Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Kniha jako všechny ze série se skvěle četla a fakt sama. Báječný styl a všudy přítomný humor a komické situace mě dokázali dostat do takových záchvatů smíchu, ze kterých ne a ne ven. A pokud mě nepovažovali za hysterického blázna, tak blázna s nemizícím úsměvem na rtech. Setkání s tou partou, v čele s Drewem bylo opět parádní. Byla to jízda.
Je teda pravdou, že mi tohle přečtení chvíli trvalo, ačkoliv jsem to po předchozích knihách nečekala - nevím čím to, a když se nad tím výrazně zamyslím, tak musím souhlasit s komentářem pode mnou, že tentokrát to dějově pokulhávalo. Ale byl to skvělý závěr jedné skvělé série. Vtipná, sladká, oddechová a se šťastným koncem psaná věc - pohádka. Já byla naprosto spokojený čtenář a neváhám jednoznařně doporučit! :)

15.02.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Samotné téma Krásky a Zvířete mám ráda již od samého dětství. Takže, když mi kniha přišla do rukou a leč jsem měla jiné plány, neodolala jsem a začala ji okamžitě číst. Možná ze začátku zvláštní styl vyprávění, ale rychle jsem si na něj zvykla. Kniha se neuvěřitelně dobře četla. Pořád mě něco hnalo pokračovat - jen nerada jsem knihu odkládala a protáčela oči nad hodinami, jak ten čas neskutečně letí. Vsuvky tvořené z pohledu Zvířete bylo milým překvapením. Sic mohly být delší, ale aspoň, že tam byly. Umožnily mi nahlédnout pod povrch.
Hrdiny jsem si oblíbila hned, neměla jsem s nikým problém. Byla pravda, že jsem si nejdřív myslela, že Jeviny sestry budou ten typický příklad - zlé a závistivé sestry, ale opak byl pravdou. Opět mile mě to překvapilo, jak skvěle spolu mohou vycházet. Už na samém začátku, aniž by se tam samotná postava vyskytla, mi byl sympatický Solmir, ke konci jsem z jeho strany cítila jakousi... zradu, ale chápala jsem to - citům neporučíme.
Zvíře byla postava sama pro sebe. Je to typ postavy, kterou budete mít rádi, i kdybyste nechtěli. Bylo fajn prožívat společně s Jevou tu jeho proměnu. Proměnu z té divokosti na lidství.
V tomhle příběhu se tak trochu zamotaly pohádky dvě. Ta hlavní a ještě o Ohnivákovi. Bylo to zvláštní, ale nebylo to zlé. Zase to byl trochu jiný pohled od další osoby, co se snažila o další adaptaci na tuto klasickou pohádku.
Byla to milá pohádková záležitost, i když s větší brutalitou a kouzlem než jsme zvyklí, která mě dokázala uchvátit a nepustit. Autorka má takový styl, že jsem jí to naprosto všechno věřila a především jsem si připadala, jako kdybych tam byla s nimi. Občas jsem to samotné Krásce záviděla. :) Každopádně, za mě ano, protože se mi to moc líbilo, takže neváhám doporučit. :) (A ten přebal? Pane bože, ten je naprosto úchvatný - obrázek to nevystihne, musíte ho mít v ruce!)

