Přímo do srdce

Skončila škola, a to nejen na dva měsíce prázdnin, ale navždy. Tiffany a Kayla jsou volné, což je přesně to, po čem vždycky toužily. Ovšem teď je i po létě, a to znamená, že je čekají těžká životní rozhodnutí. Tiffany doufá, že její dobrovolná práce v místních novinách povede k něčemu více, ale její šéf se jí chystá dát tvrdou lekci o tom, jak se nestát sentimentálním reportérem jako on. Rodiče Tiffany nikdy nepoznala a doma se kupí problémy s jejím nemocným dědečkem. A do všeho se objeví Davey. Hraje ragby, ale taky cituje zpaměti Trumana Capoteho, a je první kluk, který ji touží opravdu poznat a porozumět její citlivé duši. Tiff je nesmírně chytrá a racionální a zřídka podlehne svým emocím, ale v jednom krátkém týdnu zjistí, že slova ne vždy dokážou vyjádřit všechny věci ukryté hluboko v srdci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156322/primo-do-srdce-rR5-156322.jpg 2.571

A Straight Line to My Heart (2011)

Vydáno:, CooBoo

bookwoman

Jsem opravdu ráda, že jsem si tuto knihu nekupovala, ale pouze jsem si ji půjčila v knihovně. Podle anotace jsem čekala, že mě tato kniha bude opravdu bavit, ale bohužel se to nestalo. Přišlo mi, že je tato knížka úplně o ničem, a že kdybych třeba přeskočila některou kapitolu, tak bych to ani nepostřehla. Každopádně jsem ale knížku přečetla od začátku do konce, a jsem ráda, že už mám dočteno.

Knihomolka10

Kniha nenadchne ani neurazí. Je to oddechovka, která se čte sama a já ji měla přečtenou za den. Kniha je zaměřena na život trochu jiné rodiny a novinářskou praxi hlavní hrdinky. Rozhodně nečekejte romantiku, ta se v knize moc nevyskytuje, ačkoli v anotaci je o ní zmínka. Kapitoly byly krátké až jsem se divila, že jedna kapitola má dvě stránky. Knížka nemá nějak extra velkou zápletku a je to spíše o každodenním životě. Proto jsem knize dala pouze dvě hvězdičky. Kniha mě moc nebavila a s největší pravděpodobností si ji znovu nepřečtu.

Enthu

Pěkná oddechová kniha, která se perfektně hodí do líného dne, kdy si chcete u knihy přečíst a moc nad ní neuvažovat. Dá se velice rychle přečíst za jeden den, jelikož je čtivě napsána. Co mě na ní překvapilo, byla délka kapitol. Opravdu kapitola ani ne na dvě stránky je rozhodně pro mě nezvyklé. Popravdě myslím, že to bylo prvně, co jsem zažila něco takového. Děj mi poměrně rychle utíkal, nad postavami jsem se ani nějak moc nezamýšlela, ale povedlo se, že jsem si je oblíbila. Chvíli mi tedy trvalo si přiznat, že Bull na svůj věk se pomalu chová jako puberťák.

hopen

Takový průměr..

Tess911

Opravdu netuším, jak tuto knihu charakterizovat. Je pravda, že se četla rychle. Je to knížka na jedno odpoledne. Ovšem děj tak kladně hodnotit nemůžu. Nápad na příběh je dobrý, ale absolutně tomu chyběly emoce. Žádné napětí, žádná romantika, smutek...nic. Byl to jen popis toho, co se děje v rodině začínající novinářky. Nenajdete tu víc než občasné vtipné poznámky hlavní postavy.

Pedruska01
12.12.2017

Trochu jsem se děsila na základě komentářů níže, ale nenechala jsem se odradit a pustila jsem se do knihy. Hned ze začátku mě překvapila svou čtivostí a svižností. Určitě to svým způsobem byla zvláštní kniha, nic vyloženě skvělého, ale byla velmi úsměvná, až milá. Brala jsem jí sice jako vycpávku, ale tak nějak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Romantiku v pravém slova smylu nehledejte. Je to spíš takový popis událostí jedné rodinky v krátkém časovém intervalu.

verulik196
18.08.2017

Obálka, název i anotace slibuje zamilovaný dívčí román, realita je ale jiná. Ve skutečnosti to je příběh o novinářské praxi, který není propracovaný tak, jak by mohl. Šlo to přečíst, ale že bych z toho bylo nějak nadšená, to ne.

WallopX
30.04.2017

No... Tahle rychle čtivá knížka se mi líbila. Očekávala jsem, že tam bude více kapitol, kde se vyskytuje Davey. Bylo to spíše o novinářství a o snaze najít si vysněnou práci.

