Veřejná tajemství

Veřejná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2426/bmid_verejna-tajemstvi-Ve7-2426.jpg 4 191 28

Někdy se stává, že ta nejskrývanější tajemství jsou veřejně známá... Emma. Vyděšené a osamělé dítě, nelegitimní výsledek tajného vztahu slavného zpěváka populární hudby. Jednoho dne Emmu její populární otec zachrání a uvede ji do hvězdného světa bohatých a privilegovaných. Emma. Šťastná, spokojená a obětavá sestra nově narozeného nevlastního sourozence. Až do strašné noci, kdy se cizí muži pokusí malého bratříčka unést. Ta noc šokuje celý svět a změní Emmin život. Emma. Ochraňované dítě slavného zpěváka, pronásledovaného tiskem. Do dne, než Emma objeví vlastní umělecké nadání a než vzplane tajný oheň, který ji vžene do náruče muže. Emma. Rozhodná a soběstačná mladá žena s vlastní kariérou, otcova opora. Až do chvíle, kdy si uvědomí, že nejtemnější tajemství ze všech může být pohřbeno v její mysli - tajemství, pro které ji může někdo i zabít...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Public Secrets , 1990

Sabča817
27.08.2023 5 z 5

Řadím mezi nejlepší knihy této autorky! Napětí od začátku do konce a zároveň velmi čtivé... Doporučuji!!! :-)

Kudík
28.08.2022 4 z 5

Včera jsem si dala temnotu od Sandry a dnes tajemství od Nory, a znovu je to emotivní čtení. NR má u hodně svých titulů stejnou kostru příběhu, a to že se hlavní hrdinové potkají jako děti/náctiletí a následně se po cca 5ti a 10ti letech opět sejdou v nějaké zápletce a za pár let jdou spolu do finále. Zde jsem si dle anotace myslela, že dojde k únosu Darrena a následně se třeba "vrátí", ne přímo po výkupném, ale po pár letech. Nemohla jsem se více splést. Příběh je o skupině Devastation jejímiž členy jsou Brian McAvoy (otec Emmy), Johnno, P. M., Stevie a jejich manažer Pete Page, dále jejich rodinní příslušníci a přátelé, vč. detektiva Loua a jeho syna Michaela a biologické "matky" Emmy Jane, vč. manželky Briana Beverly. Něčeho mi přišlo trošku moc např. Drew Latimer vs. Emma nebo Angie Parksová vs. Michael, litrů alkoholu, kg drog a samotný závěr na střeše. Kdo jsou oba dva pachatele jsem vydedukovala celkem snadno, jen jsem netušila, kdo byl strůjcem první myšlenky a omylně jsem sázela, že je v tom zapletená i chůva Alice. Za mě 4,5*.

alekis
12.07.2021 5 z 5

Veřejná tajemství mají všechno, co má zábavný! (zdůrazňuji!), zajímavý, dramatický a spletitý román mít.
Jistě, je to opět jenom další "román pro ženy". Přiznám, mám jen málo zmapovanou tvorbu známé, velmi plodné autorky Nory Roberts, ale troufám si domnívat se, že toto je jeden z jejích vrcholů. Jistě jich má ale víc a tuším, že mám mezi těmi fantasy, krimoškami a dalšími žánry co dohánět...
Takže co? Anotace je správně podaná. Je tu nakousnuté sotva jedno promile z děje, který přesahuje období přibližně dvaceti let. A pořád se něco děje a nechybí nic. Víme jediné, že hlavní postavy (a zde nejenom ony) na konci dojdou svého štěstí :-). Hurá!
Doporučuji - je to jedním slovem zábava na každé stránce a to, řekla bych, nejen výlučně "pro ženy" :-).

Monuli36
20.03.2021 5 z 5

Knížka se mi válela půl roku doma a vůbec se mi do ní z neznámého důvodů nechtělo.Po první straně mě knížka strhla a nemohla jsem se 3 dny odtrhnout.Troufám si říct,že mě ještě nikdy žádná knížka nebavila tak,jako tato.Naprosto super napsané,příběh úžasný, místama až smutný.Určitě zkusím i jiné knihy autorky.DOPORUČUJI

markyticka
06.03.2021 4 z 5

Hledala jsem něco romantického, zábavného a nenáročneho a našla tuto detektivní rockovou pohádku. Četlo se to tak dobře, že jsem se nemohla odtrhnout. Děj odsýpal, byla tam romantika smíchaná s drogami, sexem i násilím a hrál tam i na kytaru jeden anděl.

bbara155
20.06.2020 5 z 5

Podtitul "romantická rocková pohádka s detektivní zápletkou" knihu plně vystihuje. Kdo nemá náladu na "skutečnou literaturu", ale chce se jen dobře bavit, ten si užije. 454 stran jsem přečetla za dva dny a za mě palec nahoru.

petraj30
23.05.2020 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Sice toto téma jako jsou drogy, alkohol nebo zneužívání dětí nemám moc ráda, ale bylo to dobře a věrohodně napsané. Je to součást minulého, přítomného a budoucího života, i když hnusná a řekla bych, že to všechno v 60. letech a stylu Hippie bylo na denním pořádku.
Příběh Emmy a Michaela mi připomněl knihu Kde končí řeka. Ty jejich osudy a seznámení byly stejné - kdo četl, tak pochopí:-). Ani jeden z nich to neměl jednoduché.
Dopadlo to sice dobře, i přesto, s čím si museli všichni projít.
Bylo to opravdu zajímavé čtení a mě se to moc líbilo:-)

