Případ v Atlasu

Případ v Atlasu https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89270/bmid_pripad-v-atlasu-BQA-89270.jpg 2 7 2

Román z exotického prostředí marocké pouště konfrontuje prostý svět horalů s myšlením poevropštělých policistů, kteří zde provádějí pátrání.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Une enquête au pays , 1981

Filatov
18.06.2014 2 z 5

No za zmínku opravdu stál až konec knihy jinak je celý děj vlastně skoro nezáživný. Chraïbi si vystačí téměř jen se dvěma postavami a zbytkem jsou domorodí obyvatelé. Jde vlastně o střet civilizací ale čekal jsem detektivku, tak jak bylo avizováno, ale musím říct, že z detektivního vyšetřování tu není vůbec nic. Spíše jde o dialogy mezi vyšetřovateli a dále o dialogy mezi vyšetřovateli a domorodci, ale jak jsem poznamenal, konec byl velmi dobrý.

Pet007
26.01.2014 2 z 5

Čekala jsem víc humoru, víc napětí. Byl to prostě jen setkání přítomnosti s minulostí v exotickém prostředí severní Afriky. Původním obyvatelům utíká čas mnohem pomaleji, než policistům, kteří je přijedou prověřit. Jeden z nich sice patří ke kmeni, ale už se nedokáže vrátit k tomu opravdovému životu spjatému s přírodou.

marocká literatura

Autorovy knížky