pavlina3016 pavlina3016 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem plně docenila, až když jsem jí četla podruhé v dospělosti. Jako dítě člověk nevnímá zajímavé myšlenky, které se v knize nachází. Moc mě bavilo knihu číst s dětmi a rozebírat, jak oni chápu některé vybrané myšlenky. Ještě více tak vynikl kontrast mezi myšlením dospělých a dětí, který je i v knize jedním z hlavních témat.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Možná, že teď trochu vybočím z davu, ale mě to bavilo. Dokonce snad i více než první díl. To je možná způsobeno tím, že jsem učitelka a zároveň i bývalá průvodkyně. Takže pasáž o školních výletech za mě velmi trefná. Souhrně jak již bylo řečeno, je to příjemná oddechovka. :)

08.06.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pro mě srdcová záležitost. Knihu jsem dostala od své tety v roce 2000, kdy mi bylo 11 let, stejně jako hlavnímu hrdinovi. Takže jsem s Harrym doslovně vyrůstala. Dodnes si pamatuji na ten krásný pocit, kdy jsem dočetla knihu a těšila se na vydání dalšího dílu.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Společenstvo jsem četla nejvíckrát z celé trilogie a musím říct, že mě bavilo nejvíce. Na Tolkienovi jsem vyrostla a příběhy Stredozemě mají pro mě neopakovatelné kouzlo.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem četla po zhlédnutí filmu. Jelikož jsem neznala předlohu, film mě v kině nijak neurazil a nechápala jsem rozhořčení těch, kteří knihu četli. Teď musím připustit, že kniha a film toho moc společného nemají. Od knihy se nedá očekávat, že bude mít nějaký hlubokomyslný příběh, jejím cílem je pobavit a to také splňuje. Je třeba podotknout, že některé situace jsou přehnané a místy je humor až nucený, takže pak nevyzní ani moc vtipně, ale mě si kniha získala svou tématikou. Pruvodcovani na zámku znám z vlastní zkušenosti, takže jsem se místy nad "muflony'' pobavila.

05.06.2020 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ani já se mezi fanynky této série nezařadím. Vůbec mě to nechytlo a k dočtení knihy jsem se musela donutit. Seriál jsem neviděla a po přečtení knihy po tom ani netoužím.

30.05.2020 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knihu jsem si velmi užila a nemůžu říct, že by mě nebavila. Přestože nejsem technický typ, nenudily mě ani pasáže, kde převažoval vědecký popis toho kterého postupu. Knihu jsem přečetla jedním dechem a oceňuji i humor. Filmové zpracování je také povedené.

30.05.2020 4 z 5

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Za mě nejslabší díl série. Podle mě už to s předchozími díly nemá moc společného a pan Boček trochu vaří z vody. Situace s nedůvtipnými zloději působí spíš trapně, než že by byly úsměvné. Nejspíš to bude tím, že se pan autor tak snažil být vtipný, až to celé trochu předimenzoval.

25.06.2020 2 z 5

Protože je Harry Potter pro mě srdcová záležitost, s chutí jsem se vrhla na další dílo z kouzelnického světa. Možná jsem měla příliš vysoká očekávání, protože následovalo okamžité zklamání. Příběh mi přijde naprosto prázdný. Pro mě úplně ztratil kouzlo, které v sobě měla předešlá série. Nevím, ale prostě mě to neoslovilo.

30.05.2020 2 z 5

Srdcová záležitost. Hobita jsem jako dítě přečetla několikrát a i v dospělosti se k němu ráda vracím. Tolkien prostě byl pan Spisovatel.

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Knihu jsem četla již před několika lety jako součást doporučené četby na Ped. fakultě a musím říct, že na mě udělala dojem. Svým způsobem jsem byla konsternovana z vykreslene reality a postavení žen v Mongolsku. Člověk se musí zamyslet nad lidskými hodnotami a četba ho donutí vykouknout ze své bubliny pohodlí, které má v naší západní společnosti.

25.05.2020 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nedá se říct, že by to byla klasická detektivka. Koncept knihy mě velmi bavil a až do konce mě příběh držel v napětí, jak vše dopadne.

25.05.2020 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu a musím říct, že mě rozhodně nezklamala. Geralt je prostě sympaťák a leckdy mě svou hláškou dokázal rozesmát. Rozhodně vřele doporučuji.

25.05.2020

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem četla na fakultě v angličtině, ale i tak to nepoznamenalo dojem, který ve mně zanechala. Právem patří mezi klasiku a každý, kdo se zajímá o literaturu a chce mít všeobecný přehled, by si ji rozhodně měl přečíst.

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Jedna z knih, která ve mě zanechala silné dojmy ještě po letech, co jsem jí četla v rámci studia Českého jazyka a literatury. Drsné příběhy plné emocí, které mě nejednou během četby rozplakaly.

25.05.2020 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takto zasáhla. Fandila jsem Taře při její cestě za vzděláním a snaze překonat traumata z dětství. Na jedné straně jsem ji obdivovala, jak se dokázala vypracovat a na druhé mě neustále rozčilovala svou neschopností vymanit se z vlivu své rodiny, který ji neustále vracel o kus zpět. Ale je pochopitelné, že dítě touží po uznání rodičů a chce se jim zavděčit, ať už jsou jacíkoli...

22.05.2020 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Výborná literární předloha k neméně vydařenému seriálu. Jen ten závěr mohl být méně uspěchaný. :)

08.08.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Četla se mi hůře než Bábovky. Vůbec jsem si k ní nemohla najít vztah a celou knihou jsem se musela ,,prokousat".

25.05.2020 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková