Irská šaráda

Irská šaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13687/bmid_irska-sarada-660305852c593.jpg 4 12 5

Dan Starkey série

Belfastský novinář na volné noze Dan Starkey se v pátek večer opije, v opilosti se nechá svést krásnou neznámou a jeho žena Patricie ho vyhodí z domu. Nová dívka pozve Starkeyho k sobě, ale je krátce nato zavražděna a nešťastný novinář se stane hlavním podezřelým. Mezitím Patricii unese jeden z mnoha teroristických gangů z Belfastu a Dan ji musí zachránit. Ukáže se, že zavražděná dívka měla nevědomky u sebe kompromitující materiál, který může zničit pěkných pár politiků a zvrátit jak pečlivě připravované volby, tak i důležitou vládní mírovou iniciativu. Dan Starkey neví, proč mu jdou gangy ostrých hochů po krku, neví, proč se o něj najednou zajímají politici, on si chce jenom zachránit krk a najít Patricii. Pokud možno ještě živou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Divorcing Jack , 1995

bertrand
25.03.2024 1 z 5

Bohužel, mimořádné zklamání. Průměrná, nudící záležitost. Ještěže to Mr. Bateman nevzdal a napsal Zpropadené pátery!

rodak
04.03.2016 4 z 5

Velice dobře se to četlo vtipné napínavé .Přečtu i další od autora.

Pet007
28.11.2015 3 z 5

Sean na mušce se mi líbil o něco více, ale i tato kniha je dobrým čtením. Seznámila jsem se s obdobím, kdy ve Velké Británii řádila IRA, to bylo pro mne nové. Zločiny jsou prostě páchány v každé době a za každého režimu. A politici se neustále tváří, že jim záleží jen na našem blahu, ale ve skutečnosti myslí jen na svůj prospěch. Za použití všech legálních i nelegálních prostředků.

Ondrej _
13.06.2013 5 z 5

Celkom zaujímavo napísané. Dej sa rozbieha pomaly a postupne naberie na obrátkach. Ľahkovážnosť a nerozhodnosť Dana Starkeyho ho privádza do nemalých problémov, pričom má však aj kopu šťastia. Vo filmovom prevedení by z toho bol celkom zaujímavý akčný film - najmä scéna s padajúcim Parkerom, či akčná Lee. Doporučujem na prečítanie

bikerbm
30.11.-0001 5 z 5

Parádní kniha!Přesně jak psáno na přebalu "Smích a smrt.Černá groteska."

Colin Bateman
irská, 1962