The Brave and the Bold: Vládci štěstí

Někdo ukradl knihu osudu, všemocný artefakt, který poskytuje svému držiteli kompletní vědomosti o minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Batman a Green Lantern musí vytvořit spojenectví s mnoha statečnými šampiony, včetně Supergirl, Blue Beetla, Loba a Legie superhrdinů, aby získali knihu zpátky a napravili tkanivo reality. Obsahuje: The Brave and the Bold (Vol 3) č. 1-6 (2007) a The Brave and the Bold (Vol 1) č. 50 (1963)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355617/the-brave-and-the-bold-vladci-stest-H4W-355617.jpg 3.647

DC komiksový komplet (21.)

The Brave and the Bold: Lords of Luck (2007)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Kniha The Brave and the Bold: Vládci štěstí

Bobik9
28.10.2018

Začíná to velmi dobře. Batman a Green Lantern fungují, ovšem potom se solidní okamžiky s těmy vyloženě slabými střídají. Skvělé jsou části, kde je Lobo, to je nejlepší kus celé knížky. Naopak part, kde je Legie "bůhvíkoho", tak to nemohlo bavit nikoho! Týmovky vypadají navenek lákavě, ale málokdy dopadají dobře. Navíc, u DC je zásadní problém v tom, že mají pramalou základnu zajímavých superhrdinů. Druhý starý příběh byl už úplná blbost.

Polinius
16.06.2018

Tyhle týmovky nejsou pro mne.
Příliš mnoho postav a pak to připomíná benefiční večer divadla, kde každý herec musí přednést ten svůj nejslavnější monolog aby nastoupil vzápětí další herec se svým kusem. Moderní příběh docela drží u sebe, ale je to prostě nekonečná jízda a moderní předělávka pohádky o Kohoutkovi a slepičce. Pár vtípků se rozhodně MOC povedlo, ale je to komiks, který jednou přečtete a pak ho můžete s klidným svědomím poslat dál.

Retro týmovka je naprostý odpad. Toporné dialogy a lepší zápletku mají i leporela mojí dcery. Myslel jsem si, že to psal pro DC nějaký malý kluk, což se také stávalo, ale ne.
Psal to Bob Haney kterému bylo v té době 37 let.

RaggamuffinSVK
23.04.2018

Uf tak toto bolo utrpenie. Beriem, že pre odborníkov a znalcov DC je to zaujímavý príbeh, no pre začiatočníka absolútny guľáš. V príbehu som sa strácal v podstate už od začiatku, aj keď úvod s Batmanom a Green Lanternom bol zaujímavý. Následne sa cestovalo v čase, dimenziách a stať sa mohlo v podstate čokoľvek. Keby niet peknej kresby, zaujímavých postáv a paradoxne, trefného humoru, asi to ani nedočítam. Zatiaľ ide z môjho pohľadu o najhorší diel DC KK.

FilThePus
10.03.2018

Konečně zas něco jinýho... něco na co po těch dvaceti dílech DCKK serie fakt nejsem zvyklej..
Hrozně mě vytáčí komentáře typu že tam je spousta postav nebo že se tam setkáme s novejma postavama atd.. - tenhle komiks je prostě jen pro true DCcomics riders a ostatní to prostě jen bez znalosti světů, prostředí a postav chápat nemůžou,. - To ale neznamená že by ta kniha byla špatná.. - naopak.! - v dnešní době právě patří mega obdiv někomu kdo se něco podobného rozhodne vydat, když už předem je něco podobnýho předurčeno k neuspěchu..

MartyManCZ
27.02.2018

Začátek docela v pohodě, ale co přišlo pak, tak to "guláš" je slabé slovo :) každá další stránka jak kdyby byla nějakou improvizací, nebo nevím jak si to vysvětlit...škoda. Super girl, Green Lantern a Lobo ale hodně v pořádku :) Plusem jsou nové postavy a skvělá kresba, příběh bohužel moc velká fantas

OldaB
02.01.2018

Z hlediska DC kompletu spíše slabší kousek, na druhou stranu se můžeme setkat s novými hrdiny.

