Pazďa Pazďa komentáře u knih

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Stejně jako 2 předchozí díly, výborná, čtivá, moderní detektivka která chytne a nepustí, těším se na další díly

12.11.2019 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Příjemná kniha s prvky hororu, přeskoky v časové lince nijak nenarušují tok děje, naopak přidávají na tajemství. Jen mě trošku zklamal finální plot twist.

12.11.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Třetí díl Skleněného trůnu se rozšiřuje z dějiště hradu a hlavního města prvních dvou knih do většího světa a nově sledujeme 3 různé dějové linky místo pouze jedné. Proto se může zdát že Dědička Ohně postrádá rychlý spád prvních dvou dílů, který obětovala pro budování většího světa a nových postav. Tato změna mi ze začátku nebyla úplně po chuti, ale ve finále jsou i s tímto dílem vesměs spokojený, akci nepostrádá a nové postavy jsou výborným obohacením série.

17.03.2019 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jsem rád že pokračování je ještě lepší a napínavější než první díl. Mezitím co první díl jenom představoval svět a postavy, zakončení Půlnoční koruny posílá postavy směrem k větším věcem, kterým se bude věnovat zbytek knih. A už se těším až se k nim dostanu.

26.01.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nečekal jsem od Skleněného trůnu než dívčí fantasy vezoucí se na úspěchu jako jako Hunger Games. Jako kluka, který už zároveň opustil cílovou skupinu mě děsil neskutečně levný popis na přebalu o neohrožené vražedkyni, která se snaží vykoupit si svobodu (samozřejmě s romantickým twistem). Prvních 40 stran jsem několikrát odložil, protože kniha se zdála jako přesně ten brak, který jsem čekal. Po asi půl roce přemlouvání jsem se konečně dokopal knihu dokončit, a byl jsem příjemně překvapen.

Romantický twist opravdu kniha obsahuje, a ne jeden, ovšem nejedná se o hlavní soustředění knihy. V jádru se jedná o poměrně pohodlné, nenáročné fantasy, lehce stravitelné, i když nejste v očividné cílové skupině.

První třetinu knihy mě vytáčela hlavní postava, která si s pověstí neohroženého zabijáka stěžuje na veškeré nepohodlí co ji potká, teda když zrovna nefantasíruje nad korunním princem. Toto otrávení ale nakonec přešlo a i na povahu hlavní postavy jsem si zvykl.

I přes mé počáteční problémy s hlavní postavou a nezajímavé odhalení "hlavního padoucha" první knihy je SKleněný trůn překvapivě příjemný titul, který si svůj hype zaslouží. Zároveň kniha slouží jako přehledný úvod k postavám a většímu příběhu, který slibují další knihy, do kterých se snad pustím co nejdříve.

22.01.2019 3 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Jsem rád že po zrušení Star Wars magazínu se budou komiksy z tohoto vesmíru dál držet na českých trzích v knižní podobě, a i když první svazek Vadera není průlomového a kresba neoslní, ale také neurazí, děj příjemně utíká a kniha poskytuje příjemnou zábavu na jednu až dvě hodinky.

02.01.2019 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celková zápletka knihy byla zajímavá ovšem kámen úrazu jsou hlavní postavy. Kniha je střídavě psána z pohledu tří žen, přičemž ani jedna není zajímá ani líbivá, naopak, každý z pohledů se vám hnusí z různých důvodů. Rachel, hlavní postava je zoufalá alkoholička z rozpadlým životem která má v čtenáři vzbudit soucit což se jí ovšem absolutně nedaří. Anna je v nitru zlá mrcha a jako poslední tu máme husičku Megan která nemá ponětí co od života chce a tak přebíhá a přebíhá což se jí poctivě vymstí. Kniha nemá do třetí třetiny pořádný spád a i vyvrcholení je ve výsledku dost mdlé protože naznačení "nečekaného" pachatele proběhne asi o 50 stran dřív než si hlavní postava dá dvě a dvě dohromady.

16.05.2018 1 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Fajn detektivka, která sice nepřináší kromě pár zvráceností nic nového, ale za to nabízí poutavý příběh a sympatické charaktery.

10.01.2018 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátká, leč silná novela která dokáže na cca 100 stránkách chytit a naprosto zdevastovat čtenáře.

10.01.2018 4 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

20 svazek DCKK se pouští do jednoduché multiverzity se zrcadlovým odrazem světa kde všechno co známe a je dobré je tam špatné a naopak. Příjemný příběh s dobrým tempem, výborná kresba. Bonusy jsou nákresy členů Zločinného syndikátu, což je fajn a slavný sešit kde se Barry Allen poprvé setkává s Jayem Garrickem, naprosto základní okamžik Flashovy mytologie, za který jsem strašně rád že se sem dostal.

