Zločin v Yorku

Porodní bába Bridget Hodsonová je mladá, nezávislá, schopná a všemi vážená. Když je její přítelkyně Esther Cooperová za vraždu manžela odsouzena k smrti upálením, Bridget se rozhodne udělat všechno pro to, aby očistila její jméno a zachránila jí život. Co na tom, že se píše rok 1644, Anglií zmítá občanská válka a York je pod palbou parlamentních vojsk. Bridget spojí síly se služkou Marthou Hawkinsovou a jejich společné pátrání po brutálním vrahovi je zavede do nejchudších yorkských uliček i mezi místní smetánku, kde zjistí, že Estheřin zavražděný manžel zdaleka nebyl tím dokonalým zapáleným puritánem, za něhož ho jeho okolí považovalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231364/zahady-porodni-babky-zlocin-v-yorku-tgT-231364.jpg 3.874

Záhady porodní báby 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The Midwife´s Tale, 2012

Kniha Zločin v Yorku

oka3408
30.03.2020

Příběh inspirovaný skutečnou postavou porodní báby a dobou ve které žila se četl velmi dobře. Těším se na další díl

Zdenik
05.02.2020

Mám ráda historické romány a ideálně s ženami jako hlavními hrdinkami, takže zaměření knihy odpovídalo. Kniha je čtivá, občas napínavá, zvratů ale moc není a nemohu si pomoci, ale přijde mi, že když o ženách a zejména o příběhu porodní báby píše muž, je to jiné. Jakoby tam chybělo něco, nějaká jiskra, ženskost. Nevím, prostě jsem se tentokrát nemohla do hlavní hrdinky ani do její služebné nějak vcítit....

soukroma
29.01.2020

Pěkná historická detektivka: zejména potěší zájemce o York a o to, jak tehdy (a ostatně i dnes, po pár stoletích) opevněné město vypadalo/á.
Četla jsem až po dalších dvou dílech série, a ty se mi líbily víc, tohle je takový úvod. 65%

hana4834
09.11.2019

Z počátku jsem si myslela ze to nedočtu. Ale postupně jsem se zacetla a bavilo me to

Pavlnka
03.09.2019

Zajímavá kniha z hlediska tehdejšího života a postavení žen. Určitě si přečtu další díly, hlavní hrdinka je mi sympatická a doufám, že se bude rozvíjet i příběh služky Marthy.

Janisss
24.04.2019

Další ze zajímavé série historických detektivek a opět prima čtení plné zajímavých dobových detailů, za mě mohu knihu jen doporučit.

Mlikova
13.03.2019

Začalo to docela slibně - ale pak mě kniha začala nudit, nakonec jsem ji nedočetla.

VerčaFF
04.01.2019

Historická detektivka z Anglie 17. století, jejíž hrdinkou je šlechtična a zároveň porodní bába, která ve svém volném čase vyšetřuje zločiny v Yorku. Kniha zajímavá tématem, ale poněkud nereálná a přehnaná. Popis porodních zvyklostí ve středověké Anglii člověk jinde nenajde, ale zbytek už tak čtivý nebyl. Např. některé vztahy mezi pány a služebnictvem, politické intriky nebo rodinné vazby jsou zde dost umělé, nepravděpodobné, až to bije do očí. Ale celkově tato kniha nikoho neurazí a čte se poměrně svižně.