Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Nejspíš a nejvíc ze všeho jsem rozpolcená. Já opravdu nevím.(!!!) Na knihu jsem se moc těšila, protože první díl jsem si parádně a nepopsatelně užila. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsem se dočkala. Upřímně jsem se bála, že za tu dobu nebudu nic vědět. Ale ono to z hlavy jen tak nevymizelo a v průběhu příběhu některé drobnosti vyplouvaly na povrh.
Opět musím uznat, že kniha se skvěle četla, dokázala vtáhnout do děje a nepustit. Autorka znovu nastolila výtečné tempo a nechybělo velké množství akce. Proto už teď se ptám, kdy bude sakra ten další díl?! Kdo má vydržet to čekání...? :(
Každopádně, k postavám. Rozdělení do několika úhlů pohledu je bezva. Tentokrát musím přiznat, že mě nejvíce bavila Helena. Nemám zdání proč to nebyli ti dva hlavní hrdinové. Co se týče Heleny - pociťovala jsem k ní nejen velké sympatie, ale i velkou lítost. Nejspíš bych o tom v rámci jejího jména neměla mluvit, protože to je snad urážka, ale já si nemohu pomoct. Tahle emoce převládá. Fandila jsem jí. Tak moc jsem jí chtěla pomoci dát všechno do pořádku! Mimo jiné od Harpera čekám něco víc. Snad se dočkám toho - ano, snad romantického - směru. :D
Markus se mi taky nezdá. Tentokrát jsem k němu nepociťovala takovou nenávist jako v Jiskře, ale nějak mi neseděl. Co za tím stojí, Sabao?
Velitelka? Téměř vždy, kdy jsem se setkala s velitelkou se mi v kapse otevírala kudla - hodně slušně řečeno. Ta postava mě dokázala takovým způsobem rozpálit, že jsem opravdu v sobě nic jiného necítila než čistý a nefalšovaný hněv. Roztít ji vedví? Málo.
Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem nevěděla k jakému mužskému "týmu" se přidat. Po celou dobu jsem se nedokázala rozhodnout a nedokázala jsem ani jednomu z nich fandit. Eliase jsem měla ráda a autorka mu zase tak moc prostoru v romantické lince nedala. Měl hlavu plnou úplně jiných starostí. Za to... Keenan? Sakra, tak tohle by mě v životě nenapadlo! Chápu, však pro mě zklamáním? Nemohu si pomoct.
A s Laiou jsem nejspíš problém neměla, jen je kolem ní hodně nevyřešených otázek. Celkově konec druhé knihy vypadá jako ucelený konec, ale když se nad tím člověk pořádně zamyslí, tak ani omylem. Je to samý otazník.
Kdybych to měla shrnout. Kniha se mi moc líbila. Dokázala mě napnout jako kšandy i pekelně rozhněvat. Autorka je kouzelnice v emocích, které čtenář dokáže cítit skrze řádky. Přesto si nedokážu něco odpustit. Něco - něco, co nedokážu pojmenovat, mi nedovoluje dát plné hodnocení. Kniha mě uchvátila, dostala, ale nebylo to 100% jako u prvního dílu. Přesto díky za ní, díky za příběh, doporučení je jasné a já se těším na pokračování, protože jsem opravdu zvědavá jakým směrem se tenhle příběh vydá. :)

07.11.2017 4 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Opět, tahle kniha se neskonale dobře a hrozně rychle četla. Jak jednou začnete, jen tak vás kniha nepustí ze svých spárů. Člověka úplně pohltí a ten se rád nechá. Musím přiznat, že mě to hrozně bavilo. Byla jsem ráda, že jsem se mohla opět setkat s tou dívčí trojicí a jejich pokračování v pomstě. Stejně jako u prvního dílu se mi nejlépe četla Lillia - nikdy jsem se nemohla dočkat, až zase budu číst její kapitolu, a nejméně bohužel Mary.
Z kluků mě bavil nejvíce Reeve, daleko víc než v prvním díle Alex, kde se mu věnoval veliký prostor. Byl něco jiného, byl něco víc. I když si hraje na drsňáka, uvnitř je úplně někdo jiný a já si ho nedokázala neoblíbit. Snad jsem mu i fandila a hrozně se mi líbili takové ty slovní nedorozumění s Lil - to jsem si fakt užívala. :D
To, co se stalo s Ren jsem fakt nečekala. Přes čáru? Fakt nevím, co si o tom myslet. To samé u Mary. V prvním díle to lehce smrdělo "nadpřirozenem", ale tohle?! Abych pravdu řekla, čekala jsem normální, reálnou sérii, které od Jenny klasicky známe. Ne, že by to pro mě bylo zklamáním, ale je to rozhodně něco nového. Tak snad se všechno rozuzluje a vysvětlí příště. Nevypadá to vůbec zle a jsem upřímně hrozně zvědavá, jak to nakonec dopadne v třetím pokračování - už aby bylo! :)

03.11.2017 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Bez debat se kniha dobře čte a dokáže neuvěřitelně člověka vtáhnout a nepustit. O akci nebylo nouze a já se nestačila divit, co si pro nás všechno autorka připravila. Občas mi to připadalo, jako bych stála vedle hlavních hrdinů a opravdu to prožívala s nimi. Nerada bych porovnávala s dílem prvním, protože ten mě také neskutečně bavil a strhl, ale tohle bylo o chlup ještě lepší.
Díky Alině, jsem byla však rozhodnutá, že kniha dostane 4 hvězdy v hodnocení, protože mě určitými pasážemi děsně pila krev, kde popisovala, jak je moci chtivá, lačnící po třetím umocňovači, a že se bez ní zkrátka nikdo neobejde. A pak zase obrátila. Stoupalo jí to do hlavy a já toho měla po krk. Jako kdyby ta hlavní hrdinka měla rozdvojenou osobnost. -_- Každopádně postupem času a děje bylo všechno zažehnáno. Díky Malovi, díky Temnyjovi.
Ten chlap má v sobě něco... uhrančivě temného a charismatického, že si ho jako správného záporáka nemůžete neoblíbit. I když vím, že tenhle příběh si hraje na něco jiného - má duše romnatika doufá. :D O Malovi nemluvě - takové zlatíčko.
Taky mě bavila postava Nikolaje - byl úsměvný, i když do poslední chvíle člověk neví, co si o něm má myslet. Jaký druh postavy to je, zda klaďas anebo záporák. Názor si musí udělat každý sám, pokud to autorka s oblibou zase nepřekope. :D
Kniha skončila v takové fázi, že mám chuť křičet do kolapsu svých hlasivek, protože - jak jinak - akutně potřebuji třetí díl! A nejen já, prostě každý, to jinak nejde. Těším se jak blázen a jsem napnutá jak kšandy. Doporučení je jasná věc. :)

31.10.2017 5 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože to byl závěrečný díl série. Byla jsem neskutečně zvědavá a napnutá, zvlášť s ohledem na konec knihy druhé. Jak už jsem jistě avizovala u knih předešlých, autorka má skvělý styl psaní, který čtenáře upoutá, nutí číst dál a dál a hlavně nenudí, proto se kniha dost dobře čte.
I když jsem si myslela, že v průběhu děje, kde se stále konala nějaká akce a napětí, budu číst i o milostném trojúhelníku, v němž jsem trochu doufala, tak tomu tak nebylo. Náznaky? Asi tak setina procenta, toho, co tam z toho bylo. I když postava Konstantina byla zařazena už od začátku jako záporák, měla jsem ho ráda už od prvního dílu, i když žádný velký prostor nedostal. A díky tomu chybějícímu prostoru si člověk oblíbil i Ridleyho, ale... Osobně jsem byla překvapená, že mě tentokrát Ridley neoslovil tak, jak bych čekala.
Vlastně do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne - tedy až do stránky 328. Ta stránka, ten moment byl pro mě konečným. Málem jsem nahlas vykřikla "proč?!". Autorka mi vyrvala srdce, které puklo a v ten okamžik se proměnilo v prach.
Když to shrnu, tak celý příběh dopadl dobře, i když padlo hodně trollů. Však padli za dobrou věc a pro lepší zítřky. :) Každopádně, já si neodpustím to, že pro mě to moc dobře nedopadlo. Ani nevím proč. Možná proto, že jsem doufala. Možná kvůli Konstantinovi. :) A taky trochu proto, že v některých pasážích to bylo kapku přitažené za vlasy. Ať mi plné hodnocení odpustí, ale tentokrát to na pět hvězd není.
Celá série se mi moc líbila a neváhala bych jí doporučit. :)