14.02.2018 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Kniha se četla takřka sama. Čtenář je pořád udržován nějakou akcí, nejsou tam naprosto žádná hluchá místa, kde by autorka měla problém s příběhem pokračovat. Ten příběh byl skvěle vymyšlen a sestavěn. Ze začátku jsem se bála, že to nebude až takový pravý čálek kávy, který bych vypila bez zaváhání - i když jsem již příběhy na podobné bázi četla, ale opak je pravdou. Jak jsem se do toho jednou pustila, nemohla jsem se odtrhnout. Není to příběh s tématy, který by byl nějak okoukaný, omílaný a lezl už krkem. Ne. Je to stále něco nového. Neuvěřitelného.
Někde jsem četla názory, že to je směska orientu a až westernu. První ano, druhé mi tam rozhodně nepasovalo - možná až na ty pistole. Amání byla hrdinka, které jste věřili. Nesnášela jsem spolu s ní Prachov, kde se k ní chovali jak ke kusu hadru. Oblíbila jsem si jejího nejlepšího kamaráda "mrzáka" Tamída - svým způsobem jsem chápala, že ho v takovou chvíli opustila. Dokázala jsem si zamilovat Jina a taky se na něj dost zlobit, když se ukázalo, co to vlastně je za člověka. Obdivolala jsem její odvahu - pro cokoliv. Byla to holka, která nebyla zas tak obyčejná, kterou jsem měla ráda.
Posléze i skupině vedenou Jinovým bratrem Ahmedem jsem přišla na chuť, i když bych v jednu chvíli od nich sama nejraději utekla. Milostná linka je nenásilná, vložená niť, která se pomalu z vlasu proměňuje v lano a sílí, ačkoliv nenápadně. Celkově ta věc s bratry mi příjde nad míru zajímavá. Samozřejmě moje fantazie s duší romantika pomalu staví vzdušné zámky, ale co. Třeba mě autorka překvapí ještě víc. :D I když je pravda, že autorka umí dost dobře šokovat. Nedělá jí problém "zničit" postavu, kterou člověk jako čtenář může mít rád. Umí pracovat tak, až člověkem hýbe s city, s emocemi. Každopádně, tahle kniha je na plné hodnocení. Opravdu se mi líbila a já se nemohu dočkat pokračování. Jsem tak zvědavá a napnutá jak kšandy! Za mě jednoznačně velké doporučení. :)
(Obálka se mi nejdřív nelíbila, ale po chvíli uhrančivého pozorování jsem se usnesla, že je opravdu nádherná - ačkoliv je škoda, že zlatá barva je v kontaktu se čtenářem až moc snadno odstranitelná, samozřejmě nechtěně. Tohle je problém ale na více knihách u CooBoo, se kterými jsem měla tu čest. Však, když se podívám na druhý díl, tak obálka k němu vůbec nekoresponduje s prvním dílem, což mi přijde divné a škoda?)

12.02.2018 5 z 5

Blanka, obyčejná holka Blanka, obyčejná holka Eva Bernardinová

Těší mě, že mohu mít první komentář, ale zbytkem už nepotěším. Tuhle knihu jsem prakticky "zachránila" před modrým kontejnerem na papír. Jsem správný knihomol, tudíž jen nerada vidím vyhazovat knihy - jakékoliv kvality. Dlouho mi trvalo, než jsem se k ní dostala, ale přeci jenom jsem po ní sáhnula. Ou, jak začít...
Byl to příběh o ničem. Žádný výrazný posun v ději, ani zvrat. Pokud bych měla být hodně ostrá, řeknu, že to byla fakt hovězina. Na svou dobu v devadesátých letech, kdy tato kniha spatřila světlo světa to mohla být "revoluce" v dívčích románcích, protože se tam mluvilo o tématech, které jsou v dnešní době naprosto běžné a otevřené, ale dnes jen s podivem a nepochopením kroutím hlavou. Tohle se vážně psalo? Nejen obsah ale i forma je děsná. Občas jsem měla chuť si vypíchnout oči! Člověka to tahá za sítnice a je to dost nepříjemné. Komplet všechny postavy mi přišli jak po částečné lobotomii. Ať mi nikdo netvrdí, že tahle se normálně "mluvilo" mezi puberťáky! Hrdinka byla hloupoučká a naivní. Nechápala, nerozumněla, dlouhé vedení, potom, aby se neřeklo, tak se tvářila, že spolkla chytrost celého světa. Nešlo si jí oblíbit. Hlavní hrdina vlastně scházel, i když tam byl prezentován jako Blančina první a evidentně i poslední láska. Prostor měl na pár stránek a v nich si jen těžko uděláte obrázek. Nakonec se ukazuje jako sobec a blb v jednom.
Nebyl to ani románek, kde se do sebe zamilují dva lidé. Byl to chaos. Každej s každým - mají se hrozně rádi! - ta formulace se tam tak nehodila, protože opět, dnes to má jiný význam -, a vrcholilo to sexem, který byl samozřejmě tabu, nejlépe bez ochrany a pak modlením, aby holka dostala krvavou vstupenku do spolku negravidních holčiček a mohla si hlasitě oddechnout. Co to sakra je?!
V knize se i lehce přeskakovalo, ale takovým stylem, že oriantace byla dost těžká. Něco bylo naprosto pitomé, nesmyslné, zbytečné. Ať mi spisovatelka odpustí a odpočívá v pokoji, ale tenhle počin byl fakticky šíleným ba i zbytečným dílem.
Moje hodnocení moc neodpovídá mému zápornému komentáři. Odpad to pro mě zase není. Vysvětlím, hvězda za jistou čtivost a pocit, který ze mě autorka tak trochu vyždímala, a to zvědavost, jak tahle (??? - co to sakra vůbec bylo?) kniha, respektive hrdinka dopadne.
Sice jsem si položila tu otázku, ale fakt si na ni neumím odpovědět - bavilo by mě to v době vzniku této knihy? Nebo jsem názorově jinde, protože od té doby uplynulo 25 let a všechno je jinak? Nerada bych byla zaujatá. Každopádně, každá kniha má své pro a proti, každá má své přiznivce a odpůrce, ale za mě tohle asi nebyl ten pravý šálek kávy. Respektive, bylo to až moc silný kafe. Navíc, tohle je první díl rádoby série, kriste pane, nemám ponětí, co by se mělo dít dál. Za mě ne!

