pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Zajímavý námět - rašeliniště + mystika.
Příliš popisů přírody, které mě zbytečně rozptylovali.
Nějak jsem se nemohla začíst.

13.09.2018 3 z 5

Skvěle napsaná prvotina
Napínavé s nečekaným koncem

29.08.2018 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Zaujalo mě spojení dvou hlavních postav, agentka CIA a ruský špion, byl to nový vítr do plachet thrilleru.
Příjemná změna, žádná krev, jen tajemno a nervozita.
Viv byla na mě až příliš naivní, doufala v nemožné.
Matt je pro změnu osoba mnoha tváří a pln překvapení a nečekaných zvratů.

21.08.2018 4 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Jednoduché čtení, které někoho nadchne a někoho urazí.
Tenhle přisprostlý rádoby deník mě bavil! Odpočinula jsem si, zasmála se a ráda se někdy k této knize vrátím.

07.08.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavé čtení s kterým se jeho autor vůbec nemazlil.
Chytlo mě to to hned na začátku a nutilo číst dál a dál.
Robert mi hned padl do oka a jeho kolega Garcia také.
Už teď se těším, až se vrhnu na pokračování.

29.07.2018 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Zvláštní příběh, zvláštního chlapce a ďábelského muže, který jemu i mnoha dalším lidem zvládl pomotat hlavu.
Pierrota mi chvílemi bylo líto, chvílemi jsem na něj byla naštvaná.
Smutné, jak lehké je na svou stranu stáhnout malé dítě. Mohl být tak krásná a čistá duše...

04.07.2018 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Krásná kniha plná smutných příběhů lidí o Osvětimi.
Srdce mi pláče při vzpomínce na Hirsche, Ditu i její skvělou maminku a ostatní duše, které si na zemi poznali peklo.
Těžko se popisují pocity z této knihy, těžko popsat tíseň, chlad a smutek, který to na každého čtenáře dýchne. Jakoby Vám sama smrt vyprávěla příběhy lidí, které odvedla na druhý břeh.

26.06.2018 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Upřímně, prvotina Ledové sestry byla pro mě o píď lepší.
I přesto, ale kniha za koupi i přečtení stála...
Zasazení děje do krásného prostředí bylo jen třešinkou na dortu. Stejně jako hlavní hrdinka jsem se motala a nevěděla co je skutečnosti a co bludy v její hlavě. V určitý momentech mi to ale přišlo příliš překombinované a závěr mi přišel až moc chaotický...

06.06.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Po skvělé prvotině přišla další peckoidní věc.
Asi polovinu knihy jsem nevěděla co si myslet, ale když děj nabral obrátky, věděla jsem, že to bude skvělé.
Napínavé, čtivé a s vynikajícím koncem.

28.05.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jsem šťastná, veselá, ale i smutná a rozčílená zároveň. Zvěrstva,která je člověk schopen napáchat neznají mezí. V hlavě se mi honí tolika otázek.
Surový příběh Violy, která prožila mnoho bolesti během několika let a byla tak statečná, že o nich, i když po letech dokáže promluvit.
Je to silný příběh, který se člověku dostane pod kůži, žijete nejen s hlavní postavou, ale i ostatními, kteří jejich příkoří nepřežili.
Kéž by i oni měli takové štěstí ...

16.05.2018 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Od knihy jsem nic moc nečekala, koupila jsem ji čirou náhodou do počtu kdyby mi náhodou došly nápady co číst. Volba se ukázala šťastnou a knihu jsem četla moc ráda.
Skvělý děj s několika časovými linkami, což bylo příjemné osvěžení. Propojení novinářky s panickými atakami a postaršího policisty byla dobrá volba, která ničemu neuškodila. Aspoň byl pohled z dvou různě nahlížejících stran.
Kdo byl nakonec vrahem, mě zaskočilo ... :D

13.05.2018 4 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Čím vším si Maude během svého dětství musela projít, je příšerné, zničující a málo která duše by z toho vyšla tak jako ona. Byla silná a nenechala se zvyklat, zlomit výchovou svého fanatického otce i matky, která se nedokáže vzepřít činům a slovům tyrana, který ji vychoval a následně se stal jejím manželem.
Vyrazilo mi to dech, nikdy bych si nedokázala představit, že se něco takového opravdu může stát.

06.05.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Něco na tom bylo, tíseň a napětí, které na vás dýchá od první stránky ... nedalo se odtrhnout oči. Fantazie pracovala na plné obrátky a když už si člověk myslel, že ví, kdo v tom má prsty, vše bylo jinak.

05.05.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Má to šmrnc, spád a čtenáře to vtáhne do děje hned po prvních pár stránkách.
Znovu jsme měli možnost přiblížit se ke Kim a její minulosti, ke které se tak nerada vrací. Poznat dál Bryanta a oblíbit si ho zas o trošku víc než předtím.
Už teď se těším na pokračování!!

03.05.2018 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Šokující, bez jakéhokoliv mazáníčka okolo.
Důležité svědectví člověka, který přežil ... až ve mě zůstává smutné prázdno.

30.04.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Autorčina prvotina Manželé odvedle byla skvělá ... Někdo cizí v domě je mnohem lepší!
Postavy si zamilujete .. pak je chvíli nenávidíte a tak se to točí pořád dokola. Chcete vědět kdo v tom má prsty a kdo je ve skutečnosti nevinný.
Celou dobu mě kniha držela v napětí, četla jsem a četla, abych se dozvěděla víc. Ke konci knihy byl velký výbuch a mě spadla brada. Měla jsem své tipy kdo, co jak a proč ... ale tohle jsem rozhodně nečekala.
Famózní psychothriller se svižným dějem a skvělou zápletkou

28.04.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na začátku, to všechno vypadalo slibně. Ve chvíli kdy se blížil konec se vše začalo motat, konec byl trochu nedokreslený.
Jinak nadprůměrné čtení, které za to rozhodně stojí.
Samozřejmě nesmí chybět žena co má problém s alkoholem. V téhle době se tento "trend" v knihách opravdu rozrostl...

24.04.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Asi nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četla! Nemohla jsem se odtrhnout a za den bylo hotovo...

Je to příběh, který je napínavý už od začátku, ale v reálu málo uvěřitelný. Zvláštní kam lidská fantazie dokáže dojít. Postupně ale graduje víc a víc. Postupně se s postavami sbližujete a dostáváte se jim pod kůži. Hlavní hrdinku si nejde neoblíbit... je to možná k neuvěření, ale oblíbila jsem si i Zahradníka.
(Klidně mě za to ukamenujte!")

02.04.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Peckoidní psychárna!!!
Magor se zvláštní úchylkou a obětní beránek, který se k tomu všemu dostal jen čirou náhodou a nečekal, že z vysněného prince na bílém koni se vyklube psychopat.

02.04.2018 5 z 5