Rytíři kříže ekniha

Monumentální příběh intrik a zrady za křížové výpravy Rytíři z celé Evropy se vydali ve svatém zápalu na křížovou výpravu, aby dobyli Jeruzalém, ale cestou se musí zmocnit Antiochie, města v tureckém držení. Při jejím vleklém obléhání na jaře a v létě roku 1098 je trápí hlad a choroby a sami se dostávají do prudkých sporů, při nichž dojde i k záhadným vraždám. Není v pozadí nová kacířská sekta? To má vyřešit byzantský „detektiv“ Demetrios Askiates s pomocí lékařky Anny a věrného varjažského žoldnéře Sigurda, které všechny známe z předchozí Harperovy knihy Mozaika stínů, na niž Rytíři kříže volně navazují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/195785/rytiri-krize-195785.jpg 3.938

Demetrios Askiates (2.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno: (ekniha), BB art

Knights of the Cross (2005)

Kniha Rytíři kříže

qydko
02.05.2016

Od tohoto autora jsem si přečetla dvě knihy (Kniha tajemství, Lazarova krypta) a jelikož se mi líbily, zkusila jsem další. Rytíři kříže se mi četli opravdu dobře. Autor psát umí. Jen je třeba nečekat klasickou detektivku, knihu bych spíš označila historický román s detektivní zápletkou.

Mammoth
29.01.2016

Zajímavé líčení průběhu první křížové výpravy. Ta je tématem více než avizované řešení záhadných vražd vojáků, které se během krátké doby dostane do pozadí a vyřeší se úplně na konci "tak nějak sami od sebe", jakoby mimochodem. Kdo očekává detektivku v pravém smyslu slova, bude zklamán, příznivec historických románů snažících se o dobovou věrnost, bude spokojen.

pydla
26.09.2015

Ačkoliv první díl se mi moc nelíbí, tak druhý díl Rytíři kříže byl o něco lepší. Hlavní hrdina i zde je spíše hlupáček, ale vraha najde ( i když zase spíše jen náhodou ). Podstatně více knihu zachránil popis bitev a obléhání hradů, i když popis bojů je spíše trošku laické. Uvítal bych podrobnější popis bitvy, soubojů trošku krve - no Bernard Cornwell to není. Dávám zase jen 3 hvězdičky. Je to spíše průměrná kniha.

Pet007
11.05.2015

Na druhý díl jsem čekala dlouho, v knihovně byl pořád vypůjčený, četla jsem totiž tradičně napřed třetí:) Kniha se mi líbila. Ráda jsem se znovu setkala se Demetriosem. Potoky krve a utrpení ve jménu Krista mne už nepřekvapily, člověk si zvykne na všechno.

Beatnice
21.09.2014

Kniha nebyla moc záživná. Hodně slabá detektivka z prostředí křižáckých výprav. Žádné překvapení, napětí. Docela předvídatelné a nudné. A závěr...škoda slov.

kryspin66
12.08.2013

Druhý díl už nebyl tak poutavý jako Mozaika stínů, ale i tak ho můžu doporučit. Jsem zvědav co díl třetí.

vincek1
06.02.2013

Druhou část historické trilogie z dob křížových výprav jsem přečetl pomalejším tempem než knihu "Mozaika stínů". Děj měl ale opět spád a popis událostí mě také zaujal i když dějiné souvislosti znám i z jiných pramenů. Jako oddychovou četbu doporučuji i když někdy bylo krve až, až.