05.02.2018 1 z 5

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Jako první díl - ta kniha měla neskutečnou čtivost. Opět se to netáhlo, mělo to švih a napětí. Překvapení z prvního dílu vydrželo i do tohoto. Tentokrát se do příběhu zamotala ještě divnější věc a to taková, že Vee nebyla sama, kdo navštěvuje druhé. Někdo se dostával do Vee samotné. Opět jsem neměla šanci uhodnout, kdo za co může. Padla mnoho podezření, ale nikdy jsem je neměla oprávněná. Tetu Lydii jsem si neskonale zprotivila společně s Vee. Byla podezřelá, co si budeme povídat a nedokázala jsem si ji na konci "usmířit".
Rollins je prostě Rollins. Je to báječnej kluk, ale s tou Annou mi pil taky krev. :D Vůbec by mi nevadilo, kdyby v téhle edici vyšlo ještě něco, jelikož mě to vážně bavilo. Prostě nešla jsem spát, dokud nebudu vědět, co se stalo - což se u mě nestává. Za mě rozhodně velké doporučení. :)

04.02.2018

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Kniha se hrozně dobře četla. Měla spád, žádná hluchá místa ani vyloženě nebyli věci, které by se až moc pitvali. Hrozně mile mě to překvapilo. S tématem takové nemoci jsem se ještě nesetkala a to, co měla Vee "navíc" mi přišlo hrozně zajímavé. Hlavní hrdinka byla fajn, neměla jsem s ní žádný problém. Jelikož nejsem zkušený čtenář detektivek - viděla jsem v každém, na kterého se v tu chvíli poukázalo podezřelého. :D Pravého vraha bych si nikdy netypla, pokud bych nedočetla do konce. Bylo to velké překvapení. Však dobře zamotané, propojené.
Z kluků u mě vedl Rollins. Prvek Zana byl důležitý, pasoval tam, ale když se na to člověk podívá pouze z vrchu, tak to byl takový klasický klišé prvek. Podle mě se autorce tohle dílko povedlo, dobře se mi četlo, překvapilo, šokovalo - přesto dokonalá "oddychovka". Jednoduše se mi to líbilo, za mě ano. :)

31.01.2018 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

No, jak začít... Musí se nechat, že kniha se četla rychle, byla dobře napsaná, takže nijak výrazně nenudila. Byla svým způsobem originální - přeci jenom jsem se s ničím podobným ještě nesetkala. Když se nad tím člověk pořádně zamyslí, i naprostý laik má pak chuť štourat se ve skutečných dějinách anglické monarchie.
Ale vraťme se ke knize, byla to taková pohádka, ve které máte rádi kladné postavy a naopak nemusíte záporáky. Ani nevím proč jsem se na knihu těšila... tím samozřejmě nechci říci, že jsem zklamaná, to nejspíš ne, ale... Prostě ale. Za mě rozhodně takový průměr. Každý musí posoudit, zda je to jeho šálek kávy a zda se do toho pustit. Taky je to rozhodně pro mladší čtenáře, což mohlo způsobit taky mé ne příliš velké nadšení. :)

