Nick a Norah - Až do ochraptění

"Můžeš na pět minut předstírat, že jsi moje holka?“ ptá se Nick Norah, když mezi návštěvníky klubu uvidí svou bývalku. A právě takovým klišé začíná příběh dvou mladých lidí, jejichž životní cesty se náhle protnou a trochu kodrcavě pak spolu pokračují. Nick je basák a jediný hetero v punkové kapele plné gayů. Norah je dívka, která má pocit, že víc problémů by nedokázal řešit ani tým specialistů v pentagonu. A jediná společná noc v New Yorku. A najdete v ní všechno – zoufalství, touhu, odpuštění, zklamání. Jsou tu rodiče, s kterými je nutné nějak vyjít, jsou tu přátelé, s nimiž vyjít je někdy těžší než zdolat Mt. Everest. A je tu kluk a holka, kteří pro jednou nechtějí nic jiného než být sami sebou, nepředstírat, na nic si nehrát, ani se snažit s kýmkoliv vyjít. A je tu láska, vztek a nekonečný seznam písniček. A je to příběh, který si prostě musíte přečíst....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87559/nick-a-norah-az-do-ochrapteni-87559.jpg 2.8141
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Nick and Norah (2009)

Kniha Nick a Norah - Až do ochraptění

marry8997

Pro někoho, kdo má rád punk, metal a rock je to fajn. Ne každému se může líbit tento styl psaní, ale pár lidí si na to své přijde. Je to podle mě dobrá kniha, jen je potřeba najít správné lidi.

Evicka0011

Však je to úplně super kniha, přesně můj šálek kávy. Moc se mi líbila.

Evka3814
05.12.2018odpad!

No páni,tak takhle jsem se dlouho nenudila. Čekala jsem absolutně něco jiného,s tímto jsem se fakt trápila abych to dala do konce

LenysekC
20.07.2018

Styl psaní úplně jiný, než u ostatních knížek tohohle žánru, za to plus. Jinak průměr.

Mistylady
19.06.2018

U ničeho jsem už dlouho nenudila tak jak u téhle knihy. Zbytečně zdlouhavé, málo přímé řeči, prostě nuda, nuda, nuda.

Karola050716
26.04.2018

Jakože nic moc...bůh ví proč jsem si myslela, že to má být dobrá kniha..no není. Kdyby se autoři omezili na vývoj "vztahu" dvou lidí, kdyby do toho netahali miliony odkazů na seriály a songy posledních x let, kdyby se tam zbytečně nemluvilo tak sprostě, kdyby tam bylo trochu víc přímé řeči a míň vnitřních keců, kdyby....tak by to bylo fajn, protože ten zmatek dvou lidí náhodně spojených funguje a toulání nocí jim věříte, jen kdyby okolo nebylo tolik balastu.

JitulHa
27.02.2018

Příběh pojednával o dvou teenagerech, kteří na sebe náhodně narazili v baru. Nick byl zoufalec, který si mohl oči vyplakat pro svou bejvalku, ta o něj ale nejevila sebemenší zájem. Norah byla holka, která s klidem nechala svou nejlepší kamarádku, co to přehnala s pitím, odvézt domů cizím klukem, Nickovým kamarádem. Namísto toho, aby je doprovodila, poslouchala Nickovo naříkání, a to ho znala asi deset minut. Podobně se nesl celý zbytek příběhu. Styl psaní autorské dvojice byl nudný a postrádal jakýkoliv náboj. Přestože se ve vyprávění jednotlivých kapitol střídaly obě hlavní postavy, tak používaly naprosto stejné slovní obraty, což způsobilo, že jsem se v textu ztrácela a nebýt rozlišení rodů v řeči, ani bych si neuvědomila, že příběh je vyprávěn z pohledu muže a ženy. Kniha pro mě byla velkým zklamáním, čekala jsem pořádnou jízdu, nabitou hudbou a vzájemným souzněním hlavních hrdinů, čehož se mi bohužel nedostalo.

Katherine17
15.12.2017

Tuhle knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Kniha se mi vůbec nelíbila. Některé vulgární výrazy si autorka mohla odpustit, nějak se mi do knihy nehodily. Jsem ráda, že jsem si knihu nezakoupila, jak jsem původně chtěla, ale jen vypůjčila.

Autoři knihy

Rachel Cohn