fvalek
27.12.2017

Začnu kresbou, která byla skvělá, ale tím nějaké extrémy končí. U samotných "Vládců štěstí" jsem tak nějak nepochopil ani jejich záměr, natož vůbec jejich existenci. Batman byl stejný jako vždycky, nemám ho rád, byl takový přehnaně skeptický a arogantní (v žebříčku boháčů s vysokým egem u mě stále vede Oliver Queen). Green Lanturn a obzvláště jeho smilné myšlenky o Supergirl mě bavily hodně. Co se samotné Supergirl týče, ta byla skvělá, poměrně volnomyšlenkářská, ale vždycky věděla co dělat, hodně nad věcí, nýbrž nepostradatelná. Blíže k ději, moc jsem z toho nepobral, nebo jakoby ano, ale nepřišel mi nijak unášející. Cestování vesmírem bylo fajn, jiné planety super, setkání s osudem takové zvláštní, cestování časem matoucí... Ale zase jsem se při svém čtení poprvé setkal s Legií superhrdinů, která mě extrémně nenadchla, ale vzhledem k tom, že se teď objeví v seriálu Supergirl, tak to bylo obohacující. Rád bych se někde v budoucnosti setkal i s Fatální pětkou, která mi přišla možná i zajímavější.

Celkově mám z komiksu dobrý pocit, i když jako crossover mnoha hrdinů to bylo slabé. Děj mě nijak neodvázal, ale nuda to vyloženě nebyla. Rád si ho někdy přečtu znovu, třeba lépe pochopím tu zápletku. ;)

Kopta
25.12.2017

Vlastně o ničem. Když se nad tím tak zamyslím, ani nevím o čem ten komiks vlastně byl. Příběh mimořádně nezáživný a takový nijaký až to bolí. Další slabý kousek.

Lenka.Vílka
17.11.2017

Knihu bych označila jako průměr, ale jsou tam nějaké věci, které to táhnou trochu víš. Postupně prolezeme hodně planet a super týmů, ale klasika je klasika. Stejně jako v Krizi, nemusíte mít naštudované všechny postavy a budete vědět. Ale i tak mi to dělá problém. Mám raději, když je všeho míň. A ne že se "každej staví na chvilku, ať je tam všeho a všech hodně". Kresba je nádherná. Není třeba LSD, přečtěte si tohle. Vizuálno je v tomhle kousku na jedničku. Nebudu říkat, že děj je špatný, to mě chraň, ale je na dvojku. Při čtení jsem se bavila a to beru jako hlavní.
Starý komiks jako vždy "pobavil".

MC87
02.11.2017

Zápletka Brave and the Bold nepatří mezi ty nejsilnější a proto ji hravě přebije ta část komiksu, kde spolupracují Lobo a naivní Supergirl. Loba si užijeme proto, že je to jeho možná poslední vystoupení před "faceliftem", díky kterému je v dalších komiksech mladší, androgynní, méně "motorkářský" a hlavně mu není vidět jeho politicky nekorektní tetování.

Supergirl naopak symbolizuje dnešní dobu, kdy sice sympaticky odmítne flirty Loba, ale pak je v jednom stripu plně zachycena v duhovém oparu s mladými superhrdiny (který vypadá jak z propagandy Kim čong Una) a komentuje Loba jako smradlavce.

Závěr je naštěstí strhující a Batmanovi se ho podaří vytáhnout na 3,5 hvězdy. Opravdu se ale nejedná o komiks, který si budete pamatovat, nebo který dokonce uvidíte na filmových plátnech.

FireOfFilth
21.10.2017

Zápletka tohoto příběhu není vůbec špatná, ale to zpracování scénáře už pokulhává. Co se mi nejvíc líbí na tomto komiksu je jeho kresba, která je opravdu ale opravdu detailní a jednotlivé stránky jsou plné.
Nejvíc se mi líbilo zpracování oněch Vládců štěstí.

Bonusový retro komiks my přišel poměrně fajn i když z velmi podivnými a vtipnými momenty.