Szekynka
30.12.2019 4 z 5

Moje druhá knížka od Nory a musím říct, že se mi její styl začíná líbit. Trochu mi připomíná Sandru Brown. Nevím, zda je to styl nebo náhoda při výběru knih. Každopádně jsem se zase trefila na knihu, kde byl život hlavní hrdinky popsán od začátku jejího života podobně jako tomu bylo v Nebezpečném útočišti. Líbilo se mi, že autorka svůj příběh začíná v roce 1967 a postupně se posouvá dál. V knize se současně s těžkými tématy jako alkoholismus, drogy, týrání, násilí, vliv slávy a rozpad rodiny také promítají bouřlivá období té doby – smrt Kennedyů, válka v Asii aj. to považuju za příjemné vsuvky. Normálně bych asi do takových těžkých témat nechtělo, ale autorka to podala tak čtivě že za jeden den nebylo co řešit a bylo dočteno. Celý námět knihy se mi líbil – zajímavé zasazení děje, to, jak se Emma pohybovala v prostředí rockových hvězd, to, jak s nimi žila a jak ji měli všichni rádi. Závěr mě docela překvapil – tohohle pachatele bych netipla. Jediné, co bych vytkla je konec, který moc smysl nedával. Když držel Emmu na střeše a chtěl ji zabít povídal jí, že to bude vypadat jako sebevražda a že on z toho bude venku. Což je nesmysl, věděl přece že Bev to ví všechno a šla pro pomoc. Téhle chyby v závěru byla docela škoda.

zuzana1995
13.01.2019 5 z 5

Perfektní kniha, přečteno jedním dechem. Láska, nenávist, úspěch, chtíč, napětí, smutek, závislost, závist, zármutek - tahle kniha měla všechno a možná i ještě něco víc .. Nejméně dvakrát jsme se přistihla se slzou u oka... Ovšem závěr a rozuzlení pro mě velké překvapení

LilianaFalcon
08.11.2018 3 z 5

Tenhle styl příběhu bych označila za "stará" škola. Milion postav, stejný počet problémů k řešení a ani jeden z příběhů není natolik silný, aby vás knížka dostala.
Netvrdím, že je to špatné to ne... Všechno je to hezky propletené a vymyšlené, ale...

Něha
20.08.2018 5 z 5

Moc se mi příběh líbil

perpe2a
12.03.2018 4 z 5

Kniha byla oddechovka. Ač nechybělo mini napětí, celý příběh se moc dobře četl a děj krásně plynul. Moc se mi líbila, Nora Roberts nezklamala. Je to spíše román pro ženy, ale rozhodně doporučuji.

mmmisulka.r
09.01.2018 5 z 5

Moje první kniha od N.R. Tohle musíte mít! Neskutečný příběh ze života v prostředí hudebního schowbyznysu.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček!

Jessybelle
05.07.2017 5 z 5

Jedna z hodně dobrých knížek této autorky... Zápletka, napětí, čtivost, možná až moc drog a alkoholu, ale bez toho by to zase asi nebylo ono.já můžu jen doporučit.

Gi-Gi
21.11.2016 4 z 5

klasická Roberts, po pravdě od půlky možná už dřív jsem tušila, na druhou stranu i tak je to čtivé

postrach
09.05.2016

Smutný a poutavý příběh.Souhlasím s paní Barborou H.Nesnáším alkohol a matky alkoholičky.Tohle se mě hodně dotýká.Kniha ve mě vyvolává vzpomínky na zničené dětství,dospívání a rozvrat rodiny,hodně smutku.Je tam i závist a smrt.Bohužel,takový lidé jsou mezi námy.Autorka píše,jak to cítí.Není to fantazie a to se mi na této knize a autorce líbý.

Barbora H
11.04.2016 3 z 5

Tak nevím, zda si kniha zaslouží méně či více ***, neboť byla velmi čtivá, zajímavá, napínavá, až velmi překvapivá, ale vadilo mi na ní hrozně téma drog, alkoholismu atd., prostě všechno co k takovému životu patří... prostě se mi o takových věcech hůře čte a nějak se mi nelíbí, že jeden z hlavních hrdinů holt vede život, jaký vede (i když to k němu prostě patří) - pak to už pro mě není kladná postava...a tím pádem kniha pro mě má méně ***

lifeoptimist
27.03.2015 5 z 5

Knížka super, zase z jiného prostředí, zápletka úžasná - prostě Nora nikdy nezklame - můžu jen doporučit

koki.veru
22.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka se zajímavou zápletkou, kniha plná napětí, lásky i nenávisti...Byla jsem velmi překvapená, jak to nakonec celé dopadlo. Život Emmy byl velmi zajímavý a nemohla jsem se od tohoto příběhu vůbec odtrhnout.

Ester59
29.09.2014 3 z 5

ke knize jsem se dostala náhodou, nic jsem od této lehčí četby nečekala, ale byla jsem mile překvapena. Dalo se číst. Zajímavé prostředí, dost dobrá zápletka.

Nora Roberts
americká, 1950