28.10.2017 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Trochu jsem měla na začátku obavy, i přesto, že se mi anotace líbila. Však nebojácně jsem se do toho pustila a zjistila, že mě kniha neskutečně chytla svojí čtivostí a opravdu mě baví. Stránky ubíhaly a já opravdu jen nerada odkládala knížku na později.
Setkala jsem se zase s jiným neotřepaným světem, který se mi překvapivě líbil, leč byl položený do celkem místy "kruté" doby a mravů. Svým způsobem mě příběh šokoval. Už jen to, že na začátku knihy se ozvaly dva výstřely. Někdo je zřejmě na lovu. Děsivý nelidský lov.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a hrozně jí držela palce při její cestě do Kalifornie. Byla sakra statečná, což obdivuji, zvlášť, když jste holka a musíte se protloukat jak se dá a všichni vám to musí baštit. Našlo se pár postav, které mi dvakrát neseděly respektivě mě štvaly jako např. Joynerovi. Nejdřív ona, pak on. Jeho osud mě nemrzel, vážně. A taky našlo se pár postav, které jsem si dost oblíbila, krom hlavní hrdinky a jejího nejlepšího kamaráda Jeffa - např. Jasper.
Jelikož jsem duší opravdu asi nenapravitelná romantička, leč jsem věděla, že tohle nebude žádná romantika v drsné zemi a boji o přežití, tak jsem malinko doufala v něco... co vygraduje všemi směry.
Nevadí, i tak jsem ráda, že se jim podařilo dorazit za jejich zlatým snem v relativnám zdraví a v relativním "původním" počtu těch normálních cestovatelů. Autorka mě mile překvapila a taky se s určitými osudy některých postav dvakrát nepárala. Palec nahoru. Těším se na pokračování, a to dost - nečekaně a opravdu, protože mám neblahé tušení, že strýc Hiram jim ještě zatopí a že já se možná dočkám něčeho lásky-klišoidně-šokujícího. :D
Za mě rozhodně doporučení. Nejsem si jistá, zda si kniha skutečně zaslouží hodnocení, které je podbarveně modře. :(

19.10.2017 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Kniha dokáže strhnout a upoutat, dobře se čte. Musím přiznat, že jsem ze začátku měla v děvčatech trochu zmatek, ale po pár kapitolách mi naštěstí bylo vše jasné. V Alexovi jsem se nedokázala vyznat, a to mi vlastně vydrželo až do konce knihy. Ke komu vlastně teda choval city? Lil nebo Kat? Co to vlastně rozjel mezi tím trojlístkem? Sice se mi to nepodařilo objasnit, ale oblíbila jsem si ho a bylo mi ho dost líto v průběhu pomsty, a to nebyl ani konec.
Nejvíc jsem si oblíbila čtení kapitol Lil - nejspíš proto, že byla v centru dění mezi všemi důležitými postavami - dozvěděla jsem se nejvíce informací. Nejhůř na to byla Mary. Lezlo to z ní jako z chlupaté deky, ale během toho jejího vyprávění jsem věřila, že v tom prohnilým Reevovi, někde hluboko uvnitř skutečně něco lidského je. No, snad.
Čekala jsem "reální příběh", ale jak je vidět, bude to nejspíš zahuštěný kapkou magie? Je to překvapení, které nikdo nečeká, dokud se k tomu nepročte, ale výrazně mi to nevadilo.
Skončilo to v takovém bodu, kdy čtenář chce okamžitě sáhnout po dalším pokračování. Jsem na to fakt moc zvědavá, kam je prvotní pomsta zavede.