23.01.2018 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Kniha se četla velmi dobře, dokázala okamžitě vtáhnout do děje a pěkně odsýpala. Když jsem ji otevřela poprvé a začetla se, rozhodně jsem nečekala, že mě tak pohltí. Vcuclo mě to a bavilo. Na jeden zátah jsem toho přečetla víc než jsem chtěla. Hrozně moc se mi to líbilo tak cca do poloviny, kde byla i určitá romantická linka, jakýsi milostný trojúhelník (pro nepříznivce tohoto geometrického tvaru - rozhodně nevydržel dlouho :D) a dopředu domluvené věci, intriky. Hrozně jsem si to užívala - nikdo a nic by mě nedonutilo v tu chvíli odložit knihu. :D V knize rozhodně nenajdete ani řádek hluchého místa. Je to jedna velká akce a napětí. A to byla zase ta druhá polovina příběhu. Milostná linka zmizela ze scény a objevilo se utrpení, boj, nástrahy a krev. Netvrdím, že by to bylo špatné, to ani omylem - byla jsem napnutá jak kšanda, ale pro mě malilinkaté zklamání (já, romantická duše). Taky v pořadí těch akcí... možná i to mi tam trochu nesedělo. Ta kniha toho byla přímo narvaná, leč to zase tolik stránek nemá. Tak trošku nebyl čas ani prostor na jakýsi oddech, přípravu?! mezi dalšími napínavými událostmi. Občas se mi zdálo, že tam je více řečeno toho, co by nemuselo a naopak.
Meira byla fajn hlavní hrdinka - nebála se zašpinit ani pomoci druhým. Mezi Matherem a Theronem těžko vybírat. Komentáře pode mnou a jejich pisatelé mají radši Therona. Chápu to. Jako určitě je fajn. Žádnej sobeckej hňup, ale zase by mi bylo Mathera líto. Ten taky není špatnej, děvčata. :D Mám velké tušení, kam v tohle autorka bude směřovat - vždycky to tak dopadá! :D Sice jednomu to přeju, ale druhého lituju... Sakra, jsem nějaká rozpolcená. :D Ne, v tomhle díle se k žádnému "týmu" přidávat nebudu. Uvidíme jak se to vyvrbí v pokračování, na které se mimochodem těším. :)

10.01.2018 4 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Tak konečně mohu říci, že jsem knihu dočetla. Upřímně, byla to větší dřina než jsem čekala.
Námět nebyl vůbec špatný, ale autorka si s ním nejspíš nedokázala poradit. Předchozí její série a tato kniha - jako by to psali různí lidé. Nechápu. Tohle jsem teda vážně nečekala. Ačkoliv jsem se těšila, nejen anotace vypadala dobře, ale i kniha samotná má krásné grafické zpracování, však především autorka tak úžasného předešlého příběhu... zklamalo mě to. Četla jsem to mnohem déle, než bych čekala. Ale musím přiznat, že svou čtivost to rozhodně má i přes mnohé kazy, přesto neměla jsem problém knihu odložit. Musím souhlasit s většinou předchozích komentářů - moc popisů, méně děje. Jako popisy - fajn, ale už by se to mohlo rozjet. Když jsme u toho rozjezdu... Do poloviny knihy, a nemá zrovna málo stránek, jsme mohli jen hádat, dedukovat a představovat si ohledně zápletky, toho tajemství. Autorka nám nedala ani vodítko, nápovědu nic. Takže se čtenář plácal v něčem, co neuměl pojmenovat a nakonec ani nevěděl, jak se k tomu postavit. Od poloviny knihy to bylo mnohem lepší. Konečně jsme získali nějaké informace. Samotný konec byl tak... jak to říct, nemluvím ani o tom, jak to autorka vymyslela, spíš s jakou rychlostí ho utnula. Čtenář by to i hltal, ale stačí obrátit list a je tam bez upozornění shrnutý "děj" o měsíc později. To si autorka najednou uvědomila, že psala sáhodlouze žblepty o ničem a najednou jí došla stanovená kvóta nebo co?!
Postavu Rune jsem celkem brala - neměla jsem s ní problém, až snad ke konci se chovala zvláštně? Nevysvětlitelně hloupě pak naivně. Jak když jí náhle přeskočí kolečko. Ohledně Etalona nemám křivého slova. Jediné snad - společně s Rune. Oba vlastně byli nepolíbení puberťáci, ale autorka je spolu nakreslila jako světoznalé vášnivé milence - tyhle části mi trochu vadili, nehodilo se to. Neuctivý, laciný prvek.
Celkem jsem nad tím přemýšlela. Ze záčátku jsem si odmítala, že bych tu knihu viděla špatně, tak jako většina, tak jak tomu odpovídá hodnocení. Když jsem na konci, zjišťuju, že tomu tak skutečně je, že nemám sílu natož odvahu to hodnocení nějak zvednout. Chvílemi v příběhu bylo na mě taky až moc napřirozena a nesmyslných vymožeností, což mi taky nepomohlo. Tohle se trochu nepovedlo a já jsem z knihy malinko zklamaná. Hodnotit to budu zlatým středem.

