perpe2a perpe2a komentáře u knih

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Dočteno. Není co říct. Slova jsou zbytečná. Bylo mi úzko a obdivuji celou rodinu, já bych to asi nezvládla.

15.01.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tuto sérii miluju a proto 4 hvězdy. Tento díl se odehrával v neobvyklém prostředí a tím to bylo zajímavé, ale jinak mi přišel malinko slabší, než díly předešlé. Ale i tak stojí za přečtení.

13.01.2018 4 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

No dost bych polemizovala o tom, že je to thriller o novodobé Lolitě. Přišlo mi to jako lehce podprůměrná detektivka. Nenadchne...neurazí. Kniha je spíše určena mladým lidem a také nenáročným čtenářům.

02.01.2018 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Nádherná kniha. Určitě se brzy pustím do 3. dílu.

31.12.2017 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Nádhera, tato kniha je jedna z mých best of 2017. Jsem nadšená a rozpolcená zároveň. Jak nádherně a hluboce dokázala autorka popsat prožívané emoce všech zúčastněných...to teda bylo něco. Smekám a jdu se mrknout na další knihy od autorky. Jedna z mála knih, ke keteré se určitě ještě v budoucnu vrátím.

24.12.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Kniha nebyla špatná, ale za mě trochu průměrná. Trochu jsem se musela do čtení nutit, což naznačuje, že děj se trochu vlekl. Upoutala mě až v poslední třetitě a závěr byl opravdu překvapivý. Další díl si určitě přečtu, zajímá mě, zda autorka bude v dalších dílech děj více propracovávat do hloubky. Shrnuto: dobrá, stojí za přečtení, zajímavý námět...ale znám lepší.

14.12.2017 3 z 5

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Zajímavý příběh o dvojici, která zůstane na ostrově odříznutá od světa. Musí přežít a doufat v záchranu... ale... Zvláštní, po dočtení tak nějak přemýšlíte o tom, jak jsme zhýčkaní a žijeme v blahobytu a nadbytku... dokázali bychom přežít venku? No já nevím... já asi ne... i když nevím... Tato kniha stojí za přečtení a za zamyšlení.

10.12.2017 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak toto byla supr jízda. Hodně originální námět a výborně napsáno. Nemohla jsem se odtrhnout a chtěla jsem vědět jak vše skončí. Rozhodně stojí za přečtení.

09.12.2017 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Zvláštní a napínavé. Děj vás udržuje v napětí až úplně do poslední stránky. Líbila se mi moc a určitě můžu doporučit.

08.12.2017 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Dočteno a super. Bavilo mě to od začátku až do konce. Coben opět nezklamal.

08.12.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Celou dobu jsem si říkala, že je to napsáno tak nějak jednoduše, ovšem ten konec mě dostal. Celkově je to ale dle mého názoru spíše průměr.

02.12.2017 3 z 5

Pod nebem Cornwallu Pod nebem Cornwallu Liz Fenwick

Za mě nejslabší díl z celé série. Trochu mi to připadalo, jak kočička s pejskem pekli dort. Prostě trochu toho, trochu toho a něco z toho vzejde. O chování některých postav ani nemluvím. Za mě slabý průměr.

02.12.2017 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mě tato kniha nijak nenadchla. Byla taková utahaná a měla jsem problémy se začíst a to opakovaně. Takže za mě průměr.

26.11.2017 3 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Dobře napsaný psychothriller, stojí za přečtení. Já jsem už načetla vícero a proto mi přijde v porovnání s jinými průměrný, takže nebylo to špatné, ale víckrát se k němu určitě nevrátím.

19.11.2017 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Výborný třetí díl ze série. Napětí trvá až do konce a rozuzlení je překvapivé a nečekané. Rozhodně mohu vřele doporučit.

16.11.2017 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Výborně napsaný psychotriller. Až do konce vás děj udržuje v napětí, jak se vše vyvine a jaký bude konec. Moc doporučuji.

12.11.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

No nebylo to špatné, tudíž ani dobré, čili průměrné. Malinko lepší, než první díl, ale i tak...neurazí, nenadchne.

06.11.2017 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

No nebylo to špatné, tudíž ani dobré, čili průměrné.

06.11.2017 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, ke které se budu opakovaně vracet. Je silná na emoce a velmi k zamyšlení. Po jejím dočtení ještě dlouho doznívá ve vás samotných a nedá vám spát. Doporučuji přečíst povinně všem knihomolům :-)

05.11.2017 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Příběh nebyl špatný, ale chybělo mi hlubší zapracování dějů. Chvilku trocha napětí, něco se začne rozjíždět a než to dostane šanci pohltit vás to, tak konec, šup skok jinam. To mi trochu vadilo. Kdyby byly kapitoly delší a hlubší určitě by to bylo zajímavé. Střídala se u mě nálada čtecí s náladou nudnou a to není u knihy úplně optimální. Takže za mě max.3 hvězdičky.

28.10.2017 3 z 5