Celkově hodnotím lehce nadprůměrně 3,5*

P1tr
19.10.2017

Vládci štěstí bohužel příliš štěstí nepobrali a nešíří ho ani na čtenáře, což je obrovská škoda, neboť samotný námět je velice lákavý a v knize navíc začíná nadějně. Prvních pár desítek stran dokáže vtáhnout jak šikovně rozehranou premisou, tak hezkou a velmi pestrou kresbou. Nicméně jak se začne příběh rozehrávat a postav přibývat, najednou se děj rozplyne v nechytlavý, nevýrazný a často nesrozumitelný mišmaš, který naprosto zazdívá veškeré naděje do něj vkládané. Se zhoršováním příběhu jako by se kazila i kresba, která postupem času přestává působit modernějším dojmem a občas ztrácí na detailnosti a stylem se vrací do 80. let a dost začne připomínat taktéž Perézovu Krizi na nekonečnu zemí, což samo o sobě není špatně, ale vzhledem k odlišnému stylu na startu vyvolává nekonzistentní dojem. Přehršel postav působí mnohdy nemístně a spousta z nich nemá pořádně co dělat, ovšem často díky jejich přítomnosti vznikají zajímavé a neobvyklé interakce a ve výsledku je právě několik zajímavých hrdinů hlavním esem v rukávu tohoto díla, které tahá Vládce štěstí do lepšího průměru a udržuje jejich jistou atraktivitu, ovšem pocitu zklamání a promarněného potenciálu se nelze zbavit.

Gordonlord
16.10.2017

Příběh to nemá špatný - od začátku je děj knihy docela zajímavý, plejáda superhrdinských postav, která se k základní dvojici Batman-Green Lantern začíná přidávat je tak akorát, má tam svůj smysl a interakce mezi nimi je dobře jiskřivá a zajímavá (zejména Supergirl a GL a později Supergirl a Lobo), neustále se něco poutavého děje a vcelku solidně a zábavně to odsýpá zhruba do poloviny knihy.

Potom se to zlomí, možná i díky základní myšlence, která tvoří páteř série "Brave and Bold" - a tou je týmové spojení více superhrdinů dohromady v jednom příběhu. Zde se navíc jednalo o první díly této znovu-obnovené série, takže se nás Mark Waid snaží totálně uzemnit těžkotonážní kanonádou superhrdinů, kterých je tu za chvíli víc než červů v plesnivém buřtu, a celý příběh začíná být podřízen tomu, aby jich na stránkách totoho příběhu prodefilovalo co nejvíce, ať už to příběh potřebuje, a nebo ( v tomto případě) ne. Většina z nich samozřejmě posléze zmizí a do děje se už nevrátí, tudíž je jejich přítomnost skutečně potvrzena jako zbytečná.

Takže někde v průběhu moje nadšení rychle opadlo a začalo mě to celé docela obtěžovat, protože to byl ukrutný guláš miliardy superhrdinů, kde jsou všichni k ničemu (bohatě by stačili tak tři !!!), tuny superpadouchů,, superrobotů a další mizerné havěti, do toho totální bordel plný laserů, anti-paprsků rušících časové paprsky z minulosti a magnetické pole vržené z minulosti a dalších kravin...a tady už mám chuť z toho vrhnout, protože to celé sklouzlo do totální sci-fi retardované blbosti pro náctileté fakany, kde musí být všeho hrozně moc a všechno děsně přehnané.

K čemu se ještě musím vrátit, je krátká epizodka s Lobem, který dokázal dát příběhu neskutečnou porci zábavnosti i na tak malém, prostoru. Jeho charakter zde byl prvotřídně vystižen !

hroubek
15.10.2017

Opět velmi dobrá práce. Stále mě DCKK dost hodně baví a jsem zvědaví na další komiksy, které přijdou. Co se týče Vládců štěstí, tak ty mě sedli velmi dobře. Začátek s Green Lanternem a Batmanem je super, příchod a zapojení do příběhu Supergirl je opravdu povedený a zábavný, totéž platí pro Loba i Blue Beetla(s oběma jsem setkal víceméně poprvé na stránkách komiksu). Jediné co mě dost nesedlo a kazilo mě to zážitek ze čtení je Legie superhrdinů. Ty postavy mě vůbec nebaví a ani nemám možnost si k nim vybudovat nějaký vztah a pak je mi prakticky jedno co se jim stane. Třeba takový Adam Strange byl pro mě úplně nová postava a hned si získal mé sympatie. Mark Waid napsal velmi dobrý komiks a kresba od Péreze je krásná. Stary komiks je parádní jednohubka, která rozhodně neurazí.

martinstefko
12.10.2017

Průměrná mainstreamová jednohubka, která ve vás moc nezanechá.

komiksy superhrdinové DC Comics

Autoři knihy