Dražby

Jonas Dereham býval překážkovým jezdcem, teď prodává koně. Samozřejmě přitom chce a musí vydělávat, ale jenom v rámci pravidel fair play, nepoctivých obchodů se nemíní účastnit. Zjišťuje však, že to není snadné, možností jak okrádat kupce je mnoho, podvodných praktik dokonce přibývá. A ten, kdo za nimi stojí, dává všemožně najevo, jak moc mu Jonasovy zásady vadí. Jak moc mu záleží na tom, aby Jonase zlomil. Už nejde pouze o poctivost, už jde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/831/drazby-831.jpg 4.3164
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Knock down (1974)

Kniha Dražby

pingu1

Opět moc pěkná detektivka z dostihového prostředí, jako všechny ostatní :-)

BarkaS
29.07.2018

Francisovy příběhy jsou trochu jak přes kopírák, ale i tak je to velmi slušný dostih.

DickBach
18.12.2017

Jak se již několikrát konstatovalo pode mnou... Klasická francisovka. Koně, trošku dostihy, fair play a hlavní hrdina jež neohroženě bojuje za své ideály. Příjemná oddechovka. Děkuji.

Jana K
28.04.2017

Opět velmi povedená Francisovka, navíc z velmi zajímavého a atraktivního prostředí koňských dražeb, o jejichž zákulisí i nekalých praktikách obchodníků s koňmi se prostřednictvím hlavního hrdiny Jonase Derehama dozvíme spoustu podrobností. Velmi jednoduchý, čtivý děj: "Prostý, základní souboj dobra a zla," jak zmiňuje sám autor v doslovu ke knize.
Původně jsem chtěla hodnotit za čtyři hvězdičky, ale tu pátou jsem nakonec musela přidat za vedlejší dějovou linku s bratrem alkoholikem a za (alespoň pro mě) velmi smutný konec.

hana4834
14.01.2017

Jako vždy úžasná kniha Dick Francis nikdy nezklame

Pet007
11.10.2015

Dick Francis mne opravdu nemůže nikdy zklamat. Jeho knihy nejsou rozsáhlá veledíla, ve kterých se málem utopíte. Jsou to napínavé příběhy, jež mají spád a vy se nemáte šanci odtrhnout. Odehrávají se vždy v dostihovém prostředí a to je Vám najednou bližší, i když jste ve skutečnosti nikdy na žádném dostihu nebyli:)

lucmat
11.02.2015

Další přečtená francisovka, zajímavé, poutavé, informativní, autor je prostě prostředí znalý. :-) Opět udržuje čtenáře v napětí až do (ne)vítězného konce (neprozrazujme), jak pro koho... :-(

Penguin07
08.10.2014

Na knihu jsem narazil na dovolené a pak už mě nikdo od Francise nemohl odtrhnout. Chvíli jsem koketoval i s myšlenkou,že bych se stal žokejem,tak moc jsem byl do děje a dostihového prostředí vtáhnut. Bohužel jsem přes prázdniny moc vyrostl a můj život se i díky jiným okolnostem od této dráhy odchýlil. A tak jsem tedy dál jen četl a četl. Všechny knihy od něj jsou parádní a já jsem rád,že jsem na nich (dá se říct) dospěl.

Dick Francis

Dick Francis