05.10.2017 3 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Druhá kniha z této série kterou jsem přečetl a můj hlavní problém spočívá v tom že první jsem si přečetl Jednotu. Aby jste pochopili, moje očekávání od Jednoty byly přesně převyprávěný děj hry a nic navíc. Ale Jednota měla deníkovou formu vedlejší hrdinky hry což z z té knihy udělala nadprůměrnou záležitost. Co jsem od Jednoty čekal to jsem dostal tady což z očekávání dělá mírné zklamání. Dost fajn kniha pro lidi co nehráli hru, pro lidi co hráli zbytečná záležitost.

01.10.2017 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kritika komunismu/Stalinismu kterou pochopí snad úplně každý. Celou knihu jsem přemýšlel jestli se tomuhle nějak povede uspokojivé zakončení ale hořký konec konec byl zvládnutý neméně výborně.

01.10.2017 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Sága JRRT o Středozemi je něčím tak věhlasným že by každý čekal jen tu nejvyšší kvalitu, což nastiňují i velkofilmy na motivy těchto knih. Hobit je první do které jsem se pustil a upřímně si nejsem jistý kdy budu chtít pokračovat slavnou trilogií. Samotný děj je samozřejmě výborný, a dalo by se říct že i nadčasový, ovšem často mi přišlo že dějové zvraty po těch letech nedosahují vyšších kvalit než partička Dračího Doupěte s kamarády. Samotný styl vyprávění byl srozumitelný ale z nějakého důvodu mi neseděl a nedokázal mě udržet při čtení tak jak to má být. Chápu význam prvního Hobotího dobrodružství ale pravděpodobně jsem už tak zvyklý na moderní fantasy že Hobit není už nic pro mě.

30.08.2017 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ví o tobě se v jádru zdá jako typický příběh o milostném trojúhelníku což ovšem popírá přítomnost tajemství, které se nad celým příběhem vznáší. Vyprávění je vedeno z pohledu dvou hlavních ženských postav a tento styl střídavé ich-formy je pro tento příběh naprosto ideální. Vyprávění je čtivé a kniha vám po celou dobu dává malými čajovými lžičkami ochutnávat co se opravdu děje, a i když už máte v poslední části většinu tajemství rozkrytou, to co přijde na konci neočekáváte ani v nejmenším.

02.08.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Krev elfů slouží po dvou povidkových knihách jako úvod pro pentalogii o Geraltovi a Ciri - na faktu že se jedná o úvod kniha stojí i padá. Jako oba Zaklínači předtím je Krev elfů čtivá a zajímavá, ovšem snaha do uvedení do dějových linek tolika postav obsahuje hluchá místa a děj nasledujích knih je zde nastíněn a větší část knihy se věnuje průzkumu postav a jejich motivací.

23.07.2017 4 z 5

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

Zázrak v plechovce není žádný zázrak, nýbrž příjemně ubíhající kniha s uvolněným dějem, nenáročnými dialogy a málo důvody, proč si ji pamatovat měsíc po přečtení. Je to idální kniha, kterou si vezmete s otevřeným pivem/vínem na zahradu pro příjemné zapečení do lehátka u bazénu. Čekat víc ovšem asi nelze.

04.07.2017 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Dlouho jsem hledal nějakou podobnou historickou knižní sérii, která by mimo faktů přinášela i čtivost a opravdu mě upoutala. To se prvnímu dílu Přemyslovské epopeje opravdu podařilo svou kombinací osobního života s diplomacií a mocenským rozpoložením tehdejšího světa. Nemůžu se dočkat až se mi do ruky dostane pokračování.

04.07.2017 5 z 5

Učeň temnoty Učeň temnoty Christie Golden

Je opravdu škoda že se tahle část příběhu nedostala do seriálu ale jsem rád že se uzavření dějové linky Asajj Ventress dostalo aspoň knižně. Je to čtivé, zajímavé, má to správnou dávku nemocí a uteče to jako voda. Bez pochyby jedna z top 5 Star Wars knih.

04.07.2017 4 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

V první části příběhu se víc než na příběh samotný dostáváme spíš na Supermanovu lidskou stránku v dialogu s knězem. K samotnému příběhu o "Zmizení" se dostaneme jen okrajově a první kniha nabízí jen otázky které se snad zodpoví v druhé části.

21.05.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry