perpe2a perpe2a komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

První tři díly se mi líbily moc. Dokonce měly vzestupnou tendenci. To se ale nedá říci o tomto čtvrtém dílu. Za mě je to trochu zklamání. Rozhodně mě ani neuchvátil, ani nezasáhnul tak, jak jsem očekávala. Upřímně řečeno, pokud by tento díl série nevyšel, nic by se nestalo.

30.03.2018 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Tato kniha mě nenadchla. Byl to dost průměrný detektivní příběh. Navíc tak omýlaný námět už tu několikrát byl. Hlavní hrdinka vidí a slyší zločin a nikdo jí nevěří. Proč? Protože je to alkoholička závislá na antidepresivech...no to už tu bylo...ale nakonec nechybí happyend. Škoda, že autorka nevyužila potenciál neotřelého prostředí na lodi. Za mě tedy nuda.

25.03.2018 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Naprosto strhující thriller. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a za dva dny jsem jej přečetla. Neustále jsem potřebovala vědět, jak se to bude dál vyvíjet. Možná, že zakončení druhé dějové linky bylo už tak trochu nadbytečné- (pomsta a odplata za minulost), ale vzhledem ke kvalitě příběhu to autorovi odpouštím. Rozhodně stojí za přečtení.

19.03.2018 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Na tuto knihu jsem dlouho čekala a moc jsem se na ni těšila. Druhý díl Zimního moře měl na mě pomalejší rozjezd. Bohužel mě příběh nechytil za čtenářské srdce hned, ale až v druhé polovině knihy. Určitě knihu doporučuji, ale za mě je to max. 4 hvězdičky a to s přivřením všech očí...i kuřích :-). Zimní moře se mi líbilo mnohem více.

19.03.2018 4 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Kniha byla oddechovka. Ač nechybělo mini napětí, celý příběh se moc dobře četl a děj krásně plynul. Moc se mi líbila, Nora Roberts nezklamala. Je to spíše román pro ženy, ale rozhodně doporučuji.

12.03.2018 4 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Krásné, milé a oddechové. Moc hezky napsáno, je to prostě ze života. U této knihy jsem si báječně odpočinula, mohu doporučit.

04.03.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle bylo skvělé. První část jsem neustále kroutila hlavou nad naivitou hlavní hrdinky, ale ta druhá půlka mi úplně vyrazila dech. Jako super čtení, dobré psycho, rozhodně doporučuji.

04.03.2018 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Úžasná kniha, plná napětí a překvapivého závěru. Moc se mi líbila a autorka mě opět nezklamala. Od čtení jsem se nebyla schopná odtrhnout a přečetle jsem ji téměř na jeden zátah. Skvělé, skvělé, moc doporučuji.

25.02.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Začátek se mi moc líbil, to byl dost dobrý rozjezd. Ale bohužel jen to. Zhruba ve třetině knihy už víte, jak banální je celá zápletka a stále čekáte a věříte, že vás autorka schválně navedla tímto jednoduchým směrem a že ve finále to bude vše jinak a vám spadne brada. No tak ne, to se nestane, škoda. Kniha byla dost průměrná a tak trošku napsaná na stejné platformě jako autorčina předešlá prvotina. Takže za mě trochu zklamání.

25.02.2018 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Kniha se mi moc líbila, i když se občas děj trošku zasekl. Nechybělo napětí a překvapivé rozuzlení. Nedávám 5 hvězdiček, protože v některých vypjatých situacích mi něco přišlo až nereálné, ale jinak docela fajn čtení. Mohu doporučit.

22.02.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Mě se kniha líbila, byla napínavá až do konce a rozhodně nechybělo několik zvratů, které vás trochu zmátly. Za sebe mohu doporučit, i když nějaké chybičky by se našly.

12.02.2018 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Přečteno, hodnotím průměrně. Bohužel jsem v tomto případě viděla první film a ten se mi moc líbil. Očekávala jsem, že se v knize dozvím další fakta, či nové informace, ale to se nestalo. Je to naprosto shodné s filmem a tudíž pro mě již ne tak záživné.

11.02.2018 3 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Po dlouhé době jsem sáhla po historickém románu. Nebylo to špatné, ale ani ohromující. Bohužel za mě průměrná kniha, nepropracované reálie, trochu naivní, zato ctižádostivá služka, která se hřeje na výsluní krále až do jeho smrti. No tak by to v reálu asi nebylo. Přízeň byla u dvora vrtkavá a její postavení mi přišlo nereálné. Ale na oddech od mých milovaných thrillerů se to dalo, pokud nic hodnotného nečekáte.

10.02.2018 3 z 5

Dražba Dražba Danielle Steel

Bylo to milé. K odpočinku super, ale já už asi nepotřebuji nutně vždy v knize happy end. Takže trochu naivní, trochu nereálné, ale pěkně napsané. Toto je prostě klasická Danielle Steel.

04.02.2018 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Skvělé, není co dodat. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale za ten konec si zaslouží 5. Tento autor je pro mě zárukou kvality. Rozhodně stojí za přečtení.

02.02.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Bylo to čtivé, dobré a napínavé. Určitě můžu doporučit.

31.01.2018 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Pokud potřebujete knihu, u které nemusíte přemýšlet a potřebujete absolutně vypnout, tak ano, toto je ona. Je spíše pro mladší ženy, které jsou beznadějné romantičky a od příběhu očekávají happy end. My, zkušenější čtenářky a ženy, co už máme něco odžito si knihu neužijeme. Je to jednoduchý a romantický román. Rozhodně jsem čekala podle anotace úplně odlišný žánr. Pro mě ne, ale určitě si své fanynky najde.

23.01.2018 2 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Za mě byla kniha zklamáním. Čekala jsem skvělý thriller, ale první půlka knihy byla dost vleklá a pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní a hloupá a opravdu pochybuji, že by se v některých popsaných situacích takto zachoval člověk, který by prožil podobnou událost. Konec byl pro mě předvídatelný a celkově byla kniha nepropracovaná a plýtká. Za mě tedy ne.

21.01.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Po dočtení mám z knihy rozpačité pocity. Chvilky nudy se střídaly s chvilkami dobrého čtení. Ve finále ovšem autor zabil dobrý potenciál tak neuvěřitelnou situací, že mi to dojem z celé knihy zkazilo. Je to škoda, kdyby byl příběh více a do hloubky zpracovaný, určitě by to mohlo celé vyznít jako kniha lehce nadprůměrná. Takže za mě lehce podprůměr.

19.01.2018 3 z 5

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Výborně napsané, děj krásně plyne. Napětí a akce je dostatek a do poslední chvíle opravdu netušíte. Super kniha a moc doporučuji.

15.01.2018 4 z 5