Kniha se mi líbila, ale stejně jsem od ní očekávala více. Vlastně taková pohodová knížka na jedno dopoledne či večer u které nemusíte téměř přemýšlet.

TerraNova
10.01.2017

Hodnotit to nebudu, jelikož jsem knihu nedočetla, ale řeknu pár slov. Ta kniha byla nuda. Přečetla jsem asi prvních 60 stran a bylo to to nejnudnější, co jsem kdy četla. A to pardon, ale u knihy, která má kolem 200 stran a je takhle krátká, by se to už mělo rozjet. Opravdu nemám zapotřebí dávat téhle knize šanci, že by se třeba za dalších 100 stran rozjela. Nehledě na to, že kdyby se tak stalo, po dalších pár stránkách by byl konec. A pak taky to, jak hlavní hrdinka popisovala toho kluka, se kterým pak měla skončit. Opravdu mi byla nesympatická a připadala mi trochu dětinská.

Attia
29.09.2016

Překvapivě kniha nebyla tak hrozná, jak jsem se podle hodnocení obávala. Sice krátká, zbytečně uťatá a co to je za mánii, že se všem knižním hrdinkám líbí Na větrné hůrce?????
Na válení k moři fajn čtení. 70%

Sabča92
21.07.2015odpad!

Jestli jsem nikdy nenazvala knihu odpadem, tady bohužel tak musím učinit. tato kniha byla pro mě obrovským zklamáním. Nečekala jsem nic velkého, ale milou oddechovku. Kde byla ta láska? ta spisovatelská činnost a vše co se psalo v anotaci? A tak strohé vyprávění, to byla autorova prvotina ze základky? Velmi se omlouvám, ale toto se mi opravdu nelíbilo. Nepochopitelné pasáže, nereálné scény, žádný děj, jen toto vám může nabídnout tato kniha. Bohužel pro mě zklamání..

eletrika03
18.06.2015

Popravdě mě to moc nenadchlo. Bylo, to moc krátké. A myslela jsem si, že to bude lepší.

Kamiliana
27.02.2015

Svižné, vtipné, krátké. Snad až příliš, spíše novela než román. Chápu, že někdo může být zklamaný z názvu či anotace, není to milostný příběh, je to o všech věcech, které vás můžou zasáhnout přímo do srdce, ať už smrt neznámé feťačky nebo někoho blízkého, splnění snu, které vás nenaplní či zjištění, že se vám líbí někdo, kdo by se vám vlastně vůbec líbit neměl.

Paja.
25.02.2015

Nevím jestli jsem četla tu samou knihu, kterou tady hodnotíte. Za mě to byla velice příjemná oddechovka, která se v podstatě četla sama. Příbej nebyl okoukaný a dá se říct, že realistický. Takový normální příbeh ze života. Mě se to líbilo :) mělo to nějaký spád a přiběh byl velice dobře napsán, takže na těch pár stránek stačilo jedno deštivé odpoledne :)

Merlinit
26.06.2014

Nedala jsem na zdejší hodnocení a dobře jsem učinila. Letní románek to vskutku není, o tom žádná. Příběh mladé dívky na rozcestí, dětství pryč, před ní nejistá budoucnost. Matku nemá, Reggie, který ji vychoval, na tom není úplně nejlépe, a kluci o ni také dvakrát nestojí, snad až na jednoho.
Příjemná knížka, solidní styl a vůbec ne hloupá. Líbila se.

sabca
11.06.2014

Knihu jsem přečetla do konce, ale nadšená jsem z ní nebyla.

venda-books
25.02.2014odpad!

Naprosto souhlasím s @luciefeix !
Kniha mě velmi zklamala a teď lituji, že jsem za ni dala ty peníze...

luciefeix
16.12.2013odpad!

anotace slibuje letni romanek ale dockame se letni praxe v novinach a absolutne pribeh o nicem , jmena velice divny , nevite jestli to je jmeno , prezdivka nebo zena ci muz .

Lily96
09.12.2013

Bohužel mě tato kniha trochu zklamala. Podle nádherné obálky (samozřejmě z nakl. CooBoo) a takového....poetického názvu jsem očekávala nějaký srdcervoucí příběh, který mě zasáhne "přímo do srdce". Bohužel, ta knížka se podobala obyčejným dívčím románům. Bez hlubší myšlenky, málo rozvinutá a lehce odhadnutelná, naprosto ničím nepřekvapující.

Ovšem za tu obálku, název a ukrácení času - dvě hvězdy.

marketka40
31.07.2013

Musím se přiznat kniha mě moc nenadchla. Čekala jsem úžasný román podle názvu Přímo do srdce, ale potká pouze 1 kluka a jednou se spolu sejdou a políbí se.

Adele02
21.05.2013

Popis je hodně zajímavý. Každopádně si ji přečtu :)