pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak tohle bylo zjevení. Vůbec jsem nečekala to, co přišlo. Ta autorka si na něčem musí jet, jinak to není možné. Bylo to divné a nedávalo to chvílema vůbec smysl, ale mně se to nějakým zvláštním způsobem líbilo, bylo to hodně čtivé.

22.10.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Knihu jsem četla na moje poměry dost dlouho, je totiž opravdu objemné čtivo. Kniha zajimavá, smutná, ale pro mě zkrátka nebyla, nějak jsem se nemohla začít, prožívat ten příběh, vůbec mě to nechytilo. Takže ano za přečtení stojí, ale mé doporučení se zde bohužel nekoná.

22.10.2020 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Bylo zajímavé začít číst detektivku, kde nejsou jména jako Olafsson a George, ale naopak kniha působí domácky. Líbil se mi námět, styl psaní, postavy. Jsem možná zvyklá na trošku drsnější atmosféru, ale jako taková příjemná odpočinková detektivka se mi to líbilo :)

22.10.2020 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Tuto knížku jsem našla založenou mezi dalšími, chtěla jsem se začít do něčeho, co neznám, nevím, co od toho čekat a začala číst. Poté jsem zjistila, že je to vlastně 5. díl a je škoda, že jsem nezačala číst od 1., protože knížka to byla čtivá, napínavá, jednotlivé díly skládačky do sebe zapadaly a zajímal mě i osobní život vyšetřovatelky, což se běžně nestává. Palec hore

22.10.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádhernou obálkou to začíná, ještě nádhernějším příběhem konče. Postrádalo to jakoukoliv fantasy linku, tajemství, překvapivé odhalení, vraždu, které moje náročná čtenářská duše vyhledává a jako naprosto neromantický smýšlející člověk jsem neočekávala a nebyla připravená na takovou smršť. Bylo to tak sladké, krásné, romantické. Zamilovala jsem se do toho prostředí, do mluvy, chování lidí, příběhu, že nyní mám potřebu utéct do podobné knihovny v krásných šatech, žít v malém pokojíku a najít svého pana Reeda! Byla to tak hezká pohádka, která mi vykouzlila úsměv na tváři a zároveň vehnala slzy do očí, protože tak krásné ztvárnění lásky nejen k člověku, ale i ke knihám jsem dlouho neviděla a bojím se, že ani neuvidím. Prosím přečtěte si ji!

04.10.2020 5 z 5

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

Tuhle jednohubku jsem přečetla za jeden den. Bylo to nenáročné, milé, čtivé. Nebylo to mistrovství světa v literatuře, ale to jsem od toho ani neočekávala a příběh si užila.

26.08.2020 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Řekněme si narovinu, člověk hned při začtení tuší, jak to celé asi dopadne, přesto jsem překvapená, že se mi knížka velmi líbila a měla jsem chuť číst a číst, ať už jsem seděla v autobuse nebo ve vaně. Byla to čtivá knížka, hodně se mi líbilo vyprávění z různých pohledů a taky jsem nad ní potom dlouho přemýšlela a jisté věci mě zasáhly a přála jsem si přenést některé postavy v čase. Takže za mě rozhodně ano :)

20.08.2020 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Výborná detektivka. Je pravda, že prvních pár desítek stran jsem jen mechanicky četla a nijak mě to neoslovilo, ale pak začala pro mě detektivní jízda, plná překvapivých zvratů. Určitě si chci přečíst další díly.

02.08.2020 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Na začátku knihy jsem měla naději, že by se mi mohla líbit. Pohled druhé strany je u mě vždy vítaný a doplní celý příběh a četlo se to jedna báseň. V půlce ta naděje pohasla a bohužel za mě naprosto zbytečné.

02.08.2020 3 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Knížka se četla sama. Není to nejpřevratnější thriller v dějinách lidstva, ale rozhodně je velmi čtivě napsán, nechybí mu tajemno a neustálé mindblows a změna názorů v každé kapitole, možná by se mi líbil trošku šířeji dovysvětlený závěr.

02.08.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivá, ne moc náročná detektivka s velmi překvapujícím závěrem. Líbila se mi :)

05.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen miluju. Tato kniha se mi velmi líbila, bylo to čisté psycho od začátku do konce a četlo se to skoro samo, ale přesto mi tam něco chybělo, nevím přesně co, ale nesedla jsem si z toho na zadek. A občas už mi překáželo přemítání sexuálních scén v každé kapitole, je fajn, když tam jsou, ale nemusí jich tam být všude :)

03.07.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Páááni! Nevěděla jsem, co čekat, pouštěla jsem se do cizích vod, ale jsem tak nadšená. Kniha byla zvláštní, jiná, absolutně nerozpoznatelná, ale tak čtivá, milá, groteskní a hlavně hlubokomyslná. Každý člověk se v tom příběhu najde, většina lidí se jako já určitě zastavovalo nad různými větami a pořád si je opakovalo dokola a říkalo si, ty jo to je geniální. Jsem tak mile překvapená, že na mě doma už čekají další knihy od autora! Rozhodně moc moc doporučuji.

09.06.2020 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Tak uff konečně dočteno, to vám ale byla jízda! Bála jsem se velkého počtu stránek, bála jsem se, že tam bude moc postav, že se mi to nebude líbit a strávím nad tím celé své mládí, ale žel bohu se stal pravý opak. Od začátku jsem se dokázala orientovat, ano bylo tam spoustu jmen, ale nějak jsem se v nich dokázala díky vyprávění vyznat. Kniha utíkala rychlým tempem. Líbily se mi postavy a různé směry příběhu. Líbilo se mi barvité líčení děje, prostředí, tajemství, která postupem čtení vylézala na povrch, okamžiky, kdy jsem jen hleděla do knihy a říkala si wou, nemůže přijít už nic tak překvapivého a ono přišlo, jak vše dávalo smysl a spojilo se dohromady. Líbilo se mi všechno a už dlouho jsem nečetla tak propracovanou, čtivou knihu s tak silnými osobnostmi. Doporučuju moc!

31.05.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moc krásný pochmurný příběh o nešťastné lásce.

10.05.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Jako ostuda jsem ji četla až nyní, když se o ní hodně mluví, přesto ji znám už od dob Přátel a vždy jsem se do ní chtěla pustit. Čtyři sestry, čtyři různé povahy, to se mi asi na knize líbilo nejvíc, jak každá představovala nějaké stereotypní ženské vlastnosti, ale děj se mi vůbec nelíbil, nebavilo mě to a dočetla jsem jen, abych měla splněno.

10.05.2020 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Velmi se mi líbila, jaký měla kniha spád a jak se četla i postavy, ale přeci jen byla dost předvídatelná.

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Našla jsem ji u mamky v knihovně. Pustila se do ní jen tak ze zvědavosti a hned po dočtení sháněla další knihy, co vydala. Opravdu povedený příběh.

10.05.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Super téma, super děj. Bylo to zajímavé vidět, jaký co má dosah a utíkalo to tak rychle, že za chvíli byl konec, který mě ale moc neuspokojil, bylo to nedotažené, jinak by to byla top kniha.

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Moc moc dobrá kniha!