Štěstí

Příběh malého prince dojímá již více než půl století celý svět. Ten příběh je vlastně recept na štěstí, pokud jej důkladně čtete, pochopíte to. Někdo jako dítě a zůstane dítětem po celý život, někdo jako dospělý, pak má ještě šanci se zachránit, ale dítětem už se stát nemůže, ale štěstí má šanci najít. Jen když máte někoho rádi, jste ochotni mu něco obětovat, jen tehdy můžete prožít štěstí. I před malým princem i po něm žilo mnoho moudrých, kteří to pochopili a stali se znovu dětmi... Zkuste to i vy. Máte pořád šanci. V této útlé knížečce najdete pár návodů na štěstí. Ale musíte svému štěstí jít vstříc. Vnímejte lidi kolem sebe, sedněte si večer v klidu do křesla, nalijte si sklenku vína nebo šálek oblíbeného čaje, zastavte se v denním shonu a zapište si nebo namalujte, co hezkého jste viděli, co vás třeba jen na chvíli naplnilo štěstím. Co hezkého někdo řekl vám nebo někomu jinému. Citáty z malého prince a dalších moudrých vás budou inspirovat. Když vám bude smutno a měli jste zrovna špatný den, zalistujte si a uvidíte, že vám bude lépe a jistě vás napadne alespoň jedna sice drobná věc, která vás potěšila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337142/stesti-bS7-337142.jpg 4.376
Literatura světová, Citáty a přísloví
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Lucy1905
27.12.2017

Knížečka plná pozitivní energie, která se na vás dokáže přenést. Některé citáty se vám dokáží vrýt do paměti svým poselstvím, avšak člověk si nemůže pamatovat všechno, takže některé časem pozapomenete.

Pedruska01
21.12.2017

Knížečku jsem dostala darem od skvělého člověka, kterou jsem měla přečtěnou hned - přeci jenom má to několik málo stránek. Při čtění jsem se jakoby vrátila k samotnému příběhu Malého prince, kterého jsem četla před lety jako povinnou četbu a u kterého jsem musela dávat pekelný pozor. Leč se zdá jako jednoduchý příběh pro děti, není tomu tak. Je to hlubokomyšlenková kniha. Některé citáty obecně mají hodně do sebe. Tenhle výběr tomu odpovídal. Milá záležitost. Kdyby někdo mohl říci, že má to opravdové štěstí - byl by tím nejšťastnějším šťastlivcem. :)

Mr.Fox
03.12.2017

Útlá knížečka, která zaujme již svou úvodní anotací. V podstatě nejde o žádný knižní zázrak, ale pro milovníka Malého prince a poučných citací za těch pár korun rozhodně stojí. Obsažené úryvky připomenou kdysi čtenou povinnou školní četbu a alespoň na chvíli donutí k zamyšlení. Ke štěstí totiž opravdu stačí velmi málo. Krátké a poučné.

LadyAlis
15.08.2017

Krásné citáty doplněné známými ilustracemi z Malého prince, které chytnou za srdce každého milovníka prince :)

MOu598
15.08.2017

Miniknížka, ilustrace autora jsou z Malého prince, citáty jsou většinou z jeho jiných knížek - půjčit si.
Nejznámější citáty (z celkových 24) jsou právě ty tři z Malého prince.

Leenah
17.03.2017

Knihy citátů mám obecně ráda, ale od téhle jsem čekala víc vzhledem ke spojení s Malým princem. Určitě si ji ještě někdy prolistuji, ale nijak zvlášť mě neuchvátila.

Teri_Nka
27.02.2017

Knížka ktera neurazí žádného milovníka malého prince. Libi se mi, ze zde nejsou jen citáty z malého prince ale i od jiných autorů. Rozhodne patři mezi me oblibene. I kdyz jsem ji přečetla během pár minut zvládla mi okouzlit. Proto knihu rozhodne doporučuji:)

kalinkacz
02.02.2017

Velice milá a pěkně ilustrovaná kniha citátů... Byť mě citáty nikdy nijak extra nezajímaly, tak tato kniha je opravdu takovým milým pohlazením po duši... Některé věty by si zasloužily i zarámování... Nicméně i přesto jsem našla pár citátů, které se podle mě do celého konceptu knihy moc nehodí, ale je to jen můj názor... Každopádně je tento titul povinností pro všechny milovníky Malého prince!

Fantýna
15.01.2017

Nesnáším příběh Malého prince, ale citáty z knížky o malém princi se mi líbily. Říkala jsem si, že by mohla vzniknout knížka jenom z citátů. Velkým plusem je to, že jsou v knize citáty z jiných knih od tohoto autora. Myslím si, že kniha je dobrá, když se člověk psychicky necítí dobře, protože si přečte nejaký citát, který bude pro něj znamenat něco mnohem cenějšího než jakékoli řeči útěchy.

flanky
28.12.2016

Krásné úryvky z knihy Malý princ, a k tomu i nějaké ty citáty slavných. Někdy mi ale přišlo, že vybrané citáty od slavných osob nebyly vhodné.

Percabethka
27.12.2016

Krásná knížečka ❤ měla jsem jí přečtenou za pár minut, ale ty citáty byly naprosto úžasné... Malý princ je jedna z mých srdcovek, četla jsem ho snad tisíckrát, a v téhle knížce jsou úryvky z těch nejhezčích v částí :)

Dep8
24.12.2016

Útlá knížečka do kapsy s minimem slov, ve kterých je ale hodně pravdy a mají velkou hloubku. Do toho nejkrásnější ilustrace Malého prince z rukou samotného autora. Zasloužených pět hvězdiček.

Půca4
19.12.2016

Nic víc si milovník Malého prince nebo Exupéryho nemůže přát! Krásné a pravdivé.

vea2416
01.12.2016

Krásné citáty a i když byla přečtená za chviličku, tak mi zlepšila den (a věřím, že i do budoucna jich ještě zlepší několik :) )

claire8889
04.10.2016

Pro milovníky nejen malého prince, ale vlastně celého Exupéryho. Skvělá knížka s krásnou grafikou a myšlenkou. No který milovník by si ji nevzal do kapsy či tašky sebou, aby se pořádně naladil. Právě o tom ta knížka je. Teď už můžeme mít Exupéryho nejen v srdcích, ale i na cestách:)

vterinka
21.09.2016

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou u pokladny v knihkupectví. Když jsem ji otevřela a přečetla si pár citátů, tak jsem neváhala ani chvilinku a knížečku si koupila. :-) Nádherné citáty. :-)

SedllY
21.05.2016

Milá, malinká knížečka s citáty z Exupéryho knih(Malý princ, Citadela, Dopis růkojmímu, Země lidí, Kurýr na jih, Let do Arrasu). Rozhodně potěší. Zkus i ty být šťastný! :)