16.10.2017 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Knížka je neuvěřitelně čtivá. Ponořila jsem se do příběhu Amy, ale i dalších "opravdových" literárních postav a bylo to úžasné. Jen těžko jsem knihu odkládala, stránky jsem nepřestávala otáčet. Jestli je tenhle příběh pro děti, tak si ho rozhodně můžou přečíst i děti mnohem starší - v každém věku jsme uvnitř stále dítětem. :)
Každým odhalením jsem sama podezírala pokaždé někoho jiného - nikdy bych na pravého zloděje nepřišla, což bylo dost šokující. Vlastně i samotný závěr mě překvapil - nejspíš nemile. Tak nějak jsem doufala... Jednoznačně to happyend nemá, i když se to tak tváří.
Mimo jiné, leč to je taková pohádka o příbězích/pohádkách a princezny k tomu patří - jsou roztomilé, většinou moudré a hodné, tak v téhle knize jsem měla chuť tu "malou mrchu", jak ji nazvala sama Amy, shodit z cimbuří - a nejen to!
Závěrem, je to milý příběh, který mě překvapil, jak moc mě dokázal pohltit a jak moc se mi líbil. Trochu mě rozčilovaly uvozovky, které byly všude tam kde být neměly a naopak, ale za to tento příběh nemůže. :)

13.10.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Musím přiznat, že svým způsobem má tahle kniha svou čtivost. Jsou pasáže, kdy to čtenáře stáhne a potopí do hlubiny příběhu a jsou taky bohužel pasáže, kdy ne. Jsem kapku zklamaná, anotace mě nadchla, příběh samotný už moc ne, především proto, že jsem si představovala něco úplně jiného. Jádro příběhu není vůbec špatné, mohu prohlásit, že se mi to i líbilo. Ale to okolo?
Autorka nás od prvních stránek hází do světa, který - nemůžu si pomoct, ale je hrozně překombinovaný, složitý a zbytečný. Jen po malých krůčcích odtajňuje "vysvětlení". Vesmír? -_- Vážně? Proč si nevytvořila tenhle svět, ale v rámci jedné planety?
Oba hlavní hrdinové a jejich pohledy/kapitoly mě začaly asi pořádně bavit, až když byli "dospělejšími" a začali konat sami za sebe. Vyloženě nějakou výtku vůči nim nemám. Každopádně nemohu si odpustit zmínit, že ta jejich milostná linka se mi tam zdála násilně vnucená. Co se týče Vase... na začátku v té postavě byl velký potenciál. Každou stránkou a zmíňkou o něm jsem čekala, kdy se to vyvrbí. Měla jsem jistou představu a pár náznaků tam opravdu bylo. Jenže to všechno společně s mojí nadějí autorka zmačkala do kuličky a zahodila. Sakra, proč? Čekala jsem víc!
Upřímně jsem ráda, že jsem knihu dočetla - bylo to na dlouho a trochu si oddechla. (Marně vzpomínám, zda jsem s Divergencí taky tak zápasila.) Konec příběhu nastolil několik velkých otázek a překvapení, které budou pokračovat v dalším díle - teď mám však dilema, zda se do něj někdy pustím... Zvědavost mi nejspíš nedá, ale to kolem mě drží dál.
Každá kniha si najde své příznivce i odpůrce, takže každý musí zvážit, zda se zrovna do téhle pustit. :)

