Ďáblův spár

Nová série detektivních románů zasazená do prostředí Normanských ostrovů, která jistě zaujme příznivce Ann Cleevesové nebo Petera Maye. Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že na poklidném ostrově, kde se každý zná s každým, bude psát o místní politice a třeba se i trochu nudit. Když se však jednoho podzimního večera najde na pláži tělo utopené mladé psychicky labilní ženy, policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu. Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Díky své houževnatosti odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na Guernsey došlo za posledních padesát let. Spolu s Michaelem Gilbertem, zasloužilým policejním inspektorem těsně před penzí, kterého se jí podaří přimět ke spolupráci, sledují stopu vedoucí ke zjištění pravdy. Je na vině pouze nedostatečná péče o mladé lidi na okraji společnosti, nebo na Guernsey už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369381/dabluv-spar-5tn-369381.jpg 3.8102

Tajemství Jennifer Doreyové 1.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno · Host

The Devil's Claw · 2017

Kniha Ďáblův spár

ivana02

Vynikající detektivka z ostrova Guernsey. Ostrov, chladné podzimní počasí. Objevování dalších možných vražd spáchaných v minulosti, které byly považovány za sebevraždy. Anotace prozrazuje víc, nebudu napovídat.

Izu

Jedna velká nuda .....

Kekik

Lisa Bretelová to zachránila...
Přes 100 stran trvalo, než se v příběhu začalo něco dít, ale teprve s Lisou dostal příběh na zajímavosti, a pak jsem četla bez problémů.
Při čtení jsem se často přistihla, že myslím na něco jiného. Nějak jsem se na příběh nedokázala tolik soustředit. Byla to občas nuda. Také mi vadily časté chyby v textu a pravopisu. A ještě i to, že Jenny o svých rodičích přemýšlela jako o Charliem a Margaret místo táta a máma. To mi docela dost rušilo čtení. Zpočátku jsem se párkrát zarazila a přemýšlela, kdo je vlastně Charlie, než mi to došlo.
Jako tradičně hlavní hrdinové mají za sebou tragickou minulost, zvláště Jenny.

Malarkey

Přirovnání například k Peterovi Mayovi je více než vhodné. Autorka v tomto spisovatelském debutu připravila příjemnou a atmosférickou detektivku, kterou položila do prostředí Normanských ostrovů, čímž mě donutila něco si o nich zjistit, podívat se na obrázky a říct si, že se jedná o další kout naší zeměkoule, který bych rád jednou zažil…a ještě k tomu udělala vyšetřující postavu z novinářky, která umně skrývá i nějaké ty svoje démony, takže na proces vyšetřování, jakožto čtenář, nahlížíte trošku jinak, než bývá obvyklé. Zbytek je v duchu klasické detektivky, která je místy možná až moc rozvláčná, ale krátkou kapitolou z minulosti to vždycky vyrovná a příjemně napíná až do závěrečných stránek. Ten byl možná buď moc krátký a nebo jsem ho zhltnul na posezení jak kopečkovou zmrzlinu. Za mě tedy spokojenost. Až vydavatelství Host vydá druhý díl, vůbec se na ně nebudu zlobit. Naopak

Simstr

Kniha je čtivá ale za mě obsah "neurazí nenadchne". Pokud jste fanoušky Nesba, Keplerových nebo někoho podobného, budete asi zklamáni.

katka.oo

Kniha se mi také líbila, souhlasím s předchozím komentářem mirka71. Pokračování si určitě přečtu.

mirka71

Knížka nemá zrovna nejlepší hodnocení, ale abych pravdu řekla, nechápu proč. Nepřišla mi nudná, ani zdlouhavá, naopak. Není to detektivka v pravém slova smyslu, nepátrá detektiv, ale novinářka, navíc se jí všechno osobně týká. dějová linka minulost- současnost je hezky propojená. Mě se to prostě líbilo.

Lenka.Vílka

Kniha nudná asi jako nedělní souhrn zpráv. Furt se jenom mele. Hlavní hrdinka (já jí tak beru, přestože jsou kapitoly rozdělené podle třech postav a ještě linka v minulosti) není vyšetřovatel, je novinářka. Našla mrvolu, a sama má nějakou bu bu minulost, kvůli které se vrátila tam, kde vyrostla. Možná jenom moc srovnávám s mojí poslední čtenou knihou. Tam se sice taky dost mlelo, ale je rozdíl mezi mletím k ději a nudným mletím. Měla jsem problém se začíst a nebyla jsem vtažená do děje.

Nejspíš mi nesedla kniha jako celek. Detektivní román? Já nevím. Něco mezi detektivním románem a psychologických románem s tím, že obojí je takové odfláknuté.

Jedna hvězda za linku minulosti (bez toho bych dala odpad). Jinak bych možná odložila na stránce sto, protože na sté straně ze tří set ví čtenář jenom to, jak se mrtvá jmenuje, a že si jich na ostrově už "šlo zaplavat", trochu víc. Což není výsledkem pátrání policie, ale novinářky. Od všeho prostě málo.

A ono rozdělení podle jmen postav, byť strašně módní si mohla auorka odpustit. Stejně je tam většinu času novinářka, ten policajt míň a ten mladej? Aha. Minulost je oddělená kurzívou. Kapitoly nejsou ultra krátké a nestřídají se podle jmen za sebou. Kdyby byly číslované, mělo by to stejný efekt. Vždycky víte, kdo je na řadě, poznáte to podle textu. To by se mělo používat jako berlička, pokud je krátký úsek kapitol napsán tak, že se tam třeba jméno ani nezmíní. Takhle to působí zbytečně. "A proč to tam máte? Protože proto!"

Knihu jsem přečetla za dvě hodiny jako kdyby to nebyla detektivka, ale nějaký to čtení pro holky. Je to prostě lehčí čtení, hluboké myšlenky nečekejte. Jestli na to máte náladu, asi se vám kniha bude líbit. Námět byl dobrý, prostředí super, jenom to zpracování špatné, nezáživné a strašně nudné. Viz druhý odstavec ohledně zpracování onoho námětu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

sérioví vrazi novináři

Autor knihy