Ďáblův spár

Nová série detektivních románů zasazená do prostředí Normanských ostrovů, která jistě zaujme příznivce Ann Cleevesové nebo Petera Maye. Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že na poklidném ostrově, kde se každý zná s každým, bude psát o místní politice a třeba se i trochu nudit. Když se však jednoho podzimního večera najde na pláži tělo utopené mladé psychicky labilní ženy, policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu. Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Díky své houževnatosti odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na Guernsey došlo za posledních padesát let. Spolu s Michaelem Gilbertem, zasloužilým policejním inspektorem těsně před penzí, kterého se jí podaří přimět ke spolupráci, sledují stopu vedoucí ke zjištění pravdy. Je na vině pouze nedostatečná péče o mladé lidi na okraji společnosti, nebo na Guernsey už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369381/big_dabluv-spar-5tn-369381.jpg 3.7152

Tajemství Jennifer Doreyové 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

The Devil's Claw, 2017

Kniha Ďáblův spár

renefer
19. listopadu

Nebylo to špatné, bylo tam všechno, co je potřeba pro dobrou detektivku. Bohužel jsem poslouchala jako audioknihu, takže jsem musela začít asi v půlce od začátku, protože mi uniklo střídání postav. Navíc četba p. Gajdošíkové s její intonací a věčným "zme" mě přiváděla k šílenství. Takže bych dala klasický průměr, to je za tři hvězdičky. Ale pokud bych ji četla, tak bych si to užila více, takže nebudu knize škodit a je to za čtyři.

OldřichHanton

Ďáblův spár je typická moderní generická detektivka. Má vlastně všechno potřebné. Normanské ostrovy jsou určitě zajímavá a ponurá lokalita. Dvojice vyšetřovatelů, novinářka a policista, se vzájemně doplňuje, navíc má každý z nich svoji "origin story". Vražda mladé dívky, která je nějak propojená s podobnými případy z minulosti, také vypadá atraktivně.
Bohužel, i když jsem byl zpočátku docela natěšený, postupně se vkrádala nuda a pocit, že už jsem to mnohokrát četl. Příběh, zasazení i postavy jsou opravdu plné různých klišé. Vše navíc není ani příliš uvěřitelné. Zhruba třetina kapitol je psána z pohledu vraha, nicméně mi nepřišlo, že by to děj nějak posouvalo, naopak to ubíralo prostor věnovaný klasickému vyšetřování.
Pokud jste nic takového nečetli, tak to asi zkuste, atmosféra je dobrá a nejspíš se budete bavit. Někdo jako Já, kdo už pár desítek detektivek přečetl, tam už toho asi moc nenajde.

Margerite

Za mě trochu zklamání. Zápletka, na kterou jste narazili už nejmíň v tuctu knížek. Pachatele uhádnete taky dost brzo a celé se to nějak vleče, člověk ani nemá touhu číst dál. Geografické umístění zajímavé, ale podle mého názoru nevyužité. Průměr, neurazí, nenadchne.

Zunka616

Pro mě skvělé hezky se četla napínavý a vraha jsem nečekala že to byl ten kdo vraždil

ThinThar

Na novelu super bombovka. Jedna hvězda dolů za detektiva, kterému zemřelo dítě, opustila žena a prochlastal se k prozření. Ovšem doporučuji moc.

Vesmich

Na ostrově se nic moc neschová a není to kam vyhodit, tak jim to tam zůstalo. Bude to začátek nějaké série a legenda, kde se vzala Doreyová tam, kde je, je dobrá a pěkně se čte. Detektiv je taky sympaťák a jeho pomocník teprve :) Pošuk je dostatečně pošahaný, motiv je taky dostatečně věrohodný = mně se to rozhodně líbilo. Sice si to nebudu pamatovat - nejspíš už zítra, ale to je fuk. Beztak si nepamatuji i důležitější věci.

Belanna

Velmi pěkně napsaná detektivka. Krom trošku pomalejšího rozjezdu jí nemůžu nic vyčíst.
Děj má spád, postavy jsou sympatické a i když se dozvíme hodně z minulosti hlavních hrdinů, stále je tu rezerva pro další pokračování, které snad budou.

HanulkaK.

Hodně mě bavila, jen to zakončení mi přišlo takové hrozně rychlé, ke skutečnému pachateli se došlo díky jedinému kroku, nebo jsem něco přehlédla... ☺️