10.10.2017 3 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Po neuvěřitelně dlouhé době se ke mě dostalo pokračování Sirény a já zprvu byla nadšená. To, co jsem měla možnost přečíst od slečny Burdové se mi vždycky moc líbilo. Ona umí psát neuvěřitelně čtivě a chytlavě. Tahle kniha nebyla výjimkou, dokázala mě k sobě připoutat a já se již od prvních stránek ponořila do příběhu.
Jenže prvotní problém se vyskytnul v tom, že mi něco nesedělo. Říkala jsem si, zda je tohle opravdu pokračování příběhu z jedničky. Už jenom to, že na první stránce byla zmíňka o SMSce. V prvním díle byla tahle moderní doba s mobily? Ty jména, postavy - nic mi neříkaly. Bohužel, jak čas plynul - absolutně všechno jsem z prvního dílu zapomněla. Musela jsem googlit - taková ostuda jsem byla, abych vůbec věděla o čem první příběh Sirény byl.
Nakonec se mi to vyjasnilo a já si dokázala spojit dvě a dvě.
Kniha nenudila. Samo o sobě to byl celkově dobrý nápad. Bylo tam dost akce, možná až moc mrtvých, až to člověka omrzí. Ze začátku jsem sympatizovala s Noel a Derrena jí přála - i to tak vypadalo. Jenže jsem - jak jinak - listovala v knize. A zjistila, že to bude úplně jinak. Byla jsem zklamaná, v údivu a nechápala jsem to. Po dočtení... bylo to sice hodně zvláštní, i když to autorka "vysvětlila", ale opravdu nevím, na čí straně z těch dvou - Noel X Larissa - bych měla být.
Ale jsem ráda, že jsem si tuhle mini sérii mohla přečíst. Doufám, že se se slečnou Burdovou nesetkávám naposledy. :)

06.10.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Musím se přiznat, že se kniha hrozně dobře a rychle četla. Dokázala mě do toho svého světa strhnout, ani jsem nemrkla. S takovým světem jsem se ještě nesetkala a bylo to moc příjemné - líbilo se mi to. Měla jsem však dojem, že určitou dějovou linku anebo takový směr, jakým se příběh odehrával, jsem už někde bohužel četla. Však to zase až tak nevadilo, protože jsem neměla čas srovnávat dvě knihy - vyhrocená situace člověka ani nepustí.
Alina byla sympatická hlavní hrdinka a Mala jsem si oblíbila hned - to jinak nešlo. :) Sice jsem jim fandila, ať to dobře dopadne nejen s nimi, ale i celkově, však se musím přiznat - ano, je to hrůza, ale u mě zcela normální - že mi imponoval Temnyj. :D Čekala jsem od toho chlapa (?) trochu víc - ach, já romantická duše. :-/ Bylo mi jasný, že ne, ale stejnak jsem doufala - i tím mi to kapku připomínalo ten jiný příběh.
Každopádně, když bych to uzavřela, tak se mi to líbilo a těším se na pokračování, ještě, že už je za dveřmi. :)

04.10.2017 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Kniha se dobře a rychle četla. Musím se však přiznat, že na samém začátku příběhu jsem měla nespočet pochybností. Říkala jsem si, že jak jsou ti dva hlavní hrdinové od sebe a hlavním tématem je válka, už to nebude takové. Přesto postupem času a stránek byly takové pochybnosti zažehnány.
Autorka má naprosto úžasný styl a fantazii. Dokázala mě k té knize připoutat a ponořit do hlouby příběhu. Stránky jsem nestíhala otáčet a jen nerada jsem knihu musela zavírat a odkládat. Šeherezádu s Chálidem jsem měla moc ráda, především jeho. Byla to osobnost, i na svůj věk. Tárika mi bylo líto a v tom táboře na poušti se k němu Šází nechovala dvakrát pěkně - bylo mi ho moc líto. Rahím si takový osud dle mého nezasloužil, ano bylo to ušlechtilé, ale... bylo to nutné? Jeho i posléze Írsi mi bylo líto. Nemá to být přeci jenom pohádka? I když lehce drastičtější. :D Však taky k Írse musím říct, že mi lezla v tom táboře děsně krkem. Ta její vzpurnost! Proboha!... Až tak, že jsem krom pochybností na začátku byla rozhodnutá, že i kvůli ní půjde hodnocení dolů. Ta holka měla kliku! :D
Posledních pár vět v předposlední kapitole a kapitole poslední mě dorazily. Zbýval totiž jen epilog a já neměla zdání, co v něm najdu. Autorka mi natáhla kšandy a pak s nimi nemilosrdně práskla. Au. Epilog mě uklidnil a upřímně potěšil. Dokázal mi vykouzlit úsměv na tváři.
Mě se tenhle příběh moc líbil. Trochu mě zarazil fakt, že tahle "série" má jen dva díly - na dnešní dobu hodně zvláštní - ale myslím si, že to bohatě stačí. Za mě velké doporučení. :)

