nabíhá rychleji než v minulých dílech.
Je tu krásná ukázka dedukce a skládání dílků i pověstná intuice hlavní hrdinky.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha E... jako exploze je v