Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky

Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216791/mid_karel-iv-jmenem-koruny-jmenem-lasky-216791.jpg 4 84 20

Karel IV. dovedl země Koruny české k nebývalému rozkvětu, jen v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, manželky měl upřímně rád. Netušil, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce...

lenyleny
05.09.2022 5 z 5

Jiné pojetí vylíčení života Karla IV, takové lidštější. Docela mi to sedlo. Velice dobře se mi to četlo. Nečekala jsem od toho životopisné strohé texty, ale příběhy opírající se o známá fakta. A proto se mi to velmi líbilo

Jessybelle
30.11.2021 4 z 5

Pěkná románová kniha o Karlu IV, zas trochu jiná, řekla bych pojatá lehčeji a romantičtěji, ale ve svém jádru je velmi čtivá a dá se říci historický věrná.
O Janu Lucemburském i Karlu IV jsem už pár knih četla takže tohle byla taková oddechovka.

Val
03.11.2021 5 z 5

Není to zdaleka má první kniha o Karlu IV , ale je zase úplně jiná. A proč vlastně ne ? Románový příběh postavený na skutečných historických postavách se výborně četl a dokonce mě přinutil otevřít Google a zjistit si podrobnosti . Zejména o francouzských vládnoucích dynastiích. Doporučuji ...

cérka
01.11.2021 3 z 5

Asi nejslabší příběh o Karlu IV, který jsem kdy četla, na druhou stranu nejpodařenější část této trilogie. Knihu jsem opět četla ušima a zpříjemnila mi nejednu práci, za což jí patří velký dík. Vracet se k ní by byla ovšem ztráta času.

Kerberos
10.10.2021 3 z 5

Četla jsem několik knih o Karlu IV., ale tahle byla nejslabší.

Leonor
02.01.2020 4 z 5

Zatím bezkonkurenčně nejlepší autorčin román. Kniha měla spád, četla se dobře, postavy byly hezky vykresleny.

knihovnička007
27.11.2018 5 z 5

Opravdu moc hezké čtení. Mnoho historie, jak o manželkách Otce vlasti, tak o politice v tehdejší době. Karel IV. neměl jednoduché dětství a s láskou také ne a v tak nelehké době, jakou byla stoletá válka. V lásce měl smůlu, manželky mu umíraly mladé, ale vždy si k nim dokázal najít cestu a miloval je, i když to byla politická manželství.
Bylo mi líto Isabely, která prožila život s někým, koho nemilovala a stále věřila...

Skvělé čtené od skvělé autorky.

niknikita
13.11.2018 5 z 5

Nikdy nebudu mít dost vyprávění o naprosto úžasném českém králi, jakým byl Karel IV. a Hana Parkánová Whitton vyprávět umí. Je to nekomplikované a možná trochu zidealizované, ale čte se to moc hezky, s lehkostí a přitom nechybí podstatné historické souvislosti.

Sarah01
22.08.2018 1 z 5

Tak tohle už jsem nepřečetla a poslala dál, nehodlám se dál trápit.

Ereniss
24.09.2017 3 z 5

Romanticky laděný příběh o Karlu IV. Není to úplně top v oblasti historických románů, ale pokud hledáte něco lehkého a nenáročného na jeden večer, tak je to to pravé.

MosKat
11.07.2017 5 z 5

Výborná kniha.

claudiecarmen
08.02.2017 5 z 5

Skvělý způsob, jak nezapomenout na naše dějiny
.-)

tereza94
15.12.2016 5 z 5

Krásná a velmi čtivá knížka, která popisuje Karla IV. i z jiného úhlu pohledu, než jen jako obratného vládce.

alnahu
03.10.2016 5 z 5

Příběh Karla IV .českého krále a římského císaře se mě v podání této autorky velmi líbil. Jeho soukromý život ,byl v podstatě velmi smutný. Jeho manželky umíraly velmi mladé. Všechny jeho sňatky byly diplomatické ale i přesto své manželky miloval. V knize nám autorka v krátkosti popisuje ,krátké soužití s každou manželkou i příběh Isabely z Valois zamilované po celý život do Karla IV.

kejty91
14.09.2016 4 z 5

Napsáno to bylo příjemným stylem. To, jak rychle autorka z ničeho nic ukončovala určité situace se mi líbilo. Historické souvislosti zde byly a fikce, kterou autorka do románu přinést musela, byla zajímavá.

Přesto bych raději dala přednost spíše faktům, které by mi, novickému příznivci Karla IV ozřejmilo milým způsobem a neuvádělo v pokušení a chránilo od mylných představ.

Každopádně doporučuji i přes výhrady s tím spojené.

hanča34
16.06.2016 4 z 5

Čtivé, teď je třeba o Karlovi IV. číst a znovu si oživit jeho dobu a jeho geniální vládnutí.

Pet007
15.11.2015 3 z 5

Dobrá kniha. Ráda jsem si přečetla román o Karlu IV., mám tu dobu ráda. Bylo to celkem oddychové čtení, sáhnu i po nějaké další knize od téhle autorky.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Toto je moje 1. knížka od autorky a hned mě nadchla zvlašť, když Karel je můj oblíbenec.

renataab
14.08.2013 3 z 5

Jde o moji první knihu od této autorky. Kniha byla milá, čtivá. Ráda jsem si utřídila fakta, která jsem již znala, ale na druhou stranu mě ničím toto dílo neoslnilo. Převládaly historická fakta, notoricky známé informace a dokumentární pohled nad fikcí a uměleckým zkrášlením. Není to špatná kniha, proto dávám průměr - tři hvězdičky.

lajcma
03.04.2013 3 z 5

Miluji historické romány, ale knihy od této autorky nejsou to pravé ořechové. Je to víceméně nuda....