20.09.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Tahle kniha je něco nevyzpytatelného. Dokáže navnadit, přivábit, polapit, donutit přemýšlet, potěšit, ale taky rozdrtit. Uff, to bylo něco neuvěřitelného. O téhle knize vím delší dobu, ale nikdy jsem se nad ní nepozastavila tak, abych si řekla - tu si musím přečíst. Jaká chyba a díky za to, že mě něco osvítilo a já tu knihu popadla a otevřela. Hltala jsem stránky jak nevázaná. Prostě mě příběh tak chytnul, že jsem tu knížku nechtěla odložit, a to mě ze začátku děsila její tloušťka.
Šeherezáda patřila do skupiny sympatických hlavních hrdinů, ale někdy jsem jí nechápala - zvláštní, nerozumná, ukvapená rozhodnutí. Byla přeci tak jednoduchou postavou, až složitou. Druhá hlavní postava, a to kalif Chálid byl někdo, koho si čtenář musí chtě nechtě oblíbit. Nebo rozhodně já ano. :) Všichni tu dokonalou a nepropustnou masku někdy sundají. Se zbytkem osazenstva v paláci jsem neměla výrazný problém. Jediné co jsem musela přetrpět, leč to do toho příběhu patřilo, protože to byla komplikovanější věc než jen milostný příběh krásky a netvora, byly vsuvky ostatním postav jako Šeherezádina otce, strýců a samozřejmě Tárika, kterého mi bylo prostě hrozně líto. Jednoduše si ten trojúhelník dokáže rychle vyměnit strany.
Není to jednoduchý příběh, už např. kvůli jménům a pojmenování různých věcí, nutí vás přemýšlet a jednoduše dávat pozor.
Samotný konec byl dosti... nejednoznačný, nedotažený - prostě maximálně otevřený a ověšený nespočtem otazníků. Suma sumárum, možná jsem se na začátku příběhu bála, teď však jsem spokojená, jelikož se mi to hrozně líbilo. Našla jsem si v tom své. :) Neváhám doporučit a těším se na další díl, který akutně potřebuji!

12.09.2017 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Tenká knížečka, která mě silně upoutala svojí anotací. Knížce nemůžu odepřít její čtivost. Je na můj vkus zvláštně napsaná. Možná pro nižší věkovou kategorii/děti, ale věřím, že ani samotné děti nemají takový styl vyprávění. Však nebylo to zlé.
K příběhu samotnému... těžko něco říct. Přijde mi naprosto - nechci říci nesmyslné - ale těžko uvěřitelné, že se něco podobného může stát. Však může. Ironie osudu. I v nižším věku se už může neplánovaně formovat vaše budoucnost.
Joseph neměl dvakrát lehké dospívání a když se zdálo, že by... stejnak to ztroskotalo. Ztroskotalo to i podruhé. Byl to příběh, nad kterým se člověk alespoň na chvilku musí pozastavit, ať už nevěřícně zakroutit hlavou anebo se do toho hluboce ponořit - ale něco udělat musíte.
Josephův konec mě maximálně překvapil. Špatné rozhodnutí, osud, karma?! Nezasloužil si to.

10.09.2017 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Knížka, která se pěkně svižně četla. Unikátní mužský pohled - v celé knize, v rámci erotického románu. S tímto jsem se setkala poprvé a nemohu si stěžovat. Opravdu, Drew se s tím nepáral.
Je to oddechovka, kde si musíte zamilovat hlavní hrdiny hned od první zmíňky. Drew byl jasnej! :D To byl neuvěřitelnej střelec, výborný rady i hlášky. Královsky jsem se bavila. Nemám výtku. Výtečná záležitost a můžu ji jen vřele doporučit. :))

