Pavcitko Pavcitko komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Četla jsem nyní jako několikátou v řadě a nemůžu se ubránit pocitu, že tato kniha je nějak dějově i obsahově slabší. Asi už jsem zvrácenější něž sám autor :-D Nějak se mnou ty vraždy necukaly a navíc mi přišla dost krátká a závěr tak nějak bez velkého finále. Nicméně špatná nebyla, nebudu zabíhat do detailů a raději se pustím do dalšího dílu.

23.02.2021 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Skvěle napsaná, napínavá až do poslední strany. Brilantně promyšlené, krátké a svižné kapitoly. Za mě velice povedený druhý díl, jakmile dočtete, okamžitě chcete číst dál.

11.08.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se mi až nyní dostala do rukou a shodou náhod jsem jí dala šanci. Četla jsem bez očekávání a musím říct, že je přinejmenším zajímavá, napínavá ale také velmi obsáhlá. Detektiv baví, je bezprostřední a věříte, že je opravdu na správné straně zákona, nápad také nechybí, chcete vědět jak to všechno do sebe zapadá, ale na popisných částech bych ubrala tak sto stran a pak bych neváhala s pěti hvězdami. Nicméně se i tak vrhnu na další díl.

25.12.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Případy Kim jsou pro mě už taková jistota, vím, že nesáhnu vedle. Tato kniha mi zpočátku přišla jaksi nesrozumitelná, děj skákal, příliš mnoho zločinů a míst činu a ikdyž jsem od začátku tušila, že vše má nějakou souvislost, dlouho mi to nedávalo smysl. Zhruba v půlce knihy vše nabralo rychlý spád a dílky skládačky do sebe začaly zapadat. Potom už jsem přečetla takřka jedním dechem. Miluji svižné kapitoly díky nimž se kniha velice dobře čte. Na pět hvězdiček mi ještě něco chybí, ale vřele doporučuji.

05.11.2019 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Miluju knihy od Angely Marsonsové, velmi ráda uděluji pět hvězdiček, jenže Otevřený hrob se mi nějak nevpil do hlavy. Zápletka a vraždy nejsou bez nápadu, ale knihu přečtete tak nějak bez emocí. Nezanechá tu stopu, aby si zasloužila pět, nicméně fanoušky nezklame a doporučuji k přečtení.

09.07.2018 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Na knihu jsem se těšila a nezklamala. Velice pěkně se čte, krátké svižné kapitoly. Zápletka je zajímavá, děj není zbytečně dlouhý, jen mi trošku vadila druhá dějová linie, týkající se jiného případu, která pro mě ve finále neměla žádnou pointu. Proto hodnotím čtyřmi z pěti.

27.11.2017 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Miluji tuto sérii knih, tentokrát mě mile překvapilo, že děj plynule navazuje na události minulé knihy. Jako vždy perfektní zápletka, svižné kapitoly, ale oproti minulým Skrytým kartám byla kniha o malinko slabší. Nicméně přečtena jedním dechem.

20.06.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Anotace knihy mě příliš nezaujala, ale jsem velice ráda, že jsem knize dala šanci. Z původního nudného pátrání po zmizelé osobě se vyklubal velice spletitý a zajímavý případ, který se velmi pozvolna rozplétal. Pro mě opět příliš rozvláčné rozhovory a popisné části, ale poroznost mi kniha udržela až dokonce, vraha jsem jako vždy neodhalila. S nadšením se vrhnu na další díl.

30.03.2020 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Za mě malinko slabší kniha série, předchozí díl mě bavil tak nějak víc. Kniha rozhodně nepostrádá napětí, zápletka je zajímavá, ale vrah pro mě trochu suchar. Jedna vražda na celou knihu je pro mě zřejmě málo, baví mě, když se hraje o život a čas. Nicméně kniha stojí za přečtení, neurazí, ale pět hvězdiček si schovám třeba na příště.

26.07.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha se mi do rukou dostala úplnou náhodou a příliš jsem jí nevěřila, nicméně nakonec jsem byla příjemně překvapena. Kniha má nápad, zajímavou zápletku, sympatického detektiva a vtáhne vás do děje takřka od první strany. Pak už ji zkrátka musíte dočíst. Jediné co mi tam chybí je nějaký "wow efekt" nebo překvapení ze závěru. Proto za mě čtyři hvězdy, ale doporučuji všem.

