pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Do které frakce jít, jakým smyslem života se nechat ovlivňovat a řídit se jím? Proč netolerovat Divergentní a jejich volnost pro rozhodnutí? Tris se dle mého rozhodla správě. Zvolila sice trnitou cestu,plnou bolestí, ale stojí to za to.

Už od jejího dopadu do sítě mi bylo jasné, ke komu vzplane láskou její srdce a pro koho by položila život.

21.01.2020 5 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Jak rychle se může zkazit lidská duše? Když máte okolo sebe lidi, kteří šíří nenávist vůdči ostatním, je velká šance, že se tou nenávisti nakazíte. Nejste-li samozřejmě terčem.
Obdivujme Maxe, že se nenechal nakazil zoufalstvím, smutkem a beznadějí v které se v určité fázi života ocitl. Udržel si čistou mysl a věřil, že jednoho dne přijede záchrana a vysvobodí ho z pekla na zemi.

19.01.2020 4 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Druhý díl této série mě mile překvapil. Jednoduše vystavěný děj bez jakéhokoli odbočování, skvělá oddechovka na víkend. Opět nemohu opomenout jak skvělý nápad je, zkombinovat církevní prostředí s vraždami a detektivním vyšetřováním.
Moc se mi líbí "milostná" zápletka mezi hlavními postavami. Moc bych si přála, aby se ti dva jednou dali dohromady.

18.01.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Již po páté skvělé čtení, plné surovosti a napětí.
Nápaditost, s kterou vrah zabíjel své oběti byla fascinující a mrazivá zároveň. Pomsta je občas opravdu krutá, vynálezavá.
Knihu jsem četla se zatajeným dechem, ke konci plná smutku, zvědavosti a v jednu chvíli i se slzami na krajíčku.
Jak zvláštní, že si člověk může knižní hrdiny tak oblíbit...

17.01.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Rozhodně slabší než díl předchozí. Chvílemi jsem se ztrácela v ději a hledala nit, které bych se mohla chytit a znovu zaplout do děje.
Fabianovi jsem samozřejmě držela palce, aby v práci došel do cíle, ale aby i doma vše dal do pořádku a se Sonje bylo vše zas jako kdysi.

14.01.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Lehce zamotaný děj, odbíhání odnikud nikam.
Muž, který se nedokáže rozhodnout a neustále lpí na minulosti. Finne, takovouhle bláznovinu jsi si z toho udělal sám.

10.01.2020 3 z 5

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Opravdu zvládnou slepí lidé to co Aaronová?
Opravdu zvládne Pavlik zastřelit člověka skoro na tři kilometry?
Mam mnoho dalších podobných otázek, na které se mi nedostane odpovědi.
Z počátku jsem se nemohla začíst, od poloviny mě ale přemohla zvědavost a zbytek jsem přečetla na jeden zátah.

08.01.2020 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha rozhodně není špatným počinem, avšak vše má své ale...
Různé odbočování od případu mi přišlo zbytečné a rozptylovalo mou pozornost. Nehledě na všechno okolo, proč skoro v každé knize má někdo problém s alkoholem .. Curry, Mia - dnešní autoři to berou asi jako nějakou nepsanou povinnost, zakomponovat do svých knih závislost na alkoholu. Snad nejsem jediná, která tuto anomálii začala vnímat.
Jinak byla kniha čtivá, udržuje v napětí, hlavní postavy si nejde neoblíbit. Mia, která se do případů vrhá s vervou a neustane, dokud nedostane pachatele. Much, s jeho neustálým vykuřováním, lásce k dceři, kterou skoro ztratil a bezmezné oddanosti vnučce, které splní vše co jí na očích vidí.
Konec byl příliš strohý a odfláknutý. Tlačil snad někoho čas či termín odevzdání? To se nikdy nedozvíme, ale takhle odbýt konec je hříšné.

31.12.2019 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha byla skvělá. První část nám ukázala pohled, který viděli všichni ostatní. Pozlátko, zamilovaný pár a perfektní rodinu, které se chce do života vehnat tornádo Amber a vše změnit.
Druhá část ukáže pravdu. Ukáže odhodlání matky udělat vše pro své milované dcery a vydržet peklo na zemi.
Daphne jsem si moc oblíbila, držela jsem jí palce a doufala, že to těm dvěma natře!!

26.12.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Je pravda, že tato kniha byla zatím od mistra krve a napětí nejslabší, ale i tak to bylo maso!
Můj milovaný dektiv Hunter a jeho parťák Garcia se tohoto případů chopili s vervou a odhodláním.

Sochy smrti, které skrývají víc než by člověk očekával.

28.11.2019 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Úniková hra, které chyběla šťáva a správná dávka napětí...
Hlavní hrdina topící se v alkoholu a jako největšího koníčka polyká bonbónky. Jak fádní a v posledních letech se to v knihách tohoto typu i dá očekávat.
Kdyby se této knihy autor zhostil trochu z jiného soudku, mohlo z toho být skvělé čtení.