06.09.2017 5 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Kniha se četla sama. Není to samozřejmě nějaká hitparáda, ale čtivost to rozhodně má. Jedná se o jednoduchý příběh, u kterého není nutností přemýšlet. Prostě oddechovka. Suzie byla sympatická a tragicky vtipná postava. Drewa by chtěla asi každá žena - už jako kamarád byl super natož jako něco víc. Jackie byla hrozná držka, proto si jí čtenář okamžitě oblíbí. :) "Veselá" kniha s tím očekávaným happyendem. Milá záležitost. Je to víc než průměr, ale zase na celé 4 hvězdy to nemá, proto víc jak 3,5*. :)

30.08.2017 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Jednoznačně musím přiznat, že se ta kniha četla opravdu sama. Dokázala mě vtáhnout mezi stránky, do děje a nechtěla pustit. Na pokračování jsem se těšila, protože první díl byl něco. Nechci říct, že by mě to zklamalo, to bych nejspíš lhala a taky by tomu neodpovídalo hodnocení, ale nebylo to zase na takové lince, které mě popadla právě v tom prvním díle. (Možná i z důvodu, že od přečtení prvního dílu taky uběhlo hodně vody v řece.) Ta negativní zmíňka dělá nejspíš moje soukromá naděje.
I když s Ridleym byly nečekané, šokující i milé scény - čekala jsem víc. Očekávala jsem taky přítomnost Konstantina, kterého - a to fakt nevím proč :D - jsem si oblíbila. Zase nic. Samozřejmě byly taky okamžiky, kdy mi autorka vyrazila dech - Kasper? Cože?! Osud Kenneta? Fakt?! Velezrada? Co?! Útěk, odloučení a setkání s očekávaným Konstantinem? :O Síla.
U knížky se rozhodně čtenář nenudí, hltá to i s navijákem, stránky utíkají - bohužel, jedna báseň a když dojdou, nutkavě toužíte po pokračování - já určitě! Napnutá jak kšandy. :D Mě se to prostě líbilo, víc nemám co dodat. :))

25.08.2017 5 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Po několika letech jsem do rukou opět vzala poslední knihu, kterou napsala úžasná autorka, která mě provázela vlastně celou pubertou - jinou jsem ani nechtěla, a která mi jako jediná chyběla z jejího úctyhodně dlouhého seznamu knih.
Ani nevím čím začít - Lanczová je prostě klasa. Koplo mě to zpět do let, kdy jsem jí aktivně a pravidelně četla - ten její jednoduchý a přitom výborný styl psaní. Popis prostých činností, přírody i nervy drásajácích pocitů.
Veronika mi byla sympatická, i když to už od začátku smrdělo naivitou - i přes věk hrdinky, až moc velkým štěstím a vyhlídkou na pohádkový happyend, tak se mi to líbilo, však jsem nevěřila, že štěstí potrvá věčně. A ono taky ne. Zvrat! Přišlo to opravdu nečekaně a ještě tak drasticky. Co se týče Tibora, dokážu si ho představit, ale rozhodně ne opět v tak dokonalém, bezchybném a happyendovém stavu. Některá jeho rozhodnutí, návrhy, atd. mi přišla dost přehnaná, unáhlená. (Zvlášť na tuhle moderní, uspěchanou a nezávaznou dobu.) Celkem mě dostal, jak se ale zachoval. Ano, chápu, muselo to být těžké - jak se k tomu vlastně postavit? Ale tohle? Zbabělé. Přesto, i tak ho chápu. -_-
Matyáš byl naprosto skvělej, toho si čtenář musí oblíbit ve vteřině a chtě nechtě, především při bližším poznání - nejen z vířivky! :D Dokonce jsem se smířila s Tiborovým pracovním působištěm a přála jsem Veronice jednoznačně Matyáše, ale sakra, co ten konec? Rozhodně nemohu tvrdit, že nám to spisovatelka ulehčila. Každý si to totiž může přebrat jinak, není to jednoznačné a to mě sejří. :D Buď další knihu v rámci pokračování anebo alespoň ještě pár stránek to chtělo. Tahle je z toho člověk napnutej jak kšanda a nic. Však - já moula, si posledních pár stránek prolistovala - každopádně to silně nečekané setkání mě dostalo, zvlášť po tom všem - kdo by to čekal? Nakonec akorát člověk potom neví, komu má pak fandit. :-/
A nesmím zapomenout na Báru - naprosto úžasně napsaná bytost. Co slovo, to perla. Nepřestávala jsem se smát. :D
Shrnu to: kniha se četla sama, opravdu poutavé vyprávění, nic nudného. Paní Lanczová je zaručená kvalita. Hold už to jméno něco znamená. :) Snad se po letech, kdy nic nevyšlo dočkám nějaké další knížky a doporučení je snad jasné, ne? :))