07.01.2018 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak - právě jsem ji dočetla. No, uff.
Třetí pokračování jsem vzala do rukou po celkem dlouhé době. Takže ano, různé věci jsem si nepamatovala, což zase tak nevadilo, protože mi to autorka pěkně připomněla, i když ne do detailu. (To by zase nebylo v pořádku pro ty, kteří poctivě čtou celou sérii za sebou.) Samozřejmě, jak už autorka několikrát dokázala - psát umí. Její příběh a především styl je vážně poutavý. Kniha mě dokázala chytit a nepustit, ale našli se tentokrát části, které mě fakt nebavili. Manon a její čarodějnické vyprávění. Bože. Ze začátku a skoro i na konci té její dějové linky - to bylo pro mě utrpení. Dokonce jsem měla nutkání to přeskočit, ale to správný čtenář nedělá. Prostřední část mě naopak bavila. Tak opravdu nevím, kde byl problém. Věděla jsem, že v budoucnosti to bude pro děj příběhu nejspíš důležité - to by to tam jinak autorka nedávala, ale za mě jak si ne. Fakt.
V knize se pořád něco dělo, o tom žádná, ale mám dojem, že bych takové zásadní akce mohla spočítat na prstech jedné ruky. Taky... jak jsem zatím u autorky zvyklá... čekala jsem jakousi romantickou linku. Pořád jsem čekala a stále čekala. Jasně, probíhali tam naprosto jiné a životně důležitější věci než něčí muchlování... ale fakt to moje romantická dušička čekala! :D Zvlášť, když to mělo stránek jak bible a jedním dvěma slovy v celém textu to autorka kapičku nastřelila?! Určitě jo! Nedomýšlím si. :D Z určitých reakcí a komentářů si děvčata sedají na zadek z Jeřába. Jo, bavilo mě, jak si společně s Celaenou nakopávají zadek, ale... třeba se dočkám romantiky hold až v dalším díle. -_- Jinak samozřejmě Jeřáb spadá do kategorie hrdinů, které jsem si taky pořádně oblíbila. (Taky já pitomec jsem narazila na jisté spoilery, které mě naprosto rozsekali, především jeden - proto č.e.k.á.m! a Jeřáb je sympaťák!) :D Díky ději chápu, že Celaena je Aelin - ale musím se přiznat, že ještě když jsem o tom neměla ani ponětí, byla jsem neskonale zmatená, proč se tam najednou mluví o nějaké Aelin - říkala jsem si, kdo to sakra je a kde je Celaena?! Trochu zmatek.
Vyprávění ze strany Zlomuvalu... Krále, toho parchanta, fakt totálně nenávidím - především na posledních stránkách se mi otvírala kudla v kapse!, a čekám, že se máme z jeho strany ještě na co těšit. A můj oblíbenec Chaol? I on mi přišel trošku zvláštní. Nevím, čím to, ale jsem ráda, že do poslední stránky dýchal - protože jsem si opět někde přečetla, že by tomu v tomhle díle být nemělo. Ježiš, jak já byla vyděšená. Ne, jednoduše už nikde nic nesmím číst. :D Taky mě při čtení napadlo, jak se to podobá jistými obrysy i autorčině druhé sérii Dvoru, který u mě vede mimo jiné na plné čáře!
Jako knížka se mi líbila, zmiňovat doporučení je zbytečné - ta série je dobrá a věřím je bude ještě lepší, ale neodpustím si prohlásit, že když to shrnu, připadám si jak po studené sprše. Ano, v tomto díle se stali důležité věci, ale nejspíš to byl jen přechodový můstek, jaká si příprava půdy pro pokračování? Bohužel cítím menší zklamání, tudíž si to prostě nezaslouží plné hodnocení, což mě na jednu stranu vážně mrzí. Jsem zvědavá, kdy se dostanu k dalšímu pokračování, ale už teď se na to těším! Skončilo to tak, že mám opět napnutý kšandy! :)

