pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Sucho Sucho Neal Shusterman

Pohodovej Young Adult ! A docela reálný nebezpečí ;)

08.04.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Zatím nejhezčí díl vzhledem k postavám, co se zde objeví.. hned mé 2 nejoblíbenější :)) Čarodějnická pasáž tvorby kapituly byla pro mě méně zajímavá, nicméně důležitá v pochopení děje. Zbytek byl luxus a zapálené čtení. 5 z 5

27.03.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

To byla jízda... takhle krásně vykreslená bezmoc, tyranie a psycho - poklona Pane Kingu :)

29.02.2020 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Bezvadné vyprávění i příběh... hlavně ta akce. Jednu hvězdu strhnu za někdy špatně užité a ne vždy potřebné vulgarismy :)

15.02.2020 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

4 hvězdy jen proto, že předešlé díly měly větší spád a akci... ale je logické, že v půli ságy se děj tříbí a utváří ve spletitosti důležitých detailů. A sir Sapkowski to umí, o tom žádná :)

07.01.2020 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Většinou se volná pokračování (berme to jako 2. díly) málokdy vyrovnají prvním dílům. Zde ale Mistr dokazuje, že se dá v pohodě navázat na jednu z jeho NEJ (Osvícení... kde doporučuji i filmovou adaptaci!). Příběh nás krásně a v poklidu - avšak bez nudy a hluchých míst - provede spoustou nástrah a dějových zlomů, které se většinou vytvoří jen u Vás v hlavě ... nemyslíte ? :)

15.12.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Úžasná série... už chci 3 díl !! Mělo to spád a krásně se četla :)

26.11.2019 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak 4 hvězdy jen proto, že nedočkavě očekávám gradování tohoto luxusního díla. Zaklínač je srdcovka :)))

15.11.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tohle byla PECKA!!! Naprosto originální nápad. Vykreslení utopistického Světa, a hlavně tedy Smrtek, to bylo něco suprovýho. Z některých postav čišel respekt jenom to člověk četl. Krásně promyšlený příběh plný zvratů, překvapení a moudrosti. Jednoznačně má letošní nejoblíbenější kniha - smekám před autorem! 5 z 5

02.11.2019 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Rozhodně jedna ze slabších povídkových knih Mistra, ale opět se najdou některé příběhy co tak nějak vystoupí a zaujmou!! Také mi některé příběhy přišly dost těžké k pochopení.

25.10.2019 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Perfektní příběh. Hlavně mi tento díl připadal tak nějak strašně odpočinkový, ne však za cenu lehkomyslně psaného příběhu! Opět se těším na další díl této skvělé a originální série :)) 5 z 5

05.10.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Krásně podané, místy i humorně psané povídky. Dozvěděl jsem se i plno detailů - např. jména Thórových kozlů, kdo ukoval kladivo atd... Gaiman píše luxusně ve všech ohledech a žánrech, a tato kniha to zajisté potvrzuje :) 5 z 5

16.09.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Naprostý luxus!!! U mě jednoznačně top příběhy ze Světa Zaklínače, fantasticky vykomponovaný příběh, postavy, magie, souvislosti .... prostě pěji ódu na Mistra Andrzeje a nemůžu se dočkat pokračování. P.S. hra The Witcher 3 je u mě taky TOP mezi pc hrami :) 5 z 5

06.09.2019 5 z 5

Vraždící elita Vraždící elita Chris Ryan (p)

Po této knize jsem sáhnul proto, že jsem si chtěl dát "oddych" od knih 500+ a složitých dějových linek. Navíc mě docela lákalo vidět to pohledem bývalého člena vojenské jednotky. Knížka naprosto s přehledem splnila to, co jsem čekal :) Rychlý děj, pěkná akce a docela sympaťáci postavy ... za mě parádní oddechový čtení.

27.08.2019 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

"Boha jeho, to je nuda", říkal jsem si asi tak prvních 200 stran. Těžko a dlouze se mi do knížky začítalo, ale pak to přišlo. Starej dobrej King, akce a děj v parádním tempu! Hvězdu strhávám za nekonečné bloudění mezi Středosvětem a N.Y. právě v 1. polovině. Jo a oblíbil jsem si jednu takovou roztomilou hedvábnou kuličku , "Ochu!" "Ejk!"

15.08.2019 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

A já si hned dovolím oponovat názorům, že tato kniha je určena spíše mladistvým ;) Narovinu - nepřišlo mi to moc košer pro např. 12 letou dívku :D I když v dnešní době... Každopádně se držme hodnocení knihy jako takové. Skvěle vypracovaný děj, MÁ TO SPÁD a vcelku je to parádní akční čtení. Místama se přiznám, že to byl docela masakr. Ale zase příjemná změna a takové jednodušší čtení, narozdíl třeba od Kinga co čtu pořád :) Rozhodně pěkný nápad co stojí za to přečíst ;) 5 z 5

23.06.2019 5 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Není to typické zakončení sérií - myslím gradující, plné akce a vyvrcholení s překvapením ... nicméně to z něj nedělá ani o trochu horší díl, než byly ty předchozí! Má něco do sebe, logicky vysvětlený děj a uspokojivý a optimistický konec. Akta Themis stojí za to !!!

13.06.2019 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Tak nějaké postavy ubyly, nějaké přibyly... avšak děj jede pořád stejným tempem a hlavně se vše zamotává do stále zajímavějších, ale stále přehledných uzlů, které - jak doufám - opět mistrovsky vysvětlí třetí díl "Jenom lidé" a dovede nás s hrdostí a bravurou - této trilogii vlastní - do překvapivého a snad i šťastného konce :)) 5 z 5

20.05.2019 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Ačkoliv moc neholduju antropologicko-vesmírným odyseám, musím uznat, že tato trilogie bude opravdu kosmicky perfektní. Pževážně tedy díky autorovi, píšícímu velice chytré pasáže k zamyšlení, které vyústí v naprosto logické vysvětlení a o to víc vás navnadí na pokračování - tedy druhý díl ;) Za mě zatím objev mého čtenářského roku 2019 ... 5 z 5 !!!

02.05.2019 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Zklamaní! Děj monotónní, erotika žádná (v popisku je dílo udáváno jako erotický thriller), postava nudná a POLYSCHIZOFRENNÍ ... Přímá řeč minimálně a samé úvahy rozepsané na 53 stran. Kupodivu v žádné jiné knize mi zdlouhavé ale vynikající vyprávění Mistra Kinga vůbec nedělá potíže, avšak zde, v této knize, je to nudné a zdlouhavé :(( Rozečtené ale nebude dočtené.

22.04.2019 2 z 5