G... jako grázl

G... jako grázl https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103018/g-jako-grazl-103018.jpg 4 45 5

Kinsey Millhoneová série

Strhující detektivní příběh, v němž se Kinsey Millhoneová dostává až na samou mez svých schopností, když odhaluje hroznou pravdu o jedné dávné zradě a ocitá se tváří v tvář neodbytnému vědomí své vlastní smrtelnosti. Zkušená americká spisovatelka Sue Graftonová opět dokázala svůj výjimečný smysl pro neobvyklou zápletku a svižné tempo vyprávění.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

"G" is for Gumshoe , 1990

Luigi1
03.02.2023 3 z 5

Moc se nepovedla chyběl tomu šmrnc

LenkaKa
28.05.2019 3 z 5

Mám tyhle detektivky ráda, vždycky to mám jako nějakou výplňovku, než se rozhodnu číst něco dalšího nebo na cesty.

moudivlacek
11.07.2018 4 z 5

Docela slušná detektivka, kde se vede vlastně dvojí vyšetřování - hledání staré ženy a pak zjištění údajů z jejího života, a hrozící smrt Kinsey od najatého vraha od vězně. Kinsey velmi brzy pochopí, že musí přijmout pomoc.
Závěr je pak jen vyvrcholením a propojením obou linií děje.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Selinute
15.10.2014 3 z 5

Knížka mě trochu zklamala. Průměrná detektivka ke které se už nebudu znovu vracet.

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha G... jako grázl je v