01.01.2018 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Knihu jsem popadla, abych vyplnila čas. Musím přiznat, že se dobře četla - rychle odsýpala. Rozhodně to není žádná hitparáda, ze které si sedne čtenář na zadek - to v žádném případě. Ale číst se to dá a zase taková katastrofa to není. Na hlavní hrdince bylo něco málo, co mi na ní nesedělo. Tvářila se normálně, ale měla nutkání se pasovat k jakémusi označení chudáčka. Z nového kluka na škole si hned udělala střed vesmíru. (?) Connora mi bylo líto po téměř celou dobu, jak za Eden "pálil". Finální jeho chování se mi taky nelíbilo, ale na druhou stranu ho zcela chápu. Už toho měl dost. Byla to pubertální romantika se špetkou fantas/scifi, která si mě udržela a svým způsobem mě to bavilo. Nacházela jsem tam části, které byly unáhlené a... ani to nedokážu vyjádřit. Jako bych četla např. o zelené trávě a o řádek dál mi autorka vyprávěla o modrém nebi. To mezi, to jak se z trávy na nebe dostala, jako by neexistovalo, prostě to přeskočila. Našly by se další nedostatky, nelogičnosti a zádrhele, ale nemám potřebu je zdůrazňovat, když ve finále mi kniha dobře posloužila. Dle hodnocení bych to viděla jako víc než takový zlatý střed (3,5*). Je to oddechovka, u které nemusí člověk přemýšlet.

31.12.2017 4 z 5

Štěstí Štěstí * antologie

Knížečku jsem dostala darem od skvělého člověka, kterou jsem měla přečtěnou hned - přeci jenom má to několik málo stránek. Při čtění jsem se jakoby vrátila k samotnému příběhu Malého prince, kterého jsem četla před lety jako povinnou četbu a u kterého jsem musela dávat pekelný pozor. Leč se zdá jako jednoduchý příběh pro děti, není tomu tak. Je to hlubokomyšlenková kniha. Některé citáty obecně mají hodně do sebe. Tenhle výběr tomu odpovídal. Milá záležitost. Kdyby někdo mohl říci, že má to opravdové štěstí - byl by tím nejšťastnějším šťastlivcem. :)

21.12.2017 3 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Další kniha ze série, která mě parádně bavila. Četla se jedna báseň, úsměv se mi na tváři zvětšoval a končilo to hlasitým smíchem. Autorčin styl je něco nepopsatelně úžasného. Především, když příběh vypráví muž. S čistě mužským pohledem jsem se setkala v prvním díle u Drewa poprvé, s Matthewem to bylo podruhé. Skvělé mužské podání - o tom žádná. Je to pro mě stále něco nového. Matt byl v porovnání s Drewem mírnější/hodnější? - aspoň se mi tak zdálo - a Dee (ten šílenec) měla fakt velké štěstí. Epilog byl na můj vkus v takovém příběhu kapičku přitažený za vlasy? Ani jsem k němu nedošla, spíše jsem namátkově listovala a ptala jsem se sama sebe - to jako vážně? Ale nééé. Ve finále... suma sumárum - výrazně se tomu nedivím. Nejspíš to tam fakt v kontextu pasuje? ... Vážení, není vo čem. Doporučení je jasný a já se těším na poslední díl. :)

