Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic

Ve svém novém románu náš přední romanopisec líčí pohnuté, často dramatické osudy Polyxeny z Pernštejna a Lobkovic. Její bohatý a bouřlivý život se odvíjel v době střetů, které zmítaly tehdejší českou společností, a provázely ho mnohé osobní vášně. Po brzké smrti Viléma z Rožmberka se stala paní na Roudnici a projevovala ještě větší samostatnost než dřív. Rudolfinská Praha byla nejen střediskem umělců a astrologů, ale také místem, kde se střetávaly různé myšlenkové proudy. Polyxena rozhodně nezůstávala stranou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238867/vasne-a-boje-polyxeny-z-lobkovic-hDl-238867.jpg 3.839
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Kniha Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic

Opatov

Historicky román o životě šlechty v době Rudolfa II. Dobře popsané skutečné historické postavy žijí svůj život na pozadí mocenských a náboženských bojů.
Určitě stojí za přečtení.

VendulaB

Příjemná kniha popisující život ve své době významné české šlechtičny. U autora jde jednoznačně o jednu z jeho povedenějších knih - tentokrát dokázal popsat charaktery postav natolik, aby si k nim čtenář mohl vytvořit vztah. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

PanKrbec

Příběh se mi líbil a zase jsem se dozvěděl něco o čem jsem neměl ani tušení, jen škoda, že nebyl delší. Myslim tím hlavně to, že i zbytek života Polyxeny byl zajímavý a to i z historického hlediska (jak jsem se právě dočetl na netu). Kniha se mi četla lehce, sfoukl jsem jí za dva a půl večera, jen mi trochu vadilo, že se několikrát opakovaly stejné fráze či věty.

petr_

Polyxena jako poslední r Rožmberků po přeslici byla zajímavá osoba. Vlastně díky ní se část majetku domínia dostala Lobkovicům.
Z knihy vyplývá, že měla rozsáhlé kontakty a vliv v českých zemích.

Gweny
11.09.2018

A já si vždycky bláhově myslela, že jedinou a významnou ženou, co se české historie týká, je Marie Terezie. Příběh Polyxeny je zajímavý a poutavý. Přečetla jsem ho pomalu jedním dechem za pár večerů.

jakafe
27.07.2018

Polyxena byla jednou z nejpřednějších osobností české renesance, a přesto jsem toho o ní věděla tak málo. Dosud jsem se hodně zajímala o tuto dobu v kontextu evropské historie, ale možná právě proto, že jsem mohla srovnávat s jinými historickými romány, je pro mě tento román lepší průměr. Je možné, že autor byl limitován počtem stran, podle mě by knize vůbec neškodilo, kdyby byla rozsáhlejší. Vzhledem k tomu, že se autor věnuje i dalším osobnostem předbělohorské doby, nemohlo být vše rozvedeno do hloubky, jak by si to mnohdy zasloužilo. I osobnost Polyxeny bych ráda poznala lépe, respektive s vykreslením jejích pocitů, pochyb i nadějí. Určitě si od pana Hanibala přečtu další román, píše zajímavě.

martinaandulka
13.05.2017

Polyxenu jsem dostala jako dárek od kamarádky a kniha mě nadchla,spisovatel napsal historický romá kde jsem se dozvěděla kousek české historie a vtáhlo mě to do příběhu.ani chvíli jsem se nenudila a ráda jse budu k této knize vracet.Určitě jsi ráda od pana spisovatele přečtu další knížky.

daza.dt
07.12.2016

Jak už psala Pet007, taky moc ráda čtu historické romány, ale tento mě trošku zklamal - čekala jsem víc. Člověka to alespoň donutí si sám hledat víc informací.

Ve službách mocných
Ve službách mocných