04.07.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Chladnokrevně nezklamala. Jak už jsme u Roberta občas zvyklí, v této knize známe totožnost vraha a musím přiznat, že mě to baví ještě víc. To, že známe motiv i myšlenky vraha dává knize jakousi přidanou hodnotu a jiskru. Děj má spád, nechybí napětí a kouzlo vyšetřovatelky Eriky nevyprchalo. Rozhodně stojí za přečtění.

23.04.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Já nějak nemám slov, přečetla jsem ji za dva večery a byla víc než výborná. Konstatuji, že mně se líbila víc než oba předchozí díly. Děj má spád, žádné nudné ani dlouhé kapitoly, zápletka perfektní, napětí až do konce. Vřele doporučuji.

14.12.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Na knihu jsem se velice dlouho těšila, nebyla k sehnání a četla jsem ji paradoxně jako předposlední z celé série ač je napsaná jako první. Tím chci říct, že už jsem věděla co čekat a proto mi přišla na Tess docela průměrná, má určitě lepší a taky drastičtější. Nicméně se čte skoro sama, doporučuji.

07.09.2017 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Protože jsem závislák na postavě detektiva Huntera, nejsem možná úplně objektivní hodnotitel. V knize musím ocenit, že autor konečně nezabředá do minulosti Roberta, neboť ji všichni dobře známe. Ano, lehký stín minulosti se tam objeví, ale to se do děje perfektně hodí. Na tento díl jsem se těšila a jen zmíním, že přinejmenším drží krok s ostatními díly. Má zajímavou zápletku, ikdyž nakonci trochu neuvěřitelnou ve smyslu kdo je vrahem. Nechť ale každý posoudí sám, zda by něco takového bylo možné. Dávám čtyři hvězdy a vyhlížím další díl.

20.05.2024 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Kniha je mimo můj obvyklý žánr, ale zaujala. Děj poměrně svižně plyne, zápletka přinejmenším zajímavá a jestli je příběh reálný nebo ne, je na vedlejší koleji. Rozhodně se pěkně čte, zabaví, neurazí, ale žádnou velkou stopu ve mně nezanechala.

18.09.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Taková obyčejná duchařinka, není to můj oblíbený žánr, ale četla se dobře, děj má docela spád, kapka napětí nechybí, zápletka poměrně obyčejná. Neurazí. Celkově průměr.

15.07.2020 3 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Pro mě velké zklamání, děj je zajímavý prvních pár stran a potom celá kniha jaksi volně plyne, vyprávění z pohledu různých osob je neotřelé, ale na mě působilo spíše chaoticky. Dočetla jsem jen ze zvědavosti kdo za tím tedy stojí, ale že bych byla nějak napnutá se říci nedá. Ani závěr knihy mě ze židle nezvedl. Za mě dost obyčejná kniha, ani dobrá, ani špatná.

26.05.2020 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl a opět napínavá jízda, děj má spád, žádné nudné pasáže se nekonají. Detektiv Robert jako vždy perfektní. Jen ten závěr mi moc nesedl, čekala jsem asi něco víc "wau", ale i tak si zaslouží čtyři hvězdy.

23.01.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

To byla jízda! Knihu jsem otevírala velmi opatrně aniž bych tušila co mě čeká, napůl netrpělivá napůl skeptická, proč nová vyšetřovatelka? S velkým otazníkem v hlavě jsem se ale začetla a nestačila se divit. Kniha je velká jízda ve stylu nezastavujeme máme zpoždění. Bavila mě od začátku do konce. Je malinko jiná, neotřelá a Kate musíte fandit ikdyž není zrovna vzorem ctnosti. Neváhejte se čtením.

03.12.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Musím složit poklonu člověku odpovědnému za reklamu, protože odvedl výbornou práci, ale to co kniha slibuje splní tak na 80 %. Hrůzná a úžasná tak uplně není. Zápletka je zajímavá a neotřelá, detektiv sympaťák, ale i přes to mi tam něco chybělo a ten konec mi prostě nesedí. Nicméně kniha se mi líbila a doporučuji všem :-)

10.12.2017 4 z 5