20.12.2017 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Kniha se četla naprosto sama. Už první kniha, se kterou jsem se u autorky setkala byla milá a líbila se mi, však tahle ještě mnohem víc. Nebylo postavy, abych si ji neoblíbila. Parádně jsem se bavila a fakt mě dokázala nahlas rozesmát. Naprosto jsem si ji užila. Měla jsem místy dilema, ke kterému z možných otců se přiklonit. Komu to štěstí, tu Katy přát. Taky jsem si pohrávala s představou, jak by to mohlo nakonec všechno skončit. Ale takový konec, který nám autorka připravila, si myslím, že je v naprostém pořádku. Jen čistě ze zvědavosti by mě zajímalo pokračování, ale když nám nevyšlo, co naplat. Nevadí. Je to odpočinková kniha, u které se člověk pobaví, takže rozhodně doporučuji. :)

14.12.2017 4 z 5

Přímo do srdce Přímo do srdce Bill Condon

Trochu jsem se děsila na základě komentářů níže, ale nenechala jsem se odradit a pustila jsem se do knihy. Hned ze začátku mě překvapila svou čtivostí a svižností. Určitě to svým způsobem byla zvláštní kniha, nic vyloženě skvělého, ale byla velmi úsměvná, až milá. Brala jsem jí sice jako vycpávku, ale tak nějak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Romantiku v pravém slova smylu nehledejte. Je to spíš takový popis událostí jedné rodinky v krátkém časovém intervalu.

12.12.2017 3 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Byla to sakra krkolomná knížka. Vypadalo to, že by to mohlo mít jistý potenciál, alespoň tak trochu to anotace slibovala. Zpracování, dovolím si říct, že dokonale příšerné. Dlouhé a zbytečné popisy naprosto čehokoliv, minimum přímé řeči. Bohužel mě to nijak neudrželo ve střehu. Dost často se mi stávalo, že jsem se v tom ztrácela, ale hlavně po tom kilometrovým popisu naprostých blábolů jsem neměla tušení, kde se hlavní hrdinové nacházejí. Vlastně samo o sobě to byl trochu blábol samotný. Zpětně se divím, že jsem knihu dočetla.

10.12.2017 1 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Na knihu jsem se těšila a čekala jsem na ni poměrně dlouhou dobu. Nakonec mě překvapila její délka/tloušťka oproti předešlým dílům. Kapku nemilé překvapení. Nejen, že jsem se dychtivě začetla, ale zároveň jsem se musela rozpomenout - což nešlo hned. Po takové době, při takovém světě a rozpoložení příběhu není divu. Někde tady jsem četla, že autorka přitlačila v rámci romantiky, že už to není to co na začátku, spíše klišé, jak hlavní hrdinka vzdychá nad svým milovaným. Ten, kdo to napsal - četl stejnou knihu, co já? Anebo četl to vůbec? Rozhodně to nebyla žádná červená knihovna. Nebylo tam nic, co by antiromantiky mělo naštvat. Čekala jsem od tohoto odvětví víc, dle komentáře. Celkově se kniha dobře a rychle četla. Akce tam byla, o tom žádná, politiky ale o něco víc. Někdo si naopak zase stěžoval, že se v příběhu nic nedělo. Dělo, samozřejmě, že ano, ale bylo to... slabší. Když se nad tím zamyslím, něco na tom pravdy je. Byl to popis úkonů, nic, z čeho bych se posadila na zadek. Několik posledních kapitol bylo dalece lepších, akčnějších a stejně nadupaných jako Kostičas či Vidořád. Ten zvrat... cože? A to potom? Vážně? Autorka mě tímhle opravdu dostala. Poslední kapitoly ve třetí části byly hodně dobré. Ty mě rozhodně nepustily a nedovolily jen tak odložit knihu. Však od samotného konce vlastně nevím, co čekat. (?) Rozhodně se těším na čtvrté pokračování, snad to bude kratší čekací doba, a především se vyjasní, co se tady rozjelo. Dovolím si snad zmínit, že je to až lehce nic neříkající, i když každý má miliony představ, co by asi... a znepokojivé. Je to politická hra či záhada na šachovnici o mnoha figurkách. Nikdo neví, zda se jednotlivé figurky do pole vrátí anebo se naopak setkají uprostřed - spolu/proti sobě.
V hodnocení jsem hvězdu ubrala. Nesouhlasím, že by tenhle díl byl vyloženě nejslabší a špatný z dosud vydaných, ale... něco na tom možná pravdy bude. (Což tak nerada po předchozích knihách přiznávám.) Každopádně, jsem zvědavá, jak se to bude s Paige vyvýjet dál. :))

