Peace Peace komentáře u knih

Myší díra Myší díra Simona Votyová

"Život neběží podle toho, jak člověk předpokládá. Život si dělá, co chce, navzdory veškerým očekáváním."

Mé první setkání s autorkou a hned se jedná o originální příběh. Na málo stránkách dostanete hodně silný příběh.

18.01.2022 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

"Všichni máme jizvy a šrámy, které si neustále nosíme s sebou. Každou noc se choulíme v posteli s duchy bolestných vzpomínek - necháme je, aby se nám proháněli hlavou, nedokážeme se upokojit a vzpamatovat, protože nedokážeme pochopit tu strašnou věc, co se nám stala, pochopit, proč nám připadá tak nemožné se s ní vyrovnat. Bolest nemůžeš zahnat silou vůle, odejde, až když je na to správná chvíle. Bolest je jako otravný host na večírku, většinou si dává hodně, hodně načas. A ty mezitím nemůžeš dělat nic, jen ji s sebou nosit, dokud nenastane chvíle ji vypustit do světa. Ale pochopit svoji bolest - vědět, proč ji cítíš, proč se jí nemůžeš zbavit - aspoň trochu pomáhá to břímě nést."

Tak tohle byla hodně silná kniha... Ani nenacházím slova, jak moc mě dostala.
Je pro každého, kdo měl někdy rozdupané srdce na milion kousků. A je úplně jedno, že nejste cílovka, stejně jako já, protože zlomené srdce není limitováno věkem.
Přečtěte si ji, stojí rozhodně za to!

09.05.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

"Člověk by měl mít nějakej sen nebo něco takovýho velkýho. K čemu jinýmu by žil?"

Obávám se, že příběh je vystižením reality, která se, v různých obměnách, děje v hodně rodinách...
Jinak, opět další super kniha od této autorky!

26.01.2021 5 z 5

Voľba Voľba Edith Eva Eger

"Všichni se mě pořád ptají, jak jsem se dokázala vyrovnat s minulostí. Jak jsem ji dokázala překonat. Jak překonat? Nic jsem nepřekonala. Všechny ty rány, když mě bili, každá fronta na selekci. každé bombardování a každý komín v lágru i všechny ty chvíle, kdy už jsem si myslela, že je konec - to všechno je pořád ve mně a dál se mi to opakuje ve vzpomínkách i nočních můrách.
Minulost nikdy nezmizí. Nedá se vymazat ani anulovat. Vždycky ve mně bude dál žít. Stejně tak už ale nikdy nezapomenu, co jsem tehdy pochopila: že jsem přežila, protože jsem nikdy neztratila naději. Že jsem se dožila osvobození, protože jsem se naučila odpouštět."

Kniha, kterou rozhodně doporučuji.
Kniha, na kterou jen tak nezapomenu.

22.01.2021

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

"Co to znamená, když vám někdo chybí? Když vám někdo zmizí ze života, vezme si s sebou kus z vás. Kus z vás, který už nikdy nic nenahradí. Ten smutek a ta ztráta, to ve vás zůstane navěky. A bolí to. Ta bolest vás svírá, krvácí. Zůstane po ní strup, který svědí a pak se sloupne. A zase to začne krvácet. Jednoho dne se z toho stane jizva. Rána se zahojí, ale jizva zůstane napořád."

Velmi čtivý a vydařený thriller. který určitě ráda doporučuji.

20.07.2020 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

"I maléry mají smysl, jen někdy dlouho trvá, než nám to dojde."

Milá oddechovka s předvídatelným dějem. Taková pohádka pro dospělé :o)

11.09.2019 3 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

"Nepotřebuji Disneyland, abych našel nejšťastnější místo na zemi."

Tohle byl parádní příběh! Kniha se čte sama, s Paulem jeho "nejúžasnějším dnem" proplujete, ani nebudete vědět jak.
Poznámka autorky na konci knihy je pomyslnou třešničkou a náznak, že se s hlavním hrdinou ještě někdy možná setkáme? To si nechám líbit! ;o)

28.12.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

"V mojí slabosti je moje síla."

Tak tohle bylo milé, sladké - prostě k sežrání! :o))

02.09.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

"Co je vlastně vůbec láska, než velkolepá iluze? Zamilováváme se do ideálu, ne do skutečnosti."

Autorčiným plusem je čtivost, kterou knihy píše. Jen těžko se od příběhu odtrhává, protože jste zvědaví, co si na vás nachystala na dalších stranách.
Velké překvapení a "áchání" se ale po dočtení jejího dalšího dílka opět nedostavilo.

01.05.2018 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

"Když se vás někdo zeptá, jak se máte, očekává, že odpovíte SKVĚLE. Neočekává, že začnete vykládat, jak jste večer usínali s brekem, protože jste celé dva dny nepromluvili. Prostě odpovíte SKVĚLE."

