JLA: Země 2

Ultraman, Owlman, Superwoman, Power Ring a Johnny Quickt tvoří Americký zločinecký syndikát, zkorumpovaný superkriminální spolek existující ve světě velmi podobném tomu našemu. Když záhadný cizinec přenese z jiné reality jejich ušlechtilé protějšky, ohrozí to jejich veškeré kruté jistoty. Dokáže zločinecký syndikát zvítězit nad Americkou ligou spravedlnosti? A dokáže svou říši zla rozšířit i do světa Supermana, Batman a Wonder Woman? Barry Allen, Flash moderní doby, provibruje v jednom z nejzásadnějších příběhů Stříbrného věku DC Comics do paralelního světa Země Dvě, kde se setkává se svým protějškem ze Zlatého věku, původním Flashem, Jayem Garrickem. Obsahuje: Země 2 (2000) a The Flash (Vol 1) č. 123 (1961)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355456/jla-zeme-2-tiK-355456.jpg 3.843

DC komiksový komplet (20.)

JLA: Earth 2 (2000)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Kniha JLA: Země 2

B-artX
19.09.2018

Docela zábavný fajn komiks. Pojetí Země 2 se mi velmi líbilo. "Opační" superhrdinové byli docela zajímavý a Luthor byl veliký sympaťák. Země 2 je docela zajímavé dílko, které kdyby bylo o klidně i o dva sešity delší, komiks by byl hned o level výše. Bylo to takové uspěchané, ale přesto zábavné.

Bobik9
31.07.2018

Pro mě nesmyslně nízké hodbnocení. Země 2 je super nápad a jenom mě mrzí, že to nebylo delší. Líbí se mi antihrdinové! Opravdu originální věc a obrácené charaktery jsou skutečně zábavné. Kresba je samozřejmě tradičně super. Posléze starší komiks s Flashem je také nečekaně zábavný.

fvalek
27.04.2018

Hrozně mě potěšila jedna věc, a to je skvělé vykreslení "zrcadlového světa". Hrdinové nejsou dobří a špatní v pravém antagonistickém smyslu slova, ale jde pozorovat, že světy se vyvíjely úplně jinak, ne nutně opačně. Ne nějak striktně jako přes zrcadlo, ale už mnohem dříve a hlouběji v ději. Feťák Flash, rozdíl ve vraždě Waynů, obrácený účinek kryptonitu a spousta dalších věcí, která hrdiny i antihrdiny ovlivnila a přesto to není černobílé. Ačkoliv pak tedy nechápu, proč se světy tak prezentují - jako výrazně dobrý a jako výrazně špatný. Trošku mě mátly dvě věci, první byly původy a příběhy antihrdinů, které nebyly nijak moc vysvětlené (zlý Green Lanturn, SuperWoman apod. + kde je Aquaman a Martian Manhunter) a druhou věcí byla určitá pravidla interakce mezi těmito dvěma světy, tam jsem úplně vše nepochopil. Co mě ale potěšilo úplně maximálně, byla existence něčeho,co přesahuje zlo i dobro a útočí tak na oba světy současně, to byla prostě dokonalá zápletka, i když ve finále trošku nudná, zvláštní, jednoduchá. :D

RaggamuffinSVK
12.04.2018

Aj keď nemám rád príbehy o cestovaní medzi dimenziami a rôzne prepojené svety, ktoré náhodou kolidujú, Země 2 ma prekvapivo zabavila. Škoda, že príbeh nie je dlhší, nakoľko zrkadlové postavy ku známym hrdinom by si zaslúžili viac priestoru a my viac informácií o ich pozadí. V podstate ide o klasický príbeh, dokazujúci, že dobrí hrdinovia sú jednoducho dobrí a tak je to správne. Avšak, spracovaním, kresbou a tempom som tento diel DC zhltol ako nič. Škoda toho konca.

OldaB
02.01.2018

Nápad super, ale po hříchu ne úplně využitý. Přišlo mi to jako oťukávání něčeho zásadnějšího, co ale bohužel nepřišlo.

Kopta
25.12.2017

Příběh to má. Ten je i zajímavý. Ale celkově ten způsob jakým to je celé podané je prostě zvláštní. Člověk v tom v podstatě nevidí nic moc pozitivního. Což je v podstatě přesně to co je i paradoxně účelem. To zpracování je jednoduše trnem v oku. A je to škoda. Není to dobře zpracovaný.

Hwaelos
20.12.2017

Chytře napsaný brak. Chytrý, protože Morrison sype z rukávů dobré nápady a odkazy na kdeco. Brak proto, že samotná premisa příběhu implikuje, že známí hrdinové z JLA jsou "dobří", protože takoví musejí být, čímž pádem se z nich stávají ploché figurky bez hloubky. A jejich protějšky jsou "zlé", protože protiklady se musejí vyvažovat.

Woodinko
05.12.2017

Zaujímavý námet ale dúfal som v detailnejší popis obrazových hrdinou. Či majú také isté schopnosti ako ich protiklady alebo sa v niečom líšia.

DC Comics komiksy superhrdinové Liga spravedlivých

Autoři knihy