Obléhání nebes

Bojovníci první křížové výpravy překonali mnohé útrapy, vyhráli četné bitvy a dorazili až na dohled Jeruzaléma. Tam se ale jejich postup zastavil. Velitelé, zmítaní žárlivostí, sahají ke všem prostředkům, i k podvrženému nálezu svatého kopí. Byzantský „detektiv“ Demetrios Askiates, působící jako císařův vyslanec, úspěšně rozplétá četné intriky, dostává se až do Egypta a je i aktérem rozhodujících bojů, při nichž jde o krk jemu i jeho rodině. V závěru Harperovy trilogie je cíle dosaženo, Jeruzalém je dobyt, ale za úděsnou cenu neslýchaných zločinů a krveprolití, které natrvalo znepřátelily Východ a Západ. Závěr putování Demetria Askiata v řadách Boží armády k branám Jeruzaléma. Křesťanským bojovníkům se podaří Svaté město dobýt až po urputném boji, který se uvnitř hradeb změní v nelítostný masakr všech, kdo obléhání přežili. Demetrios se vrací do Konstantinopole, protože svůj úkol splnil, ale úspěch první křižácké výpravy byl jen dočasný… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143663/oblehani-nebes-143663.gif 428

Demetrios Askiates (3.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Siege of Heaven (2006)

Kniha Obléhání nebes

orinka3

Není to moje první četba o křížové výpravě. Ale ještě žádná mě nenaplnila takovou nechutí k nim. Ve jménu Boha a Ježíše Krista způsobili křesťané v Jeruzalémě masakr, který se nedá s ničím podobným srovnat. Vzájemné půtky, podrazy, intriky ještě během tažení, to se dá pochopit opravdu těžko. Takže výborně napsáno, ale obsah víc než pochmurný.

chardon
02.05.2018

Tak jsem právě dočetl poslední díl trilogie a celou sérii mohu jen doporučit. Pro milovníky historických románů krásné čtení.

Almenka
12.01.2018

krasna trilogie

qydko
01.09.2016

Fandům historických románů mohu trilogii jen doporučit. Ale mně osobně se víc líbí jiné knihy autora - ty bez rozsáhlých bitev. Zatím vede Kniha tajemství.

Mammoth
06.04.2016

Kvalitní zakončení celé trilogie. Ač mi některé pasáže přišly docela dlouhé, příběh nepustil a udržel si zajímavost až do konce. Fanoušci historických románů rozhodně nebudou litovat.

Pet007
13.03.2015

Zase jsem vynechala jeden díl série, ale už jsem se na Demetria moc těšila. Cesta do Jeruzaléma byla dlouhá a náročná. Svaté město bylo dobyto, zemřelo spousta lidí dobrovolně i nedobrovolně. Vojáci pro peníze a slávu, děti a ženy byly obětovány. To vše ve jménu jednoho z Bohů. Je smutné, že se to opravdu před těmi dávnými lety stalo a ještě smutnější je, že se to děje i dnes.

Petronille
02.12.2013

Oceňuji, že autor psal o byzantské říši a ne o křižácích jako většina autorů. Čtenářům historické literatury doporučuji přečíst celou trilogii

čef
04.11.2013

V tomto díle vyvrcholil příběh z doby 1. křížové výpravy dobytím Jeruzaléma. Oceňuji mnohé detaily života této doby, živý styl vyprávění a napínavý děj. Pro čtenáře historické literatury určitě něco, co by si neměli nechat ujít.

Edwin Thomas

Edwin Thomas