Mezi koly

Mezi koly https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85291/bmid_mezi-koly-3YV-85291.jpg 4 223 27

Dramatický příběh o kriminální aféře ve firmě na přepravu dostihových koní. Hrdinou je majitel přepravní firmy, bývalý překážkový jezdec, který po ukončení kariéry zůstává alespoň prostřednictvím svého podniku v kontaktu s dostihovým sportem. Náhodná smrt stopaře v jednom z jeho přepravních boxů je začátkem podivných událostí a nakonec vede i k vraždě jednoho ze zaměstnanců. Hrdina, jemuž leží na srdci bezpečnost koní a dobré jméno firmy, se odvážně pustí do riskantního pokusu o odhalení pachatele.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Driving force , 1992

alekis
10.03.2024 5 z 5

Mezi koly je příběh o bývalém žokejovi, nyní majiteli zavedené a vyhledávané transportní firmy, která se specializuje na převoz koní... Už toto samotné bylo zajímavé.
A pak se do všední pracovní každodennosti zaplete kriminální linka...
Padouchové bývají různí, jak ve skutečnosti, tak v literatuře... Tady je padouchů povícero, ale jeden je fakt echt!
Knihy Dicka Francise nemám načtené, jak bych si přála, protože je toho ke čtení opravdu přehršle... Po čem má člověk sáhnout dřív, čemu dát přednost?

Přiznám, že jsem nechala plavat povinnosti, zvolila jsem zábavu a nelituji. Bylo to dobré čtení, spletité a hodně napínavé. Snad mohu prozradit, že v úplném závěru, na pár řádcích, se nám rýsuje šťastná romance - a nyní očekávám, že mi bude nahlášen... SPOILER :-))).

Daura
09.03.2024 5 z 5

Moja druhá kniha od Dicka a znovu paráda. Škoda, že dnes sú jeho knihy skôr "retro". Našla som ju v knihobudke a díky bohu za ňu...

kalache
17.11.2023 4 z 5

...bylo mně líto vrtulníku,(abych moc neprozradil,tak toho hlodavce taky)...

animovanej medv
17.09.2023 5 z 5

Moc fajn čtení.

Čmeláček
08.08.2023 5 z 5

Od tohoto pana spisovatele je to teprve moje druhá kniha a můžu říct, že byla fakt skvělá! A to ani nějak téma koní a dostihů nevyhledávám. Četla se ale fakt dobře a téma o tom, co se děje mezi koly aut, bylo originální, takže udílím pět stars a doporučuji! :)

Noisette73
20.08.2022 5 z 5

To byla jízda! Doslova a do písmene. Takové knižní Rychle a zběsile. :)
Téma dostihové přepravy a celkově Auto-moto, mě bavilo.

Kory98
13.03.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější francisovka a zrovna se mi hodila do Čtenářské výzvy, takže jsem si ji mohla zase jednou s radostí přečíst. Mám Dicka Francise ráda, všechny knihy jsou moc pěkné, ale tato mi učarovala, hned jak jsem ji poprvé přečetla. Asi je to tím nápadem - co se vlastně odehrává mezi koly? Tomu, kdo chce vědět víc, doporučuji přečíst.

JancaMia
01.09.2021 5 z 5

Zasejc další parádní počin žokeje v důchodu co je i super spisovatel . Opět musím dát plný počet za plynutí děje a za vkusně naaranžovanou zápletku + další pohled do zákulisí dostihů zase z jiného doušku .

petrarka72
12.01.2021 3 z 5

Jeden ze slabších případů - ale číst si v době pandemie o virových útocích na koně je pozoruhodné. A víc než v jiných příbězích hraje velkou roli vesnice, vztahy mezi lidmi, kteří se zdánlivě dokonale znají, a informace, které v takovém společenství nelze utajit.

ThomasRuhe
27.12.2020 3 z 5

Detektivka s dobrou úrovní, která se četla hladce. K detektivní zápletce přidává Francis informace jak fungují firmy na přepravu koní k dostihům. Vcelku spokojenost 3/5.

BooksLoverAnn8
16.09.2020 5 z 5

Nevím, jak to Dick Francis dělá, že mě jeho knížky tolik baví!
To je neuvěřitelné!
Příběh byl opět napínavý a dramatický s velice promyšlenou a zajímavou zápletkou (stejně jako u jeho ostatních knížek).
Hlavní hrdina byl opět skvělý, stejně jako všechno ostatní v příběhu.
Knížky Dicka Francise miluji a moc mě baví číst.
Určitě doporučuji!!

m_martina
03.09.2020 5 z 5

Zase jedna z těch hodně dobrých detektivek od Dicka Francise. Kniha se čte jedním dechem a je tematicky zajímavá.

Greenfingers
21.07.2020 5 z 5

Opět jeden z výborných příběhů z dílny Dicka Francise. Kniha rozhodně nepostrádá napětí a spád. Milovníci koní si určitě přijdou na své.

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Ikdyž detektivky moc nemiluju,ale tato se mi líbila

Boogie007
18.09.2019 5 z 5

Pro mě opět jedna z top detektivek od DF. Čtivá, napínavá, s přídavkem zajímavých informací.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Další z výborných knih pana Dicka Francise :-)

85098211
01.09.2018 5 z 5

Podle mého názoru jedna z nejlepších autorových knih, které jsem doteď přečetla ;-). Hodně zajímavé téma napsané čtivou formou a příběh, který čtenáře nenechá vydechnout. Co víc si tedy od detektivky přát? :-) Zase nezbývá než dát plný počet!

ivoiro
31.08.2018 4 z 5

Za mne velká spokojenost. Knihy Dicka Francise mně baví.

Lessana
31.12.2017 4 z 5

Moje prvé knižné zoznámenie sa s autorom a dopadlo na výbornú. Bolo to perfektné oddychové čítanie! Týmto ďakujem Atanone a čef-ovi za kompetentné odporúčanie :).
Nedá mi neporovnať - pre mňa, ako znalca Doylovho diela a oveľa menšieho znalca diela A. Christie, to bolo čosi úplne iné, než na čo som u spomínaných majstrov žánru zvyknutá. Nekladie sa dôraz na logiku a postupy hlavného hrdinu (ako u Doyla) ani na zamotávanie motívov podozrivých a skutočného priebehu inkriminovanej udalosti (ako u Christie).
Francis vlastne rozpráva o dennodennom živote, do ktorého sa nenápadne vkradne čosi nepatričné, no a hlavný hrdina sa tomu rozhodne prísť na kobylku (samozrejme s pomocou). Príbeh je zaujímavý od začiatku do konca aj napriek tematike (kone, dostihy, prevozy koní atď.), ktorú nevyhľadávam. Štýl autora je veľmi chytľavý (mala som to prečítané za tri večery), má sympatický a mne blízky zmysel pre humor, ako aj pre zdravú trošku sarkazmu, charaktery postáv dokáže vykresliť úplne zľahka a prirodzene, no a tempo bolo krásne vyvážené, odsýpalo to jedna radosť. Páči sa mi tiež, že aj keď ide o detektívku, text nie je prešpikovaný násilím. No a "padouchov" som nešípila vôbec :), čo oceňujem. Rada si prečítam aj iné knihy z dielne D. Francisa.

Disease
18.09.2017 4 z 5

Někde mezi 3-4*. Trochu se to táhne a hlavní hrdina je tak trochu přizdisráč.