pedroK Online pedroK komentáře u knih

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Báječný příběh, krásně napsaný. Vůbec jsem netušila, jak skvělý příběh to je. Skvěle vykreslené postavy, prostředí, doba. I film byl hezký, ale kniha je kniha. Doporučuji, bylo to dobrodružné, místy romantické, když byla Scarlett ještě mládě, místy realistické, a tím lépe.

19.03.2018 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Neuvěřitelný příběh. Kniha je napsaná poutavě a čtivě. Četla jsem před lety a dodnes si pamatuju dojem, jaký na mě stránky dělaly. Ležela jsem nemocná v peřinách a viděla, jak všichni čtou Betty Mahmoodyovou, tak jsem po ní trochu nedůvěřivě sáhla taky. Přecejen jsem v té době jela kingovky a horůrky...Bylo to mé první setkání s orientem a zarylo se mi do paměti. Nechtěla bych tam být ani v té době, kdy byla válka, ani po ní. Strach Betty byl vlastně úplně ze všeho, co se kolem ní mihlo. Úplně každý ji mohl zradil, každá hloupost mohla znamenat konec snahy o útěk domů i s dcerou. Byla ve strašlivém riziku a díkybohu měla štěstí na pár správných lidí a dobře to dopadlo.

19.03.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Je to krásný příběh nenaplněné lásky. Je to pořád nahoru, dolů. Už už si myslíte, že to výjde, že to musí vyjít a stane se něco velkého, co je zase na čas oddělí. Krásné milostné dopisy, ze kterých pocity jen tryskají. To vás nenechá chladnými. Původní příběh lásky se prolíná s moderním příběhem lásky, která má jen o trochu jinak rozdané karty, ale i tady platí, že vždycky chceme to, co nemáme. Jojo umí psát příběhy, které v životě potkají každého z nás. Každého se to téma někdy dotkne a záleží na člověku, jak dlouho ten dotek cítí. Někdo 40 let.

15.03.2018 5 z 5

Typický suchý britský humor, který jemně ale naprosto trefně vystihne humornost situace tak, že se smějete ještě pět minut. Odehrává se v 19. století, ale ty postřehy muži versus ženy, to je nadčasové. Inteligentní humor, který já bych nazvala "výstižný".

06.08.2017 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Jakoukoli chválu tu napíšu, už psali jiní dřív. Takže já tleskám panu Moravci, že tak skvěle vybral osobnost a profesi, která zaujme mraky lidí, protože Češi rádi lítají a zjevně i o lítání rádi čtou. Musí to být fantazie létat..ačkoliv osobní život jde do kopru. Odvrácená strana ráje. Ale zas cením, že pan kapitán to zcela upřímně doznal.
A teď už mě čeká doktor na vrtulníku, těším seee.
Edit: důkazem toho, jak jsou knihy pana Moravce nakažlivé, je fakt, že po přečtení obou jsem zhltla 1.všechny seriály o 1.oddělení, Sametové vrahy, Metanolovou aféru atd., abych doplnila to, o čem pan Mareš vyprávěl, a 2. Letecké katastrofy apod., o kterých vyprávěl pan Hecl!! Lze předpokládát, že po panu Dvořákovi si pustím Sanitku?? :D

08.03.2024 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Pouta. Jsme připoutáni k tomu, co nás trápí a sužuje. Vnitřní války, které prodělávají čtyři hlavní postavy, prodělává spousta z nás nebo lidí z našeho okolí. Tak palčivé trápení a přitom tak běžné..útlá, závažná kniha.

06.04.2023 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Četla jsem od Joy několik knih a tato byla nejlepší. Svižný psychothriler. Bavila mě.

26.01.2023 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Byla to báječná odpočinková kniha o pár okamžicích štěstí uprostřed lidského soužení.

01.07.2019 5 z 5

Už je to nějaký pátek, co jsem knihu četla. Okouzlila mě. Krásně popsaný starověký Egypt, romantický, dobrodružný příběh. No na dovolenou jak dělané.

01.11.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Mno, kniha je napsaná velmi poutavě a čtivě. Ovšem díky sugestivnímu podání jsem už po půce neměla chu´t ji dočítat, protože z hlavní postavy mi bylo zle. Hynek jako ubohá karikatura chlapa taky nebyl sympaták. Dočeta jsem a musela jsem se škodolibě zasmát, jak to dopadlo. A jestli už se autorka nechala inspirovat skutečným příběhem nebo si to vymyslela? Ono to vyjde nastejno, protože takových případů mezi námi je mraky. Bohužel.

15.09.2018 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásný příběh, drsná a krásná australská krajina. Čtivě napsáno. Lepší než seriál. Příběh vám zůstane v srdci. Moc ráda vzpomínám a sáhnu jistě po knize znovu.

