Mozaika stínů

Mozaika stínů líčí příběh bývalého vojáka Demetria Askiata jenž nyní působí v Konstantinopoli jako detektiv. Na počátku románu ho osud postrčil do víru intrik a nebezpečí, když atentátník vystřelil šíp po císaři. Nyní je na Askiatovi, aby pokus o vraždu vyšetřil

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115339/mozaika-stinu-da3-115339.jpg 3.845

Demetrios Askiates (1.)

The Mosaic of Shadows (2004)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Mozaika stínů

Majdule
31.03.2017

Tahle historická detektivka ze staré Byzance je netypická svým prostředím i dobou, kdy se odehrává. Autor podává věrohodně působící reálie (což ale nedokážu posoudit v kontextu s realitou) a knížce nechybí ani atmosféra. Troufnu si tvrdit, že patří k tomu lepšímu v žánru. Chybí jí ale jakási jiskra, která by z ní dělala mimořádný zážitek.
70 %

Dymond
08.08.2016

Ze začátku to bylo takový pomalejší, ale pak se to začalo rozjíždět...

Mammoth
08.01.2016

Historický příběh s detektivní zápletkou. Po pomalejším rozjezdu kniha dostává spád, který nabírá na intenzitě až do konce, kdy dojde k odhalení "hlavního pachatele". Toho jsem mimochodem ani moc nečekal, měl jsem jiné favority, i když je pravdou, že byli autorem předhazováni někdy až příliš okatě... Každopádně celkový dojem velmi kvalitní a těším se na další díl...

pydla
26.09.2015

Po přečtení spousty kladných komentářů na tuto knihu, jsem se do Mozaiky stínů začetl. Ačkoliv mám rád jakékoli čtení o templářích, tak tady jsem byl zklamán. Hlavní hrdina, který je vyhlášený řešitel záhad ( detektiv ), je poněkud těžkopádný, místy až natvrdlý a případ se nakonec vyřeší tak nějak sám včetně odhalení hlavního pachatele. Prakticky se tak nějak sám připlete někam, co se později ukáže jako důležité, taková slepička Flatcherová z To je vražda napsala. Za mně jen 3 hvězdičky.

Pet007
23.02.2015

Kniha se mi líbila. Seznámila jsem se s novým hrdinou z dávných dob a už se těším na pokračování.

soukroma
22.12.2014

Poněkud kostrbaté, nepříliš napínavé a bez patřičného spádu, který by odpovídal popisovaným dramatickým událostem. Ve srovnání s mnoha jinými historickými knihami mnohem slabší... Mapka Konstantinopole by mohla být podrobnější, chyběl i glosář, protože spousta specifických výrazů i titulů nebyla v knize nikde vysvětlena.

Melic
15.11.2014

Slušná knížka, nebylo to úplně takové to čtení, od kterého bych se nedokázal odtrhnout, ale nenudila ani náhodou. Určitě si přečtu další díly.

čef
26.10.2013

Zajímavý příběh z doby křižáckých výprav a nynějšího Istanbulu, který byl v té době ještě v rukou východních křesťanů a čelil narůstajícímu tlaku Turků. Ani poměrně schopný císař nedokázal nic jiného než odsunout nevyhnutelnou porážku. To je snad podstatou příběhu sepsaného jako detektivka, která ovšem nemá parametry detektivky z dnešní doby. Nicméně se dá celá trilogie čtenářům historické a detektivní literatury jen doporučit.