24.11.2019 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Všichni se věkem měníme, utváříme si názory a postoje. Pro Alici byla ta rána do hlavy jako požehnání z nebes. Vytvořila si tím kombinaci svého současného i minulého já, vytvořila si bytost z obou "světů".
Z počátku se kniha až příliš táhla, děj neubíhal, ale i tak ve čtenáři zůstane to semínko zvědavosti -
Vrátí se jí paměť a bude zase vše při starém, rozvede se a bude žít s jiným mužem než s Nickem? Nebo se dají zase dohromady a vytvoří opět tu spokojenou rodinu jako kdysi?
Epilog mě nezklamal, byl pro mě happy endem!

21.11.2019 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

No, žádná hitparáda, ale na večerní čtení postačilo. Spojení církve, pedofilie a sebevražd - mohl z toho být trhák a na místo toho jsme dostali fádní a vcelku nudný příběh.
Vyšetřování šlo až moc lehce, žádné zádrhele, ale až příliš fyzických napadení od zlých "strýčků".
Zabíhání do minulosti Anny .. na co něco nakousnout a nedokončit? Dozvěděla jsem se toho až příliš málo a má zvědavost nebyla vůbec uspokojena.
Až moc povyku pro nic...

16.11.2019 3 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Po knize vám v srdci zůstane bolest a plno nezodpovězených otázek .. Proč? Jak někdo může něco udělat dítěti jehož duše je ještě čistě nepopsaný papír? Kde je spravedlnost?
Smutné a čtivé podání od autorky, stránky letí jako o závod a oči se nechtějí odtrhnout. Duše pláče nad tím, co všechno zlého ve světě může být. I přesto, že kniha není podle skutečnosti, je příběh tak reálný - žijeme v době špíny, zlých činů a temných duší, které jsou schopné mnoha zvěrstev. Zbývá jen doufat, že i v tomto reálném světě existuje tým, jehož součástí je agentka Ramirezová a o děti se smutným životním začátkem se postarají a nabídnou jim nový a lepší život.

12.11.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Podivuhodná zápletka a nesmrtelný detektiv Fabian, který přežije snad vše. Nad jeho dedukcí a detektivním nadáním nezbývá nic jiného než-li smeknout klobouček.
Kniha se četla skvěle, konec každé kapitoly končil jednou velkou otázkou, která musela být zodpovězena.
Z počátku mi dělali problém severská jména, ale časem si na ně čtenář zvykne a začne se orientovat v tom, kdo je kdo.
Překvapil mě autor deníku, tuto postavu bych rozhodně netipovala. (Stačilo se jen ptát a zajímat a vše by mohlo být mnohem veselejší.)
Jak smutné, co vše zlé si dítě ze školy odnese do dospělosti a jaké poupátko odplaty v člověku dokáže vyklíčit.

10.11.2019 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Neurazí, ale ani moc nenadchne. Průměrná detektivka, která se skvěle čte, ale ze stránek na vás nevyskočí nic z čeho by vám spadla brada.

Winter tentokrát nebyl tak vychytralý, že by to bylo tím vyrovnaným soupeřem?!? Vražedkyně, která po letech neví co nebo kdo doopravdy je, ztrácí se ve svých převlecích a ráda tahá za nitky.

Předchozí knihy o Winterovi byly nadprůměrné o této se říci nedá.

07.11.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

I přes všechny ty ohlasy jsem se do této knihy pouštěla raději bez očekávání, málo kdy se totiž stane, že mě bestseller zaujme. Tentokrát to vyšlo, moc mě nadchla zápletka a i to jak jemně děj plynul.
Střídání dějových linek bylo v knize příjemným osvěžením . Nebylo těžké je rozlišit a vše do sebe perfektně zapadalo.

Čím vším si musí dvanáctileté děti projít, téměř nezkažené a i přesto tak silné, odhodlané. Přátelské pouto dokáží přetrhat i banálnější věci.

"Tajemství jsou jako prdel. Každej ji má. Někdo ji má akorát špinavější než ostatní."

05.11.2019 5 z 5

Padělatelé Padělatelé Bradford Morrow

Zajímavé prostředí knih a padělání podpisů spisovatelských velikánů.
Být kniha napsaná trochu akčněji, byla by dozajista skvělá, ale v tomto případě se děj táhl a nezaujal.
Jediným hnacím motorem bylo zjistit kdo je vrahem a to i přesto, že to člověk v hloubi duše už od půlky knihy tušil.

03.11.2019 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

I přesto, že zaskočí počtem stran, děj ubíhá mílovými kroky.
Byla jsem mile překvapená jak lehce se mi kniha četla a jak držela v napětí. Už, už jsem si myslela, že vím jak to všechno je,ale přišel zvrat a vše bylo jinak.

01.11.2019 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Hltala jsem každé slovo od začátku až do konce...
Hunter se opět předvedl v tom nejlepším světle a polapil nezbedného zloducha... Garcia samozřejmě pomáhal.
Vždy si myslím, že Carter nemůže laťku ujetosti, napětí a krvelačnosti překonat, ale s další a další knihou jsem si jistá, že může!

28.10.2019 5 z 5