12.02.2018 5 z 5

Podle přebalu by mě příběh nezaujal. Ále je to King, takže jsem si říkala, že to nebude jen tak. A tedy jsem se dala do čtení. Děsivý příběh holčičky ztracené v beznaději. Po půlce knihy jsem už jen se strachem čekala, kdy a jak umře. No, neuvěřitelný příběh, na konci jsem šokovaná s úlevou zavřela knihu a rozhodla se, že moje děti nikdy do lesa nevkročí!!

17.07.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kingovka, co jsem četla a styl psaní mi okamžitě učaroval a vydrželo mi to už 22 let. Výborné psycho!

17.07.2017 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Jeden z jeho údajně "komorních příběhů", kdy je příběh takříkajíc o jednom hrdinovi. Na kvalitě rozhodně tímto neztrácí. Dolores je moje láska! Malá kniha, perfektně rozpracovaný příběh! A vy si na konci musíte říct, ano, je důležité mít na dvoře studnu.

08.06.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha Jo Nesboa, co jsem přečetla, a naprosto mě pohltila. |Další díly jsem zhltala!! Kdo má rád napětí, kdy do poslední chvílu netuší, jak to vlastně dopadne, kdo má rád hlavního hrdinu člověka, ne 007, tak to je kniha pro něj! Detektiva Harryho si zamilujete!! Je to napnutý jak malý gaťky, ikdyž pro slabší povahy to asi není. Severská krimi je syrovější.

31.05.2017 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Hutné čtení, ke konci už jsem měla čínského komunismu tak plné zuby,že jsem knihu ztěží dočetla. Totální demagogie, miliony vymytých mozků a následně zničených životů, absence špetky rozumu, následně hladomor, zničené školství, zdravotnictví, infrastruktura, průmysl a jediné, co jelo na plné obrátky, byly politické zločiny a nejen plané politické žvanění o Maově neomylnosti. Nedokážu si představit horší rozvrat společnosti, než co byl za Maovy Kulturní revoluce, rozuměj kulturní a morální devastace ve všech směrech, co v životě existují. Zároveň je mi těch lidí nesmírně líto, v jaké nespravedlnosti, strachu a beznaději museli dlouhá desetiletí žít.

29.04.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ne, pro mě to bylo povrchní, nudné. Námět dobrý, zpracování tak pro YA. Možný spoiler:
Nora je neustále nespokojená, fňuká jak puberťačka, musíme se proplétat jejími zmatenými životy s nezralými závěry. Výběr možných životů je taky takový pubertální. Nebavilo mě to a od půlky už jsem jen ztrácela čas a dočetla jen kvůli dceři. Ten boom kolem toho nechápu. Líbil se mi citát " Otázka není, na co se díváš, ale co vidíš ". Zazněl několikrát jako i jiné. I dialogy měly takový dost opakující se charakter. Nora se dostane do příběhu, je v něm jak cizinka, nic a nikoho si nepamatuje, nepoznává. A v každém příběhu totéž. Dialogy byly díky tomu opravdu chabé. To už byla nuda a otrava.
Dalo se to uchopit podstatně lépe a nemuset pořád opakovaně číst výčet toho, co Nora neodžila..plavání, rocková hvězda, ledovce, Austrálie..citáty a výstřelky z filosofie to taky nezachránily.

02.01.2024 2 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Od první stránky mě příběh chytil a do konce nepustil. První část jako by vyprávělo radostné rozdováděné kůzle. Ta mladistvá radost, bezstarostnost, leckdy až ignorantství či nezodpovědnost vám ale učarují tak, že taky chcete, aby vám zas bylo devatenáct. Druhá část je ovšem realita sama. Naznačuje, že život nebude směřovat do růžových obláčků a i sebezamilovanější kůzle se musí podívat pravdě do očí a přijmout ji v celé své podstatě. Třetí část je vzpomínání a bilancování starého muže, jehož láska vzala za své a urvala i kus jeho samotného. Není to drama, kdy z vás stříkají slzy, ale do smíchu vám taky není a zůstává ve vás tisíc otázek, co byste si s takovou láskou počali vy??
"Zamiloval se jako muž, který páchá sebevraždu. "

14.06.2023 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Rozhodně poutavé téma, poutavé psaní, jen jak už tu někdo psal, příběh klouzal po povrchu. Umím si představit, že má tak složitý příběh 500 stran. Dnes si v naší zemi už takové bezpráví na ženách už ani neumíme představit, naštěstí. Postavení žen ve společnosti konce 19. století bylo ubohé, ať už šlo o pradlenu či dceru z vyšší společnosti. Jejich životy patřily mužům a byly vydány napospas jejich bigotnosti, tmářství či pozérství, které byly více než láska k dítěti.

20.04.2023 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Můj první Coben, strhující, napínavý, překvapivý! Rozhodně vezmu dalšího!!

11.09.2022 5 z 5