05.12.2017 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

I když jsem se na tuhle knížku těšila, vzala jsem jí do ruky s tím, že mi pomůže zabít čas - jo, hanba mi, já vím. Na to, že to měla být taková vycpávka mě dokázala pohltit a já se nemohla odtrhnout. Prostě stránky utíkaly ani nevím jak a já to nakonec musela dočíst stůj co stůj. Nedalo mi to.
Četlo se to bohužel až moc rychle, za to naprosto skvěle. Bála jsem se dle některých komentářů, že to bude "Zapletený" v sukni, ale nebylo tomu tak. Kate nakonec taky nebyla žádný andílek. S Drewem k sobě fakt pasovali. Hrozně mě to bavilo - fakt jsem se smála nahlas! :D Dee - to je šílená holka. Dopadlo to výborně, hrozně jsem jim to přála a nakonec, já jako čtenář po takovém příběhu mám fakt dobrý pocit a úsměv na tváři. Autorka má skvělý a vtipný styl vyprávění. Jasné doporučení a těším se na další díl. :)

04.12.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Na poslední díl téhle série jsem se moc těšila, jelikož předchozí dva díly byly vážně dobré a moc se mi líbily. Nejen, že to čekání bylo delší než bylo nutné, ale hlavně - fakt nevím, co se stalo, ale nelíbilo se mi to tolik jako knihy předešlé. Bylo to naivní. Hodně. Nepamatuju si, že by to bylo až tak i v předchozích setkáních s Larou Jean. Řešila naprostý krávoviny a až moc je hrotila. Dokonalé sušenky? Nějaký šmuky na svatbu? Vážně? -_- Možná až přehnané reakce byly i u tématu vysoká škola. Ano, chápu to, ale...? Nechci tvrdit, že bych byla zklamaná, to rozhodně ne, ani jsem nečekala něco víc. Jen... asi možná něco jiného? Nevím. Četla jsem ji delší dobu, než bych čekala. Nejspíš mě tak moc nechytla, což je škoda. Hodnotila bych ji tak 3,5*, ale končí to přeci jen happyendovsky, takže ty 4 hvězdy si to nejspíš zaslouží.
Pro shrnutí, celá série byla příjemná a jsem ráda, že jsem mohla mít tu čest si ji přečíst. :)

26.11.2017 4 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Kniha se četla dobře - rychle odsýpala. Nebyla to nijak náročná četba, spíš takový relax, kde se nemusí přemýšlet. Jako celkově celá série. Já osobně jsem tuhle knihu (tuhle sérii) měla jako takovou vycpávku. A nic proti ničemu.
Ze začátku mi oba hlavní hrdinové připadali jako totalní schizofrenici a nestačila jsem kroutit hlavou nad jejich chováním. Jednou tak a podruhé onak? Tak co, sakra?! -_-
Když se nad tím zamyslím, a to je co říct, když myslet u knihy nepotřebujete, tak Ruby mi na svůj věk připadala, anebo byla vykreslena něco jako světoznalá sexuální cosi, kdežto Niall byl naopak "dalece" starší a za pořádnýho troubu. Někdy je naivita fajn, ale v rámci možností. Když oba odhodili tu masku rozdvojené osobnosti, příběh byl lepší/milejší. I když se z Nialla stal náhle takový "kanec", což se pralo s tím, jaký nesmělý a uhlazený muž to je. Určitá zdrženlivost většinou nebyla na místě. Toho trápení ho se obou hrdinů tam bylo málo. Nejspíš. Připadá mi to jako taková "dospělá" pohádka. Všechny takové příběhy. Pohádkově neuvěřitelně růžové a šťastné. Nevýrazná chuděra a bohatý princ. Však mám takový nepříjemný pocit, že tohle byl nejspíš nejslabší díl? Ať mi všichni odpustí. :D
Každopádně příjemné čtení a jsem ráda, že jsem se mohla seznámit s touto sérií a s hrdiny v ní. :)

08.11.2017 3 z 5