22.08.2017 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Knihu jsem četla - musím se přiznat - kotel dlouho. Bylo to ale několika faktory - nebylo moc času, až tak moc mě nechytla a taky proto, že jsem nebyla ta správná věková kategorie. Jinak samo o sobě, příběh to je milý. Myslím, že se nijak neloudá, krásně plyne a dobře se to čte. Žádná z postav mi nijak nevadila. Samotný konec vyvolal mnoho otázek - rozhodně hodně nezodpovězeného, což se přiznám mě samotnou zajímá, však dopředu hlásím, že pokud se vrhnu na pokračování, tak rozhodně ne v nejbližší době.
Kniha nebyla vůbec špatná, nemám důvod ji nedoporučit, jen pro mě samotnou... už jsem z toho nejspíš vyrostla. (Což je někdy škoda.) :)

14.08.2017 3 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Kniha se četla dobře, rychle, ideální krátké kapitoly a občasné úsměvné prvky - ale to bylo asi tak všechno, co na téhle knize bylo kladné. Dovolím si tenhle výtvor rozdělit na dvě poloviny: ta jedna je ukázka naprostého štěstí a dokonalosti, správnosti a pozitiv, vše je zalité sluncem a ta druhá polovina je silně přesvědčivá reklama na antikoncepci. Takže člověk ve finále neví, jestli je dobré mít potomky nebo jen tu myšlenku na zplození dítěte má poslat k šípku, a to definitivně.
Samozřejmě k realitě to má hodně daleko - nikdy nic není tak růžové jako příběh Lucie. Byla to ukázka něčeho, co jsem prostě autorce vůbec nežrala - nešlo to. Vadilo mi, že Lucie příjme těhotenství v pohodě a s přehledem, že měla něco naplánovaného hodí hned za hlavu bez mrknutí oka, aniž by výrazně zaváhala. Všichni jsou s ní, aniž by jí třeba něco řekla vlastní máma, div jí netleskají. Všechno jde jako po drátkách: kluk, se kterým vlastně nic nezažila jí udělá dítě, hrozně jí miluje, a tak proč neudělat hned dokonalou svatbu? A pak - bum, prásk - popis vyšetření, metod, krutosti lékařů, nesnesitelné nevolnosti a bolesti, odrazování a popisování hrůz z vyprávění prvorodičky - a samotný porod na závěr.
Samozřejmě nechci zlehčovat těhotenství a především jeho finiš ne. Neokusila jsem, takže nemám co mluvit, ale tahle kniha celkově... asi to nebylo ono. Asi určitě.

15.06.2017 2 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Kniha se - jak jinak - četla rychle a moc dobře, což se autorkám nemůže upřít. Zvlášť když fenomén dnešní doby (erotické romány) pořádně chytly za pačesy nebo taky za... :D Hrdinové téhle knihy mi byli sympatičtí a člověk si je rychle oblíbí. Každopádně - přidávám se k těm, kteří tento díl považují prozatím za nejlepší v sérii. Nemůžu si pomoct, jakoby tam bylo víc toho kouzelného, smysluplného děje okolo než jen popis samotných sexuálních scén. Chvilkami - něco málo pasáží - mi to přišlo jako příběhy, které jsem četla od C. Contreras. Ten chtíč a bezmocnost v jednom, ale nechci srovnávat, protože to ani nejde a hlavně mám vybráno, co u mě vede mezi těmito dvěma tvorbami. Přesto mě některými větami - z pohledu Willa, naprosto dostali. :) Myslím si, že se to moc povedlo, proto plné hodnocení. Těším se na dalšího Božského. :)

04.06.2017 5 z 5