Úžasná kniha, opravdu velký zážitek! Po dlouhé době jsem četla příběh, na který jen tak nezapomenu a který ve mě zanechal hluboký dojem.
Bylo by fajn se s Eleanor setkat v nějakém dalším pokračování :o)

16.03.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

"Pocity. Všechny jsou poskládané v našem nitru, jako v nějaké ledničce, jež je udržuje čerstvé po mnoho let."

Přidávám se k vlně, které se víc dotkla historická dějová linka. Ta byla skutečně krásná a kdyby se kniha skládala pouze z ní, vůbec bych se nezlobila.Současná také nebyla špatná, ale těch "náhod" tam na mě bylo až neuvěřitelně moc.

27.10.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

"Měsíční paprsky v srdci a v úsměvu slunce."

Kniha je čtivá, děj zajímavý. Na můj vkus je však až moc přeslazený a hlavní hrdinové se na svůj věk chovali nereálně dospěle. Kdyby jim bylo o pár (desítek) let víc, byl by pro mne celý příběh uvěřitelnější..

24.09.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

"Bylo jisté, že přijdou osamělé dny. A špatné dny. A dny, kdy si budu říkat, do čeho jsem se to ksakru nechala navézt. Protože i takové dny patří k dobrodružství."

Laťka z předchozího dílu byla nasazena velmi vysoko, protože - co si budeme povídat - byť jen přiblížit se charismatu Willovi osobnosti, je hodně těžké. A je jasné, že tato kniha už musí být bez něj..
Autorka se však s pokračujícím dějem poprala se ctí a vznikl hezký a hlavně pravdivě vyznívající příběh. Za myšlenku z knihy o tom, že v každém věku se dá začít znovu, vyloženě tleskám.

21.01.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

"V okamžiku, kdy se stanete součástí světa, svět se zákonitě stane vaší součástí."

Tahle knížka mě dostala. Nečekala jsem takovou vlnu emocí, kterou v sobě má.
Líbilo se mi na ní všechno, úplně všechno!

01.05.2016 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

"Až přijde čas, určitě budu zabíjet jako všichni ostatní. Nemohu se vzdát bez boje. Jen si pořád přeju, aby se mi podařilo vymyslet způsob, jak ukázat Kapitolu, že mu nepatřím. Že jsem víc než figurka v jejich hrách."

Kniha mi doma ležela poměrně dlouho, nějak jsem se nemohla odhodlat k jejímu čtení. Jelikož ale byla půjčena z knihovny, čas mě hnal k tomu, že jsem po ní přece jen sáhla. A četla.. a četla.. a nemohla se absolutně odtrhnout, což je situace, kterou u knih miluju :o)
Kašlu na to, že jde o YA.. Kašlu na to, že jde o "světový trhák", což byl fakt, který mě od knihy spíše odrazoval.. Kašlu na to, že jsou některé situace přitažené za vlasy.. Já se prostě zamilovala - a to na první písmenko.
Objednána celá série a těším se, až se pustím do dalších dílů!

29.09.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Můj humor si vzal při čtení knihy nejspíše dovolenou, protože vtip jsem v příběhu hledala marně.

20.04.2014 2 z 5

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

"Někdo děti má, někdo nemá, někdo je nemůže mít. Celá společnost vytváří neustále tlak na to, že by člověk děti měl mít. Vždyť je to zvrácený! Není to fér.
Já říkám, co člověk, to forma života. Proč by měl mít každý dítě? Vždyť jsme přemnožený, planeta je úplně v háji, lidí je tolik, až to není pěkný."

Jsem ráda, že vznikají knihy na toto téma. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst..

07.02.2024 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

"Naděje je jediné, co ještě zbývá poté, kdy se všechna hmatatelná fakta rozplynou. Je prchavá jako vítr, a přesto je tady, všude kolem. Doufám a věřím."

Knihu nedoporučuji číst před Vánoci, tedy v časech, kdy nemáte času nazbyt, protože se od ní jen těžko odtrhává a skoro nic neuděláte :-D
Moje první setkání s autorkou a o to větší překvapení. Příběh je čtivý, uvěřitelný a skvěle napsaný.

24.12.2022 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

"Copak vím, jak se to dělá? Co se po mně vůbec chce? Co když to nedokážu?
Tehdy jsem ještě nevěděla, že dokážu cokoliv."

Zjevení mezi knihami tohoto roku! Opravdu čtivě napsaná kniha o nelehkém a těžkém tématu.

13.12.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

"Dokud člověk žije, měl by víc riskovat."

Kniha nebyla špatná, ale tak nějak mám pocit, že již za pár týdnů nebudu vědět, o čem vůbec byla. Abych byla upřímná, nic ve mně nezanechala.

08.12.2021 3 z 5